Kikapott a férfi kézilabda válogatott

2023. május 1., hétfő

Mivel márciusban a negyedik győzelmükkel a magyarok biztosították továbbjutásukat és csoportelsőségüket, Chema Rodríguez szövetségi kapitány úgy döntött, több fiatalnak is lehetőséget ad, hogy tanuljanak és még jobban megismerjék a játékrendszert. A hétfő óta együtt készülő keretből ezúttal Nagy Martin maradt ki.

Palasics Kristóf bravúros védésekkel, Lékai Máté viszont meglepő hibákkal kezdte a meccset, amelynek elején a vendégek vezettek egy góllal. Az irányítóposztra Fazekas Gergő érkezett, majd Rodríguez kapitány időt kért, de a játék képe nem változott. Csütörtökön Litvániában az összeszokatlanság ellenére kevés hibával, lendületesen, hatékonyan kézilabdáztak a magyarok, most viszont sok volt a rontás támadásban, és a pontatlanság védekezésben. A hajrában Georgia egy 3-0-s sorozattal ellépett négy találattal, és a sok hibával tarkított, alacsony színvonalú első félidő után 17-14-es előnyben volt.

A második félidőben Hanusz Egon irányított és Andó Arián védett, de ettől sem került lendületbe a csapat. Georgia kettős emberhátrányból is betalált, de az idő előrehaladtával fáradni látszott, és Hanusz vezérletével a 44. percben egyenlítettek a házigazdák. Több mint harminc perc után ismét átvette a vezetést a magyar válogatott (25-24), amelynek javult a védekezése és a kapusteljesítménye is. A házigazdák 5-1-es sorozata után egyenlített Georgia, majd Szita Zoltán elrontotta az utolsó magyar lövést, a vendégek pedig egy időntúli büntetővel megnyerték a meccset.

FÉRFI KÉZILABDA, EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, 6. CSOPORT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GRÚZIA 30–31 (14–17)

Tatabánya, 2200 néző.  Vezette: Fotakidisz, Kinacidisz (görögök)
MAGYARORSZÁG:
Palasics – KRAKOVSZKI ZS. 4, Ilic Z. 3, Lékai 1 (1), Rosta M. 4, Szita 2, Krakovszki B. Csere: Andó (kapus), Ligetvári 1, Fazekas G. 3, Szűcs B., Ónodi Jánoskúti 1, Molnár R., Szrnka, HANUSZ 7, IMRE 4 (1). Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
GRÚZIA:
Cincadze – DIHAMINDZSIA 4, CHOVREBADZE 8 (1), Gavaselisvili 2, ORDZSONIKIDZE 7, KBILASVILI 4, Rusztamov 1. Csere: Nikabadze (kapus), ARSZENASVILI 4, Szimonia, Lapiasvili 1. Szövetségi kapitány: Tite Kalandadze
Az eredmény alakulása.
 8. perc.: 2–3. 15. p.: 7–6. 20. p.: 9–11. 24. p.: 12–13. 26. p.: 12–16. 34. p.: 16–19. 39. p.: 20–21. 44. p.: 23–23. 49. p.: 26–24. 55. p.: 29–27. 57. p.: 30–28.