Labdarúgás: döntetlennel debütált a HFC új mesterével a kispadon

Ugyan vezetett a Vecsés ellen a Hódmezővásárhelyi FC, de az újonc a hajrában egyenlíteni tudott.

Az egyetlen győzelmét otthonától távol aratott Vecsés látogatott Hódmezővásárhelyre, az újonc ellen debütált a kispadon a HFC új mestere, Szűcs Róbert.

A Vásárhely aktívabb volt ellenfelénél, de a befejezéseknél rendre pontatlan volt: a jég végül hét perccel a szünet előtt tört meg, ekkor egy jó ütemű indítással lépett ki középen Faggyas Milán, aki a kapus mellett is el tudta lőni, így vezetéshez juttatta csapatát.

A szünet után is inkább a hazaiakról szólt a mérkőzés, azonban a HFC nem tudta lezárni a találkozót: a kimaradt lehetőségeket bő tizenöt perccel a vége előtt bánhatták igazán a hazaiak, amikor egy jobb oldali beadásra Farkas Ádám érkezett középen, és kapásból a léc alá bombázott, Bordás Dániel tehetetlen volt, 1-1. Mindez azonban nem szegte kedvét a HFC-nek, a hátralévő időben pedig volt is lehetősége arra, hogy megnyerje a meccset: egyszer a vecsési védelem a gólvonalról mentett, míg nem sokkal később a kapufa is kisegítette a Vecsést, így végül maradt az 1-1.

A HFC ezzel szezonbeli ötödik döntetlenjét játszotta, és öt ponttal a tabella utolsó előtti helyén áll. Marton Bencéékre a jövő héten nem vár könnyű feladat, hiszen a bajnoki címre ácsingózó Pécs vendégei lesznek.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 8. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Vecsési FC 1-1 (1-0)
Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Bálint Attila (Zahorecz Roland, Belicza Bence Péter).
HFC: Bordás – Kormányos, Huszár, Kökény, Marton (Szabó M., 82′), Prasler, Szilágyi, Végh, Ablonczy, Faggyas, Varga B. (Szabó D., 70′). Vezetőedző: Szűcs Róbert.
Vecsés: Komora – Reydan (Gényi, 79′), Balázs, Borsi (Cseszlai, 76′), Csiszár, Csordás, Farkas Á. (Márki, 92′), Tóth Gy., Szalai, Rein, Tóth O. Vezetőedző: Simon Antal.
Gól: Faggyas (38′) ill. Farkas Á. (73′).
Sárga lap: Faggyas (41′), Marton (78′) ill. Szalai (25′), Borsi (54′).

Szűcs Róbert: “Nem panaszkodhatok a játékosaimra, végig akarták a sikert, talán picit túlságosan is. A héten nem sok újdonságot gyakorolhattunk, a jövőben a góllövésben kell fejlődnünk.”