Gazdaságvédelmi akcióterv

Kikapott első edzőmeccsén a Szeged-Csanád GA

A Szeged-Csanád GA 3-2-es vereséget szenvedett idei első edzőmérkőzésén a norvég másodosztályú Raufoss csapatától a törökországi Belekben. A szegediek részéről minden játékos pályára lépett, az egyik újonc pedig gólt is szerzett.

Nagy irammal és gyors gólváltással kezdődött a találkozó: negyedóra elteltével 1-1 állt az eredményjelzőn. A szegediek találatát Tóth Máté szerezte szabadrúgásból. A szünet előtt átvette a vezetést a norvég együttes. A fordulást követően egalizált a Szeged, miután Dobronoky Viktor beadását a frissen igazolt Hudák Martin a kapuba juttatta. Ezt követően egy szöglet után ismét előnybe került a Raufoss, az eredmény pedig már nem változott, így vereséggel kezdte a felkészülést a Tisza-parti együttes.

Joao Janeiro, a Szeged-Csanád GA vezetőedzője: – Egy nagyon technikás csapat ellen játszottunk, ebben az esetben rajtunk múlik, hogy hogyan harcolunk egy ilyen együttes ellen. A mérkőzés során sokat cseréltünk, a két félidőre két külön csapattal álltunk fel. Ha igazságos akarok lenni, akkor ez alapján nehéz bármit is mondani. Az új játékosoknak hozzá kell szokniuk a csapattársaikhoz. Azok, akik régebb óta itt játszanak, ma még nem feleltek meg az elvárásaimnak.

Tóth Gábor, a Szeged-Csanád GA játékosa: – Küzdős, hajtós mérkőzést játszottunk egy nagyon fiatal norvég csapat ellen, amely nem a klasszikus skandináv stílust képviseli. Sajnos vereséggel kezdtük a felkészülést, de úgy gondolom, hogy még nem az eredmény számít ebben az időszakban.