Bár így is a megszokottnál kevesebben, összesen 15-en szavaztak igennel a Cserepes sori piac árverésre bocsátását illetően, a szavazást megelőző vita a közgyűlésen külön magyarázatot érdemel.
Röviden: a járványügyi veszélyhelyzet alatt Botka László polgármester a rendkívüli jogrendre tekintettel egyszemélyben hozott döntéseket a város működését illetően, a közgyűlések megtartását a jogrend kategorikusan megtiltotta. Bár a központi jogszabályok erre nem kötelezték a polgármestereket, Botka a járványügyi helyzetre tekintettel bezáratta a Cserepes sori piacot, ami így több tíz milliós adósságot halmozott fel. Az újranyitást követően a piac bérleti díjai nem csökkentek, a bevétel azonban visszaesett, így sorra hagyták ott a kereskedők a piacot. Végül 2021 elején, a Cserepes Sori Piac Kft-vel egyeztetve a piacot végleg bezárták. Sokáig nem is volt egyértelmű a terület további sorsa, ennek ellenére újrabetonozták azt, és az is kiderült utólag, hogy Uniós pályázati pénzeket is vettek fel a terület fejlesztéséhez, melyet júliusig visszatörlesztett a városvezetés - legalábbis papíron.
A szegedi Fidesz és a független Szabó Bálint kategorikusan azon a véleményen vannak hónapok óta, hogy a területet Botka embereinek a kezére akarják játszani. Erre engednek következtetni a már jól bejáratott, Német Ferenc által korábban ,,telekbiznisznek" nevezett gyakorlat lábnyomai is, mely szerint áron alul adja el a város az ingatlanjait és szeleteli fel az üzletrészeket. A piac körüli történések valószínűleg a városvezetésen belül is vitát válthattak ki, mivel az év eleje óta a Cserepes sori Piac Kft. ügyvezető igazgatója és Szeged akkori gazdasági alpolgármestere, Szécsényi Rózsa is lemondott.
Az elárverezésről szóló javaslatot nem mindegyik bizottság hagyta jóvá, és a DK-s Binszki József is megjegyezte tegnap, hogy a terület piaci áron a mostani tízszerese is lehetne, ha a piachoz tartozó társaság végelszámolás alá kerülne, a közös tulajdonokat megszüntetnék és eladnának minden ingóságot. Ezt a közgyűlésen is elmondta. Botka bár logikusnak és helytállónak gondolta Binszki ötletét, gyorsan hozzátette, hogy a közös tulajdonosokkal való megállapodás eredménytelenül zárult le, az ingatlanérték-becslést pedig egy Szegeden elismert szakember végezte el. Tápai viszont, az értékbecslés nyögvenyelős közzététele mellett, azt sem értette, miért akar megszabadulni a város ettől a területtől, miközben az egyik legtöbb bevételt hozta a város számára.
A vita kritikus pontja a váratlanul szót kérő Ménesi Imre vitaindítása volt. Ugyanis amíg az ellenzék egyik fele 4-5 évvel ezelőttre saccolta a piac leépítésének kezdetét, a másik fele pedig 5-10 évvel ezelőttre, ő 15 évet mondott.
Ménesi ugyanis 40 éve lakik a környéken, elmondása szerint ott is nőtt fel. Elmondása szerint a talaj minősége rendkívül rossz és van olyan telek is ott, amit 30 éve nem vesz meg senki. A nosztalgikus, ,,bezzegelős" hangvételű felszólalás szerint a a Zöld szigetek gondolata is egy hülyeség, ugyanis tele van a környék szemetelve.
A heti egyszeri piac ötletét pedig, amilyen jelenleg a Röszkei úti vásár is, szerinte nem feltétlenül lehet gazdaságosnak gondolni. ,,Várjuk ki a végét." - mondta.
A közgyűlés végül megszavazta a Cserepes sori piac elárverezését, azonban a név szerinti szavazás során csak 15 igen szavazat gyűlt össze. Binszki József az ellenkezése ellenére tartózkodott, csupán a szegedi Fidesz jelen lévő képviselői és a független Szabó Bálint voksoltak nemmel.
A kérdés már csak az, mennyiért fog elkelni az ingatlan és ki veszi meg. Haág Zalán KDNP-s képviselő szerint Nagy Sándor már tudja a választ, hiszen arról is konkrét számokkal rendelkezik, hogy milyen magas épületekkel kívánják csökkenteni a beépíthető területet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.