Egyre inkább kirajzolódik hogy fog kinézni a Szegedi Multifunkcionális Sportcsarnok.
A Felső Tisza-parton épülő aréna munkálatai az ütemtervnek megfelelően haladnak, és bizonyos munkafolyamatokat a tervezetthez képest korábban tudnak elkezdeni-tudta mega Magyar Építők.
“Tájékoztatásuk szerint a tervezett határidőre mind a tíz főtartó a helyére került, ezt követően a speciális darut szétszerelték, és elszállították. Elkészült továbbá az épület teljes monolit és előregyártott szerkezete, így a teljes lelátórendszer kiépítése befejeződött.”- írta a szaklap.
Képeket is közöltek az építkezésről.
A Modern városok program keretében 35 milliárd forintból megépülő sportkomplexumban talál majd új otthonra többek között a MOL-Pick Szeged és a nemrégiben indult kézilabda-akadémia is. Jövő év januárban már a magyar–szlovák közös rendezésű férfikézilabda-Eb egyik helyszínéül szolgáló sportcsarnok várhatóan októberre készül el.