A magyar nyelv és irodalom után ma reggel a matematika írásbeli vizsgákkal folytatódott az érettségi időszak. A feladatok közt halmazok, geometria, mértani sorozat, térgeometria, valószínűségszámítás és gráfok is akadtak.
Nem sokkal 12 óra után futottak be a matematika érettségi nem hivatalos eredményei, melyet a diákoknak összesen 180 perc alatt kellett megoldaniuk.
A diákok az első, 45 perces részben egyszerűbb, különösebb levezetést és kifejtést nem igénylő feladatokat oldottak meg – itt kerültek elő a a gráfok, a halmazok, a geometria, a térgeometria, a mértani sorozat és a valószínűségszámítás is – míg a második részben összetettebb, ,,kifejtős” feladatok várták őket.
A nem hivatalos megoldást a Budapesti Corvinus Egyetem bocsátotta ki az Eduline-nak, melyet itt lehet megtekinteni.