Elméletben és gyakorlatban ismerkedhettek a kémiával a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium növendékei. A „Meet the scientist” program szegedi állomásán előadással és látványos kísérletekkel népszerűsítették a természettudományokat.
Az Amerikai Egyesült Államok budapesti Nagykövetsége, illetve Külügyminisztériuma kísérleti jelleggel, a világon elsőként Magyarországon, 2010-ben indította el a „Meet the scientist” (magyarul találkozz a tudósokkal) programot. Célja, hogy a műszaki és természettudományokat, illetve az amerikai tanulmányi lehetőségeket népszerűsítése a magyar középiskolások körében. Az előző tanév sikerén felbuzdulva a programot a 2011/2012-es évben is tovább folytatták, a 11 vidéki és 7 fővárosi helyszínt érintő tudományos körút kedd délután Szegedre, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumba is eljutott.
A rendezvényen először
Zsigmond Ágnes
, a Szegedi Tudományegyetem Szerves Kémiai Tanszék egyetemi docense tartott előadást "A gyógyszerek tükörképei" címmel. Beszélt többek között a kiralitásról, a királis vegyületekről, melyek bár felrajzolva kísértetiesen hasonlítanak egymásra, hatásuk és tulajdonságaik mégis ellentétesek. Mint mondta, a királis katalizátorok kifejlesztéséért három tudós -
William Knowles, Nojori Rjodzsi
és
Barry Sharpless
- kapott Nobel-díjat, jelenleg ipari alkalmazásban szeretnék hasznosítani, újrahasznosíthatóságuk miatt ugyanis igen költséghatékonyak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.