Egyetem

Továbbképzési napon vettek részt a pedagógusok az ÁGOTA közösségi házban

Továbbképzési napon vettek részt a pedagógusok az ÁGOTA közösségi házban

2016. október 28., péntek
Továbbképzési napon vettek részt a pedagógusok az ÁGOTA közösségi házban
pedagogus_plenaris_ules004kf

A pedagógusokat érintő aktualitásokról esett szó csütörtökön az ÁGOTA Alapítvány Csongor téri kulturális és közösségi centrumában. A szakemberek ősszel és tavasszal tartanak továbbképzési napot, idén 19. alkalommal szerveztek konferenciát, ahol többek között szó volt az iskolákat érintő nyári jogszabályváltozásokról, a gyermekvédelemről a büntetőjogban, illetve a veszélyeztetettség felismeréséről is.

A pedagógus konferencia és továbbképzési nap őszi és tavaszi rendezvényén igyekszik átfogni az oktatást érintő legfontosabb változásokat. A köznevelési rendszer újdonságairól szóló plenáris ülésnek és szekcióüléseknek ezúttal az ÁGOTA Alapítvány Csongor téri kulturális és közösségi centruma adott otthont pénteken, ahol több mint 200 pedagógust láttak vendégül a szervezők. Az aktualitások tükrében a meghívott előadók sorra vették a pedagógusok előmeneteli rendszerét és az iskolák működését érintő jogszabályváltozásokat, a veszélyeztetettség felismerését, illetve a magyar nyelv és irodalom érettségit érintő változtatásokat is.

Gera Tibortól

, a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola vezetőjétől megtudtuk, nagyon átfogó, a pedagógiai munkán túlmutató előadásokat hallgathattak az résztvevők,

Harangozó Attila

, a Szegedi Ítélőtábla elnöke például a gyermekvédelemről beszélt büntetőbírói szemmel, míg

Bubrják Ottó

, az SZKTT Gyermekjóléti Szolgálat vezetője a veszélyeztetett fiatalok felismerését és a velük kapcsolatos teendőket ismertette. "Harangozó Attila és Bubrják Ottó előadása szorosan összefüggött, ők többek között arról ejtettek szót, mi a teendő, hogyan ismerheti fel egy pedagógus a fiatalok veszélyeztetését. A bíró előadása nagyon motiváló volt, a kollégák sok mindent hasznosítani tudnak majd belőle." A szegedi intézmény igazgatója hozzátette, a meghívott intézmények képviselői és a pedagógusok között jó és rendszeres a kommunikáció, Harangozó Attila már nem először tartott előadást plenáris üléseiken. "A bírósággal a Nyitott bíróság program révén évekre visszatekintő kapcsolatunk van, elsősorban középiskolásoknak vonunk be perszimulációs programokba, illetve előadásokat hallgatnak. Ugyancsak jó kapcsolatot ápolunk a Gyermekjóléti Szolgálattal, az esetmegbeszélések nálunk rendszeresek. A mai alakalom csak egy állomása a továbbképzési napjainknak." A helyszínválasztás nem véletlen, hiszen a kulturális és közösségi ház működtetője, az ÁGOTA Alapítvány is kiemelt figyelmet fordít a gyermekek délutáni felzárkóztatására, a tehetséggondozásra. A tavalyi évben belsőleg és külsőleg, illetve funkciójában megújult, területileg kibővült közösségi házdélutáni foglalkozásaikra és szabadidős programjaikra minden szegedi és Szeged környékén élő gyermeket szívesen várnak. Több mint 30-féle programjuk van, köztük gyógypedagógiai foglalkozások, korrepetitori felzárkóztató órák, folyamatosan bővülő 17 ezer kötetes könyvtáruk pedig mindig nyitva áll a fiatalok előtt.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.