Kevés hiányzott a Szedeák-bravúrhoz

2021. szeptember 22., szerda

Majdnem az egész mérkőzésen vezetett a Szedák a szezon első mérkőzésén a Szolnok ellen idegenben, azonban az utolsó negyedben a hazaiak megfordították a meccset és nyertek egyetlen ponttal.

Gasper Potocník: – Megmutatta a Szeged, hogy jó csapat. Nagyon bízom benne, hogy a továbbiakban elkerülnek bennünket a sérülések. Küzdöttünk, hajtottunk a mérkőzésen, ami a legutóbbi idényben is jellemzett bennünket. Örülünk a győzelemnek, és annak, hogy továbbra is kiváló mentalitással kosárlabdázunk. Reméljük, lesz még jobb a játékunk.
Szrecsko Szekulovics: – Majdnem az egész meccsen vezettünk, nagy sanszunk volt a győzelemre. Mindent beleadtunk, nagyon sajnálom, hogy kikaptunk. Úgy látom, hogy jó úton járunk, és hasonló karakterű csapatunk lesz, mint volt az elmúlt évadban.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 77–76 (20–28, 15–17, 28–20, 14–11)
Szolnok, 1000 néző. V: Győrffy, Ádám, Csabai-Kaskötő.
SZOLNOK: Rogic 6, Kovács P. 2, Cummings 8, SZUBOTICS 13/3, Taiwo 2. Csere: BADZIM 16/6, CAKARUN 21, Pallai 4, Zsíros 5/3, Gilszki, Rudner. Edző: Gasper Potocník
SZEGED: PERSONS 28, Polányi 9/9, COOK 21/9, Hunt 9/6, Alston 6. Csere: Balogh Sz., Bognár K., Keller I. 2, Szatmári, Kerpel-Fronius B. 1. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–13. 8. p.: 9–22. 14. p.: 28–32. 18. p.: 33–35. 25. p.: 50–56. 29. p.: 59–62. 35. p.: 73–71. 38. p.: 75–76. 40. p.: 77–76