Egyetem

Negyedik az SZTE a hazai egyetemek összesített rangsorában

Negyedik az SZTE a hazai egyetemek összesített rangsorában

2012. november 9., péntek
Negyedik az SZTE a hazai egyetemek összesített rangsorában

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG 2013-as felsőoktatási rangsorát, a főiskolai és egyetemi karok közül idén is a bölcsészettudományi és az orvosi centrumok érték el a legjobb eredményt.

Az

eduline.hu

oldalon közzétett összegzés szerint az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem áll a rangsor élén. Mint az összegzésben kiemelték: az ELTE eredménye nem okozott meglepetést, bölcsészkara ugyanis hat éve vezeti az egyetemi-főiskolai karok összesített rangsorát. Az idei adatok alapján a legjobb teljesítményű diákok a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a Budapesti Corvinus Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanulnak, míg az oktatói kiválóság - a minősített oktatók száma és aránya - alapján a Nyugat-magyarországi Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Nyíregyházi Főiskola és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vezet. Az összesített kari rangsor első két helyét az ELTE bölcsészettudományi és természettudományi kara szerezte meg, a harmadik legjobb minősítést - megőrizve 2012-es eredményét - a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara kapta, megelőzve ezzel a Szegedi Tudományegyetem orvosi karát, amely a negyedik helyen végzett. Az ötödik a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkara, a hatodik pedig az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara: utóbbi két helyet javított tavalyi eredményén. A tíz legjobb közé került a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, valamint a Debreceni Egyetem bölcsész- és orvosi kara is. A 2013-as felsőoktatási rangsorát az idén az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Oktatási Hivatal és az Educatio Nonprofit Kft. adatainak felhasználásával a Tudástárs Kft., a Felvi-rangsorok módszertani alapjául szolgáló UnivPress rangsorok gondozója készítette. Tíz képzésterületre, illetve több mint negyven szakra készültek rangsorok, amelyek alapja - az összesített intézményi és kari listához hasonlóan - a minősített oktatók száma és aránya, a hallgatók tanulmányiverseny-eredményei, jelentkezési és pontszámadatai.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.