Birtokba vették a jogi kart

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Birtoka vette a felújított főépületet az Állam- és Jogtudományi Kar. Az épületre a kupola is visszakerült.

,,A mai napon az ÁJTK főépületének felújítása során az átadás-átvételi folyamat egyik utolsó elemeként megtörtént az épület birtokbavétele.” – írja a Kar közösségi oldalán. az ÁJTK nevében Prof. Dr. Görög Márta dékán vette át. A munka azonban itt nem áll meg: most következik az adminisztráció visszaköltözése az épületbe, hogy aztán tanévnyitó fesztivál keretében visszaadhassák az épületet a hallgatóknak.

Az ÁJTK ,,lófaránál” található főépülete 2019 őszén, egy heves szegedi vihar következtében vált lakhatatlanná, miután az épület tetőszerkezete súlyos megsérült. A főépületet a viharkártól függetlenül is szerették volna felújítani, mivel az állapota egyébként is kifogásolható volt. A felújítás során visszakerült az épület évtizedekkel ezelőtt lebontott kupolája is.

Előző sztori

Nagyon sok tűzeset volt kedden a megyében

Következő sztori

Minden eddiginél több államilag finanszírozott hellyel várja az SZTE a pótfelvételizőket