Szegedi érmek is születtek a hosszútávúszó OB-n

2021. október 25., hétfő

A Haász Szegedi Úszó Egylet 6 aranyéremmel, illetve 1-1 ezüst- és bronzéremmel zárta a szegedi hosszútávúszó OB-t. Az érmesek közt van Vas Luca és az olimpiai pontszerző Olasz Anna is.

Sokak meglepetésére Milák Kristóf olimpiai bajnok is jelentkezett a hosszútávúszó országos bajnokságra, amit múlt péntektől vasárnapig tartottak a Tiszavirág Sportuszodában. Ennél meglepőbb már csak az volt, hogy végül a veszprémi Rasovszky Kristóf győzte őt le már az előfutamban, aki Tokióban ezüstérmes volt.

Az 5 km-es távon pedig az első helyet is behúzta, ahogy a 10 kilométeres és az 1500 méteres távon is.

A nőknél ugyanezen a távon pénteken Olasz Anna győzedelmeskedett, akinek aztán két nappal később 5 kilométeren ezüstérmet is sikerült szereznie. Ugyanezen a távon viszont a szintén szegedi Vas Luca került a dobogó legtetejére.

A saját korcsoportjában Fábián Bettina és Padár Nikolett kétszeres országos bajnokok lettek.