Női labdarúgás: gólzáporos mérkőzésen jutott tovább a Szent Mihály a kupában

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szent_mihaly-monor016kf

Megnyerte idei első tétmérkőzését a Szent Mihály női labdarúgó csapata. Cserenkó Szabolcs lányai a Monort búcsúztatták a Magyar Kupában.

Első tétmérkőzésére készült a Szent Mihály a 2017/2018-as szezonban. Cserenkó Szabolcs tanítványai a Monor otthonába látogattak a Magyar Kupa első fordulójában. A csapatok legutóbbi találkozásakor 3-3-s döntetlen született Monoron és ezúttal sem volt hiány gólokban. A 16. percben Török Lilla találatával szerezte meg a vezetést a vendég szegedi gárda, majd Szélpál Nóra duplázta meg az előnyt, egy perccel később pedig már 0-3 állt az eredményjelzőn, Török Lilla másodszor is bevette Bakó Dóra kapuját, így gyakorlatilag öt perc alatt eldöntötte a továbbjutás sorsát a Szent Mihály. A 28. percben érkezett a hazai szépítés Pirót Terézia révén, ám a 37. percben ismét három gólra hízott a szegedi előny. Egy tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanságot követően Török Lilla megszerezte harmadik gólját is tizenegyesből, így 4-1-s Szent Mihály vezetéssel vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészben egy-egy találat született itt is, ott is, előbb Pirót Terézia szerezte meg második gólját, majd Szélpál Nóra követte a példáját, így Cserenkó Szabolcs együttese 5-2-s győzelmet aratott és továbbjutott a Magyar Kupa következő körébe. Legközelebb egy hét múlva lépnek pályára a szegedi lányok, a Szent Mihály a Kelen SC otthonában kezdi meg a bajnoki szezont.

Labdarúgó női Magyar Kupa, 1. forduló

Monori SE – Szent Mihály 2-5 (1-4)
Monor, Balassi Bálint utcai Stadion. Vezette: Fehér Renátó (Lakatos Nikoletta, Király Zoltán).
Monor: Bakó – Kókai (Gólik, 29′), Deák, Pirót, Schermann, Nagy V., Tenczel, Nagy M., Pünkösd, Teleki, Cilingir (Bagó – a szünetben).
Szent Mihály: Schildkraut (Tóth Zs., 60′) – Temesváry, Harcel, Szil, Guth, Zimányi Kovács, Szántó, Sasvári (Kalocsay – a szünetben), Frankó, Szélpál, Török. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs.
Gól: Pirót (28′, 67′) ill. Török (16′, 21′, 37′ – a harmadikat tizenegyesből), Szélpál (20′, 76′).

Labdarúgás: nem született gól a Mórahalom vecsési vendégjátékán

Labdarúgás: a hétvége összes megyei eredménye + TABELLÁK