Egyetem

Mesterképzés és mesterségek - állásbörzét tartottak a TIK-ben + FOTÓK

Mesterképzés és mesterségek - állásbörzét tartottak a TIK-ben + FOTÓK

2012. október 16., kedd
Mesterképzés és mesterségek - állásbörzét tartottak a TIK-ben + FOTÓK

A Szegedi Tudományegyetem mesterképzéseiről és a diplomázást követő elhelyezkedési lehetőségekről tájékozódhattak a hallgatók kedden a Tanulmányi és Információs Központban tartott állásbörzén. Regionális és országos cégek is várták a diákokat, ötleteket adva a diploma utáni lehetőségekről.

A mesterképzést fontolgató, valamint a munkaerőpiacra frissen kikerülő fiatalokat is várta kedden az SZTE Őszi Állásbörze és a Mesterképzések Nyílt Napja. A József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartott börzén közel harminc standnál várták regionális és országos cégek a hallgatókat, akik a munkaerőpiac jelenlegi állásáról, az elhelyezkedés lehetőségeiről érdeklődhettek a diákok. Emellett az SZTE mesterképzéseiről is informálódhattak a fiatalok, az egyetem minden karjának képviselői várták a kérdéseket.

Egyre céltudatosabbak a továbbtanulók

"Már második alkalommal tartottuk meg az egyetemmel kooperálva az állásbörzét, hiszen a diákokat mindkét témakör érinti: sokan az egyetemi éveik alatt is vállalnak már diákmunkát. 25-30 standnál helyi és országos cégek, munkaerő-közvetítők várják a fiatalokat kérdéseikkel" - árulta el portálunknak

Sinkó Mária

rendezvényszervező. A hallgatók próba-állásinterjúkat is kipróbálhattak az egész napos rendezvényen, emellett grafológiai elemzéssel, kvízekkel és nyereményjátékokkal is várták a diákokat.

Kiadványokkal és androidos alkalmazással segíti a pályakezdőket az ÁllásStart Magyarország Kft. Az interneten beküldött kvíz kitöltése után a cég személyre szabott ajánlatot állít össze, a több mint 150 partnercégük álláslehetőségei közül a legideálisabbat kiválogatva. Emellett egy vaskos kiadványt is átlapozhattak az állásbörzére kiválogatók, amiben a cégek bemutatkozásán túl végzettséghez köthető álláslehetőségeket is felsorolnak. "Szerencsére egyre céltudatosabban, a munkaerőpiac igényeit figyelembe véve tanulnak tovább a fiatalok. Már régóta nagy előny a nyelvtudás, természetesen ez most is igaz. Emellett fontos, hogy időben elkezdjék a gyakorlati helyek keresését, hiszen egyre több gyakornokot vesznek fel teljes állásba itthon is" - mondta Kristóf Mária produkciós menedzser. A kétszintű képzésben nagyon fontos, de nem mindig elengedhetetlen a mesterfokozat megszerzése - tudtuk meg a Bölcsészettudományi Kar információs standjánál. A kommunikáció és médiatudomány szak népszerűsége továbbra is töretlen - bár az ország számos felsőoktatási intézményében tanulhatjuk ezt, a szegedi egyetem kiemelkedően jó gyakorlati képzést biztosít a nyomtatott, elektronikus sajtó, valamint a PR-képzésben elmélyülni vágyó hallgatóknak. "A kommunkáció és médiatudomány szak erőssége, hogy széles palettán hasznosítható tudást biztosít. Az elektronikus sajtó folyamatos erősödése számos lehetőséget nyújt, de a regionális lapoknál, televízióknál és rádióknál is elhelyezkedhetnek, emellett a képzett PR-szakemberekre is mindenhol nagy szükség van" - emelte ki Kothencz Mihály, az SZTE BTK tanulmányi osztályvezetője. Erős még az egyetemen a szeptembertől induló kulturális örökség tanulmányok mesterképzés, valamint a jövő szeptemberben kezdődő fordító és tolmács mesterképzési program is, amely a nyelvszakos alapképzés kitörési pontja lehet a tanulmányi osztályvezető szerint.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.