Hiába vezetett, ismét kikapott mumusától a SZEOL

2018. március 30., péntek

Péter Antal első szegedi gólja kevés volt, a második félidei hét perces rövidzárlat, valamint egy kapitális bírói tévedés következtében a Szentlőrinc elvitte mind a három pontot Szegedről.

A találkozó beharangozóját itt olvashatja.

A SZEOL mindenképpen győzni szeretett volna, hogy feledtesse szurkolóival a múlt heti HFC ellen elszenvedett vereséget. Ennek megfelelően a szegediek már a mérkőzés elején beszorították a Baranya megyei ellenfelüket, Turi Zsolt tanítványai viszont rendkívül masszív és egy darabig áttörhetetlennek látszó falat húztak a kapujuk elé. A 22. percben aztán sikerült rést találni a szentlőrinci védelmen, és Péter Antal 670 napnyi gólínséget követően betalált. Ezt követően a játékképe változatlan maradt, a szegediek meddő mezőnyfölénybenjáratták a labdát, míg a vendégek kontra támadásokra építkeztek. Az első félidőben többször is helyzetbe került Tihanyi - a vendégek támadója - azonban mindig akadt egy szegedi védő aki menteni tudott előle. A szünetre így egy gólos szegedi előnnyel vonulhattak a csapatok. A második játékrészre túlzott magabiztossággal jött ki a SZEOL, ennek következtében hamar megfordította az eredményt Pergel révén a vendég csapat. Ezt követően már nehezen tudott felpörögni a Siha-legénység az első félidei szintre, viszont még így is akadt esély az egyenlítésre. A játékvezető azonban egy teljesen egyértelmű tizenegyest nem adott meg a hazaiaknak. Ellenben pár perccel később a túloldalon Horváth Máté befújt egy büntetőt, amelyet Dudás értékesített, és ezzel be is állította a végeredményt. Ismét egy olyan meccset veszített el a szegedi együttes, amelyet -ha szerencséje van - meg is nyerhetett volna. A SZEOL jövő hét szerdán, a Budapest Honvéd II. ellen javíthat.

NB III Közép csoport, 21. forduló

SZEOL SC - Szentlőrinc SE 1 - 3 (1-0) Szeged, SZVSE-stadion, 500 néző. Vezette:: Horváth Máté (Gordos Árpád Mihály, Török Katalin). SZEOL:Leindler - Rácz (Tomisics, 64'), Forró, Grünvald, Kéri, Ondrejó, Lévai (Rabatin, 75'), Beretka, Göncző (Bozóki, 85'), Makszimovics, Péter. Edző: Siha Zsolt. Szentlőrinc: Pacéka - Németh M., Nagy R., Dudás, Fenyvesi (Mayer, 77'), Keresztes, Pergel (Tóth A., 90'), Tihanyi, Temesvári, Vajda (Virág, 69'), Berdó.Edző: Turi Zsolt. Gól: Péter (29') ill. Pergel (51', 58'), Dudás (78' - büntetőből). Siha Zsolt: "

A kezünkben volt a mérkőzés. Tudtuk, hogy a második félidőben nekünk fognak esni a szentlőrinciek ennek ellenére mégis kikaptunk. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de ma Horváth sporttárs döntően befolyásolta a mérkőzést, mivel nem adott meg számunkra egy egyértelmű tizenegyest, míg az ellenfélnek egy véleményes büntetőt befújt. Hazai pályán ez furcsállom, továbbá nem lehet szó nélkül hagyni, hogy az első góljuk egy olyan szabadrúgásból született, amelyet megelőzően nem történt szabálytalanság. Ettől függetlenül a második félidei teljesítményünk minősíthetetlen volt. Egy-két játékosomnak el kellene gondolkodnia azon, hogy milyen teljesítményt nyújt, mert ez így hosszú távon nem fog működni."

Online tudósításunk percről percre frissül:

93. perc: Nem úgy mint most - Horváth lefújja a találkozót-. Hiába vezetett a SZEOL, egy hét perces rövidzárlat, valamint egy óriási játékvezetői tévedés a csapat vesztét okozta. 92. perc: Ismét a szegediek kérnek számon a játékvezetőn egy meg nem adott tizenegyest. Megint Makszimovics volt aki bátran megiramodott, majd a tizenhatoson belülre érve, az elé vetődő védő kezében elakadt a labda, a játékvezető sípja azonban megint csak néma maradt. 91. perc: Megint csak Bozóki szerezhetett volna gólt, a cserejátékos viszont öt méterről fölé fejelt. 90. perc: Kéri cselezte be magát a tizenhatos előterébe, majd buktatták. Szabadrúgás a SZEOL-nak. 88. perc: Tóth Adrián is beáll a Szentlőrinc csapatába. 87. perc: A frissen beállt Bozóki szépíthetett volna, közelről leadott lövését azonban hárítani tudta Pacéka. 85. perc: Le is cseréli Gönczőt Siha Zsolt mielőtt még kiállíttatná magát, Bozóki Richárd a pályán a folytatásban. 84. perc: Elszabadulnak az indulatok! Göncző lépett oda indokolatlanul keményen, ezért sárga lapot kapott, míg a vendégek azt reklamálják, hogy miért nem piros lapot adott ezért a játékvezető. 83. perc: A vendégek rutinosan húzzák az időt, jelenleg Nagy Rolandot kell ápolni. 82. perc: A lelátóról többen elindulnak hazafelé. 79. perc: Makszimovics beadásáról centikkel maradt csak le Kéri. 77. perc: Gól! Dudás Dániel középre lőtte, Leindler pedig a jobbra vetődött. Alighanem ezzel eldőlt a mérkőzés. 76. perc: Ilyen nincs! Ami a másik oldalon elmaradt, azt a Szentlőrincnek befújta most a játékvezető. Tizenegyeshez jutnak a vendégek. 75. perc: A cserére cserével reagál Turi Zsolt: Mayer Milán áll be Fenyvesi Olivér helyére. 74. perc: Ismét cserél Siha Zsolt: Az őszi találkozón gólt szerző Rabatin Szabolcs érkezik Lévai helyére az utolsó bő negyedórára. 70. perc: Ezért bizony büntető járt volna! Makszimovics lépett ki a védők mögül, majd eltolta Pacéka mellett a labdát, a kapus pedig egyértelműen elsodorta a támadót. Ennek ellenére Horváth Máté műesésért adott sárga lapott Makszimovicsnak. A játékvezető most óriásit tévedett. 68. perc: Mekkora helyzet maradt ki! Vajda Roland eldönthette volna a találkozót, ehelyett mellé gurította a labdát. Mint utólag kiderült, neki ez volt az utolsó megmozdulása a mai mérkőzésen, Virág Szilárd állt be a helyére. 67. perc: Kéri Tamás esernyőcselével két embert is becsapott, a közönség vastapssal díjazza a szemrevaló megmozdulást. 66. perc: Teljesen betömörülnek a vendégek, most kellene felállt védelem ellen valami váratlant húznia a szegedieknek. 65. perc: Rácz László helyére Tomisics érkezik a SZEOL-ba. Muszáj most már támadni! 62. perc: Forró Attila egy remek ütemű labdaszerzést követően, a félpályáról egészen a tizenhatosig vezette a labdát, majd Pétert szöktette, a csatár lövésébe azonban belelépett Keresztes. 61. perc: Kis híján öngól született! Péter vette le mellel Makszimovics beadását, majd a menteni igyekvő hátvéd a saját kapuja felé sodorta a labdát. Pacékának résen kellett lennie. 60. perc: Makszimovics életerős lövését kellett bravúrral hárítania Pacékának. Éledezik a SZEOL. 57. perc: Gól! Ismét Pergel Bence volt eredményes egy kontratámadást követően, ezzel hét perc leforgása alatt fordít a Szentlőrinc. 56. perc: A bekapott gól látszólag megfogta a hazai csapatot - az utóbbi percekben a Szentlőrinc dominál. 54. perc: Temesvári Máté kőkemény belépőjét követően, Péter került a földre. Ezért a megmozdulásért örülhet, hogy csak sárgát kapott a vendég játékos. 51. perc: Gól! Egyenlítenek a vendégek. Hasonló szögből végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, mint egy perccel ezelőtt a SZEOL. Leindler bizonytalanul jött ki, és Fenyvesi elé ütötte a labdát, aki Pergel Bencének továbbított, a fiatal játékos pedig közvetlen közelről a kapuba sodorta a játékszert. 49. perc: Szabadrúgást végezhetett el a SZEOL a félpálya feléről, melyet szokás szerint Onderjó ívelt a kapu előterébe, Rácz elől azonban ki tudták fejelni a labdát a vendégek. 46. perc: Ez közel volt! Tihanyi szúrta rá kőkeményen tizenhatról, Leindler először kiejtette, másodszorra azonban Domonkos nagyon magabiztosan fogta meg a labdát. A csapatok megérkeztek a folytatásra, egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben. A vendégek részéről Tihanyi volt a legveszélyesebb, rá érdemes lesz odafigyelni a továbbiakban is. 45. perc: A játékvezető nem hosszabbít, így aztán vége az első félidőnek. Péter Antal első SZEOL-ban szerzett találatával győzelemre áll a szegedi együttes. 44. perc: Makszimovics viharzott el a baloldalon egészen az alapvonalig, beadása azonban pontatlanra sikeredett. 43. perc: Vajda Roland próbálkozott 16 méterről, lövése gellert kapott Rácz hátán, de Leindler így is fogni tudta. 42. perc: Keresztes centerezett az alapvonalról, de badását blokkolni tudta Rácz. 40. perc: A vendégek edzője - Túri Zsolt - láthatóan elégedetlen: fölugrott a kispadról és üvölt torkaszakadtából. 38. perc: Pergel rúgta állon Rácz Lászlót, a szegediek védője ápolásra szorul. 36. perc: Bedó próbálkozott távolról, lövése messze elszállt a kapu mellett és fölött. 33. perc: Beretka és Kéri kényszerítőzött gyönyörűen, majd utóbbi középre tette a labdát, Péter elöl azonban az utolsó pillanatban menteni tudott a vendég védelem. 30. perc: A gól után magához tért a Szentlőrinc, az imént Bedó beadása után kellett Kérinek kifejelnie a labdát. 28. perc: Ez meleg volt! Egy szentlőrinci szabadrúgást követően Tihanyi elé került a labda, aki hét méterről tüzelhetett, a szegediek közül azonban Rácz és Forró is önfeláldozóan a labda útjába vetette magát, így szöglettel folytatódhat a mérkőzés. 26. perc: Göncző robogott el a jobb oldalon, beadása azonban lecsúszott, így nem alakult ki gólhelyzet. 25. perc: A gólszerző ápolásra szorult egy kemény belépőt követően. 22. perc: GÓÓÓÓÓL! Péter Antal megszerzi a vezetést a SZEOL SC javára! Egy eladott labdát követően, Makszimovics tálalt Péter elé, aki senkitől sem zavartatva hét méterről a kapus mellett elgurította a labdát a kapu jobb alsó sarkába. A támadó 670 nap után volt ismét eredményes. 20. perc: Egy rövidzárlat a szegedi védelemben, melynek következményeként Tihanyi lőhetett 12 méterről, a labda azonban elszállt a kapu felett. 18. perc: Ondrejó szabadrúgása elakadt a sorfalban. 17. perc: Leindler egészen Péterig rúgta ki a labdát, akit őrzője lekönyökölt, így 30 méterről járhat szabadrúgás a SZEOL-nak. 14. perc: Egyenlőre nem találják egymáson a fogást a csapatok. 11. perc: Péter Antal került a tizenhatoson belülre, a csatár azonban túl sokat várt, így mire lövésre lendült a lába, addigra már Nagy elpöckölte előle a labdát. 8. perc: Tihanyi került a szegedi védelem mögé, majd beadásába a tizenhatoson belül belevetődött Grünvald. Ezt követően a szentlőrinciek tizenegyest reklamáltak kezezés miatt, a játékvezető azonban továbbot intett. 6. perc: Betömörülnek a vendégek, vélhetően hosszútávra a kontrákra rendezkednek be. 3. perc: Péter Antal ellen szabálytalankodtak az alapvonal mentén. A szabadrúgást Ondrejó végezte el, aki a kapu előterébe tekerte a labdát, de az első védő kifejelte a játékszert. 1. perc: A Szentlőrinc kezdte a mérkőzést Megérkeztek a csapatok a pályára: a SZEOL a szokásos fekete szerelésében, míg a Szentlőrinc tiszta fehérben játszik ma. A tavaszias idő előcsalogatta a szurkolókat is, körülbelül kétszer annyi néző van a lelátón, mint a legutóbbi hazai mérkőzésen és ez az arány a kezdésig továbbnőhet. A múlt heti vásárhelyi vereséget követően két helyen változtatott a kezdő csapaton Siha Zsolt: kikerült a hatalmas hibát vétő Prokop Rotislav a kapuból, helyette a mai találkozón Leindler védi a szegediek hálóját, valamint Tomisics Stefan helyén Göncző László kapott szerepet a kezdő tizenegyben. A két csapat eddig öt alakommal mérkőzött meg egymással. Ezeken a találkozókon egy SZEOL, és három Szentlőrinc siker mellett egy döntetlen született. A gólarány 6:3 a baranyaiak javára, úgyhogy lenne miért törlesztenie a szegedieknek. A két csapat legutóbbi összecsapása 2-1-es szentlőrinci győzelmet hozott, azon a találkozón a szegediek részéről Rabatin Szabolcs talált a kapuba. Köszöntjük a kedves olvasókat ezen a napsütéses péntek délutánon. A ragyogó időjárás mellé reméljük, hogy közönségszórakoztató mérkőzés is párosul majd.