Új körforgalom épülhet Szegeden

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Délmagyar vette észre, hogy a Közbeszerzési Értesítőben pályázatot írt ki a szegedi önkormányzat, mely szerint átterveznék a Horgosi út és a Tompai kapu út csomópontját.

A kiírások szerint a nyertesnek körforgalomban kell elsősorban gondolkodnia, de a lámpás kereszteződés is szóba jöhet. A vadkerti teret és a közösségi közlekedés megállóit is érintenék a munkálatok.

A csomópont áttervezésével a környék is megújulna. A munkálatok idejére biztosítani kell a gyalogos- és kerékpárok közlekedést, és az ingatlanok megközelíthetőségét is.

Az is szerepel a kiírásban, hogy a lehetőségekhez mérten a zöldterületet is növelni kell.

Továbbá P+R parkolót, új buszöblöt és gyalogátkelőt is terveznie kell a kivitelezőnek.

A kiírás szerint a városvezetés mindenképpen körforgalomban gondolkodik, de összehasonlítási alapként tervezni kell egy jelzőlámpás vázlattervet is. A jelenlegi buszfordulót pedig megszüntetik és a belváros felé helyezik át, a Tompai úton pedig a Martonosi utcánál lévő gyalogátkelőhelyet is megszüntetnék.

Helyette az új buszöbölhöz közelebb az Alsó-Nyomás sornál kellene újat kialakítani.

A pályázatokat március 9-én bontják fel, a kivitelezést 150 nap alatt kell megvalósítani.

Előző sztori

Elindult a Hunor mentőszervezet Törökországba

Következő sztori

Vörös kód lép életbe régiónkban kedd estétől