Jövőbemutató döntetlennel búcsúzott válogatottunk az Európa bajnokságtól

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Kövesse helyszíni tudósításunkat a Németország – Magyarország mérkőzésről!

A vége döntetlen és ezzel vége az Eb-nek

A magyar válogatott szinte végig vezetett a mérkőzésen, mégis a vége egy szomorkás döntetlen. A magyar válogatott a legnehezebb csoportban a franciák és a németek ellen 1-1 pontot szerezve búcsúzik a tornától. Ennél azonban fontosabb, hogy a magyar labdarúgásnak és ennek a válogatottnak komoly jövője van.

Egy német újságíró a lefújás után idejött és a magyar válogatottat dicsérte. Volt miért!

SZÉP VOLT FIÚK!

A németek állnak továbbjutásra

Bal oldali akció végén Kroos lövését blokkolták a védők, de éppen Leon Goretzka elé pattant a labda, a Bayern középpályása pedig jobbal, 13 méterről kíméletlenül a kapunkba lőtt. Gulácsi lábbal beleért a labdába, de menteni nem tudott. 2–2

Mire elkeseredtünk, már örültünk is

Vegyük sorba a 66. és 68. perc történéseit.

66. perc Kimmich szabadrúgása után Gulácsi rosszul lépett ki a kapujából, nem találta el a labdát, így Hummels fejelt, majd Kai Havertz küldte a kapuba a labdát fél méterről fejjel. 1–1

Szentségelünk…

Röviddel a középkezdés után Szalai ugratta ki Schäfer Andrást, aki a kapujából rossz ütemben kilépő Neuer mellett 11 méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–2

Még az utolsó cifra mondat végére sem került pont. Szerencsére!

Tartjuk az előnyt a 60. percben

Cseppet sem játszunk alárendelt szerepet a meccsen, bár a németek támadhatnak többet. A taktikai, amit Marco Rossi kitalált, egyelőre ül. Már eltelt 60 perc, vagy még 30 van?

München, 2021. június 23. Kleinheisler László (j) és a német Antonio Rüdiger a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország – Magyarország mérkõzésen a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. MTI/Kovács Tamás

A gólöröm a magyar táborból

Nikolényi Gábor Viktor kollégánk a magyar táborban nézi – mit nézi, szurkolja végig a meccset. Küldött két videót.

Maradt az előny a szünetre

Az eső olyan brutálisan esett a félidőben, hogy a játéktér gyakorlatilag alkalmatlan lett a játékra. Mi távolról, a németek közelről próbálkoztak – ugyanolyan hatékonysággal.

Félelmetes az eső Münchenben – de vezetünk

Az első 30 perc után is nálunk az előny

A gól után a németek a kapu elé szorították a magyarokat, de vagy a magyar védelem, vagy Gulácsi kapus is állja a sarat – és eddig a kapufa is velünk van. Kontrákkal próbálkozunk, nem sok sikerrel eddig, de legalább próbálkozunk. Nem szép játék, de kiegyeznénk a végéig ezzel.

München, 2021. június 23. Fiola Attila (b) és a német Joshua Kimmich a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország – Magyarország mérkõzésen a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. MTI/Kovács Tamás

VEZET A MAGYAR VÁLOGATOTT

A tapogatozó játék és egy német helyzet után a 11. percben Sallai tökéletes jobb oldali beadása után a két védő között Szalai Ádám bújt ki, majd nyolc méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát. Neuer belekapott a labdába, de védeni nem tudott. 0–1

A meccs előtt a legszomorúbb közjáték is megvolt

Egy néző a pályára rohanva fejezeti ki gondolatait egy szivárványos zászlóval. Mindezt a magyar himnusz alatt… NO COMMENT!

A meccsel kapcsolatban (sajnos) sok helyen a legfontosabb kérdésre is megvan a válasz

Az “Éjjel soha nem érhet véget” Münchenben is sláger

Remek a hangulat a magyar táborban-pedig bőrig áznak a szurkolók. Az alső karéj fölött a tető semmit nem ér.

Itt vannak a kezdőcsapatok

Zuhog az eső a meccs előtt bő félórával

A pályát tuti nem kell locsolni – sőt, talán inkább szárítani kellene. Hatalmas eső van a stadionban.