Egyetem

Ünnepelt a Radnóti-gimnázium

Ünnepelt a Radnóti-gimnázium

2009. április 8., szerda
Ünnepelt a Radnóti-gimnázium

Radnóti Miklós születésének 100. évfordulóját ünnepelte szerdán a szegedi Radnóti Miklós Gimnázium. Az ünnepségen a gimnázium rég áhított iskolazászlót kapott a várostól. Erre több mint húsz évet várt az intézmény.

A tavaszi szünet előtt szerdán délután városi iskolai ünnepséget rendezett a szegedi Radnóti Miklós Gimnázium az IH Rendezvényközpontban. Az országos hírű iskola diákjai, tanárai és a Radnóti-emlékbizottság tagjai a költő 100. születésnapját ünnepelték. A gimnázium 1950. szeptember 1-től viseli a

Radnóti Miklós

nevet, ekkor több szegedi iskolát is átkereszteltek.

Radnóti Miklós 1909. május 5-én született Budapesten, a Kádár utca 8-ban egy asszimilált zsidó családban. Születése édesanyja és ikertestvére életébe került. Amikor édesapja 1921-ben elhunyt ekkor tudta meg, hogy az őt felnevelő asszony nem az édesanyja, hanem az anyja testvére volt. Már 1929-ben részt vett a Kortárs című, avantgárd szellemiségű folyóirat megalapításában és szerkesztői munkájában valamint beiratkozott a Szegedi Ferenc József Tudományegyetem bölcsészeti karának magyar-francia szakára. 1931-ben bekapcsolódott a Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiumának tevékenységébe. Életében közel egy tucat verses kötete jelent meg. Radnóti Miklós 1944-ben hunyt el.

A város a centenáriumi év alkalmából iskolazászlót adományozott a középfokú intézménynek, amelyet

Szentgyörgyi Pál

alpolgármester adott át.

Gál Béla

igazgató elmondta: nagyon vágytak már az iskolazászlóra, hiszen ilyet az ünnepségeken több mint 20 évvel ezelőtt használtak. Azt az iskola még a KISZ-től kapta. Az igazgató emlékezésében kitért a zászló négyezer éves történetére, hangsúlyozva annak közösség összevonó erejét és a mindenkori iránymutató szerepét. A Radnóti továbbra is arra törekszik, hogy ugyanolyan magas színvonalú munkát végezzen, mint az elmúlt évtizedekben - hangsúlyozta Gál Béla.

Csernus Sándor

, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja, az emlékbizottság elnöke beszédében Radnóti halhatatlanságát ecsetelte, felidézte a költő nagyszerű munkásságát. Ehhez méltó volt az a félórás zenével tarkított műsor, amit az iskola diákjai adtak elő. Ezzel lezárva azt a háromnapos kulturális fesztivált, ami a hét elején kezdődött a Radnóti gimnáziumban.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.