Nincsenek jelzők: othhonában ütötte ki a magyar válogatott Angliát

2022. június 14., kedd

Az angolok alaposan felforgatták csapatukat, kilenc helyen változtattak, a legutóbbi, olaszok elleni kezdőhöz képest. Marco Rossi nálunk keveset változtatott, az eltiltott Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes kezdett, Nagy Ádám helyett pedig Schäfer András lépett pályára.

A magyar válogatott szurkolói Wolwerhamptomban is közösen vonultak a stadionba, ha annyian nem is voltak mit egy hete Cesenaban, a lelkesedésükre és a hangulatra nem lehetett panasz.

A hazaiak gyakorlatilag végig fütyültek és énekeltek a magyar himnusz alatt, gondoljunk bele fordított helyzetben milyen következményei lettek volna ennek a cseppet sem barátságos cselekedetnek.

Ahogy az várható volt az angolok az első perctől kezdve domináltak, válogatottunknak még arra is kevés esélye volt, hogy a felezővonalat átlépje. A védekezésünk azonban most is nagyszerűen működött, így volt ez a 6. percben is, amikor Bowen fejelt két méterről kapura, de Nagy Zsolt még elérte a gólba tartó labdát. Az első nagy angol rohamok után egy kissé leült a meccs, de lehetőségünk így sem sok volt veszélyeztetni az angol kaput. Éppen ezért volt nem kicsi, de annál szebb meglepetés, amikor a 15. percben Sallai Roland megszerezte a vezetést. Szoboszlai bal oldali szabadrúgása nem volt tökéletes, azonban Lang elől rossz helyre fejelt ki a labdát Stones, Kane is rosszul ért lábbal a labdába, nem úgy az ötös bal sarkánál Sallai, aki jobbal a jobb sarokba lőtt. A becsúszó Phillips és a nagyot vetődő Ramsdale sem tudott menteni. 0–1

A gólunk... (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
...és a gólörömünk MTI/Koszticsák Szilárd

A gól után is elsősorban az angolok akarata érvényesült, ami viszont változás volt, hogy kisebb lehetőségekig már mi is eljutottunk. A nagyobbak azonban a hazaiaknak voltak, például a 36. percben amikor Saka beadása után Orbán majdnem gólt fejelt a saját kapujába, miközben Kane előtt igyekezett tisztázni-Dibusz segítette ki a magyar védőt. Ez volt a legjellemzőbb a magyarok védekezésére az első félidőben: mindig a legjobbkor, a legjobb helyen volt egy játékosunk, aki menteni tudott. Amit viszont ismét ki kell emelni: a magyar válogatott nem ült rá az eredményre, volt bátorsága támadni, még ha ez legtöbbször nem okozott nagyobb veszélyt az angol kapu előtt.

Fiola Attila az első félidőben sokszor volt nagyon jó helyen (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A térfélcsere sem hozott változást a játék képében. Támadtak az angolok, válogatottunknak maradt a védekezés. Hiába szorult a térfelére a magyar válogatott és nem tudta megtartani a labdát, a védekezésünk továbbra is óramű pontossággal működött. Hogy ne változzon sokat a „menetrend”, a folyamatos angol támadások között jött a magyar gól. Ádám Martin passzolt Sallai Rolandhoz a tizenhatos jobb sarkánál, aki nagyszerűen jobbal, laposan a kapu közepébe lőtt. 0–2

Sallai Roland remekül játszott (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A gól után jött az angol tűzijáték a magyar kapu előtt, de erre most kár a szót fecsérelni, merthogy a magyar csodának még nem volt vége. Mesterien vezetett kontra végén Ádám Martin készítette le a labdát Nagy Zsoltnak, aki kapásból, nagy erővel kilőtte a kapu jobb oldalát. 0-3

A 82. percben Stones megkapja a második sárga lapját, emberhátrányba is kerülnek az angolok. A védő Gazdaggal ütközött.

Az angol szurkolók elindulnak, közben Gareth Southgate szövetségi kapitányt küldik el melegebb éghajlatra - nem vakációzni. A meccs végén a 800 magyar szurkoló a magyar passzoknál ollézva ünnepelt, hogy aztán a szemét törölgesse... az örömkönnyektől. Merthogy a 89. percben Gazdag Dániel betalált a bal alsó sarokba. 0-4

A magyar válogatott két héten belül másodszor verte el az angolokat és 1953 november 25. után, igen, az Évszázad mérkőzése óta, először nyert idegenben Anglia ellen.

Örömünnep volt a végén (Fotó MTI/Koszticsák Szilárd)

Nemzetek Ligája, A Liga 3. CSOPORT
4. FORDULÓ

ANGLIA-MAGYARORSZÁG 0-4 (0-1)
Wolverhampton,
Molineux Stadion, 28 839 néző. V: Turpin (francia)
ANGLIA: Ramsdale – K. Walker, M. Guéhi, Stones, R. James – Saka (Maguire, 85.), K. Phillips, Bellingham (Foden, 68.), Gallagher (Mount, 56.) – Bowen (Sterling, a szünetben), Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles (Nagy Á., 55.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai (Nego, 78.), Szoboszlai (Gazdag, 55.)  – Szalai Á. (Ádám, 68.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Sallai (16., 70.), Nagy Zs. (80.), Gazdag (89.)
Kiállítva: Stones (82.)