Kultúra

Szentesi győztes az első Golden Voice Hungary énekversenyen

2017. augusztus 22., kedd
golden_voice

Hétfőn rendezték meg az I. Golden Voice Hungary Országos Énekverseny döntőjét a Gyerekek a Gyerekekért Alapítvány szervezésében Szegeden. Az Alapítvány fő célja a zeneművészetben és előadó művészetben tehetséges gyermekek támogatása, gondozása.

A versenyt hat korosztályban hirdették meg. A jelentkezők jazz, musical és pop műfajban nevezhettek. A döntőre 12 megyéből érkeztek 5 és 25 év közötti tehetséges gyerekek és fiatalok. A versenyt a szervezők egy hajón rendezték meg, amely teljesen elvarázsolta az ideérkezőket. A szünetben a résztvevők és szüleik, tanáraik megnézhettek egy táncbemutatót, valamint az eredményhirdetés előtt a Florists együttes rövid koncertje szórakoztatta a vendégeket. A produkciók értékelését szakmai felnőtt és gyermek zsűri végezte, a zsűri elnöke

Veres Mónika „Nika”

volt, aki összefoglaló értékelésében kiemelte, hogy a döntő résztvevői mind nagyon ügyesek voltak és nagyon sokan közülük már most különösen tehetségesek. Nika azt tanácsolta a gyerekeknek, hogy éljék meg a muzsikát úgy igazán, belülről, mert az minden koreográfiánál és hangtechnikánál picit fontosabb. A versenyen végül 6 korosztályban és műfajban osztotta ki a rendezvény szervezője a díjakat, valamint a 14 év alatti versenyzők fődíjaként átadták a Junior Grand Prix Díjat, ami egy mikrofon szettet, illetve meghívást tartalmaz az I. Golden Voice Europe nemzetközi énekversenyre, ami szintén Szegeden kap majd helyet októberben és a Gyerekek a Gyerekekért jótékonysági koncert turné fellépési lehetőségét, aminek bevételével az Alapítvány 2018-ban a koraszülötteket fogja támogatni. A Junior Grand Prix Díj nyertese a 10 éves

Prezsmer Flóra

lett, aki Tiszakécskéről érkezett. A 14 év feletti versenyzők közül a legtehetségesebb énekes haza vihette a Grand Prix díjat, ami egy 50 ezer forint értékű zenei és előadó művészeti eszközre fordítható vásárlási utalvány volt, valamint egy stúdiófelvételt, egy meghívást az I. Golden Voice Europe nemzetközi énekversenyre és a Gyerekek a Gyerekekért jótékonysági koncert turnén való fellépés lehetőségét is haza vihetett a verseny fődíj nyertese. A Grand Prix Díj nyertese a 18 éves

Kiss Viktória

lett, aki Szentesről érkezett. A versenyen még sok-sok különdíj is kiosztásra került a gyerekek nagy örömére.