Bayer Zsolt közölte a hírt a blogján, hogy meghalt Lovas István.
A jobboldalon népszerű publicista azt írta,
“Reggel nem küldte el a nemzetközi sajtószemléjét sem az Echo TV-nek, sem a Magyar Időknek.
Egész nap kerestük telefonon, de nem vette fel.
Aztán nem jelent meg a ma esti Sajtóklub felvételén.
-Meghalt a Pista? – kérdezgettük egymástól még a stúdióban, és nevettünk, mert úgy voltunk ővele, hogy nem hal meg soha. Lovas Pista nem az az ember, aki csak úgy meghal. Ugyanis lényegesen erősebb a halálnál.
Este aztán megtudtuk a felfoghatatlan hírt. Lovas Pista nincs többé.
És most nem is tudok mondani semmi többet. Majd később. Isten nyugtasson csöndesen, barátom.”
72 éves volt.
A Wikipedián volt saját oldala is. Eszerint
1945-ben született Budapesten.
1962. július 2-án a Fiatalkorúak Bírósága „tiltott határátlépés kísérletének bűntette” és egyéb bűncselekmények miatt 1 év szabadságvesztésre ítélte. 1965. február 9-én a Budapesti Fővárosi Bíróság „összeesküvésben való részvétel és hazatérés megtagadása” miatt 3 év 2 hónapi szabadságvesztésre ítélte. A ítéletet a Fővárosi Bíróság 1994. január 19-én semmissé nyilvánította.
1969-ben három hónapot járt a Központi Hittudományi Akadémiára, ahonnan a bekért erkölcsi bizonyítványában feltüntetett politikai bűncselekmények miatt eltanácsolták.
1976-ban kanadai menyasszonyával történt házassága után a helsinki egyezmény értelmében Kanadába költözhetett. 1984 és 1990 között a Szabad Európa Rádió szerkesztője volt Münchenben, illetve tudósítója New Yorkban.
1990 júliusában tért haza és azóta elhunyt barátjával, Méhes Csabával létrehozta az „Alapítvány a Kommunizmus Áldozataiért” szervezetet. Több éven át az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda és más fordító irodák számára készített fordításokat 9 nyelvből.
1992-től a Pesti Hírlapban kezdett írni, majd számos más napi- és hetilapban publikált, beleértve a Napi Magyarországot, a Magyar Demokratát, a Magyar Fórumot és a Magyar Nemzetet. 1992-től 1994-ig Csúcs László, a Magyar Rádió elnöki posztját betöltő alelnökének tanácsadója volt.
1997-től 2006-ig a Magyar Rádió Vasárnapi Újság című műsorában olvasta fel jegyzeteit, amelyet Such György, az újonnan kinevezett elnök hivatalba lépése első napján ígéretéhez híven megszüntetett.
1998 és 2002 között Csermely Péternek, a Magyar Televízió hírigazgatójának tanácsadója, az MTV Akadémia ötletgazdája, egyik szervezője, illetve tanára volt. 1999-2002-ig a Miniszterelnöki Hivatal tanácsadója volt külföldi sajtóügyekben. 2000 és 2003 között a Pázmány Péter Katolikus Egyetem médiaszakán volt vendégelőadó.
2001 júniusától a Magyar ATV „Sajtóklub” című műsorát vezette, amelyet a Medgyessy-kormány hatalomba lépése után levettek a képernyőről. 2004 és 2014 között a Magyar Nemzet brüsszeli tudósítója volt.
Jelenleg a Magyar Hírlapban, a Magyar Időkben, a Magyar Demokratában publikál, állandó résztvevője az Echo TV Sajtóklub című műsorának és heti nemzetközi sajtószemlét ismertet a KarcFM rádióban.