Közélet

Elismerés a Hunor mentőszervezet tagjainak

Elismerés a Hunor mentőszervezet tagjainak

2017. június 20., kedd
Elismerés a Hunor mentőszervezet tagjainak
hunor_diszparancs

Csongrád megyében négy tűzoltó vehette át a Díszparancsot - közölte honlapján a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság égisze alatt megalakult a speciális helyzetekben bevethető HUNOR (Hungarian National Organisation For Rescue Services) hivatásos nehéz kutató-mentő mentőszervezet. A csapat alkalmas a bekövetkezett veszélyhelyzetek, katasztrófák során jelentkező speciális mentési feladatok ellátására, az elsőként beavatkozók megerősítésére. Magyarországon a HUNOR a hivatásos katasztrófavédelemi szerv központi, külföldön pedig Magyarország hivatalos katasztrófavédelmi mentőcsapataként végzi tevékenységét. A HUNOR hivatásos mentőszervezet szakfeladata a romok alatt rekedt áldozatok keresése, mentése, szükség szerint elsősegélynyújtás. Földrengés sújtotta területen magától értetődő feladat a műszaki mentés, áldozatok kiemelése, túlélési esélyeik biztosítása. A szervezet rendszeresen vesz részt nemzetközi gyakorlatokon, emellett több éles helyzetben is segítettek már a bajba jutott embertársaiknak.

Góra Zoltán

tűzoltó vezérőrnagy, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója a HUNOR hivatásos katasztrófavédelmi mentőszervezet ENSZ INSARAG irányelvek szerinti sikeres újraminősítése alkalmából a felkészülési, felkészítési, csapatépítési munka eredményeként megszerzett ENSZ INSARAG nemzetközi minősítés teljesítéséért a HUNOR nehéz kategóriájú városi kutató-mentő szervezet tagjait díszparancsban példaképül állította a katasztrófavédelem és az önkéntes mentőszervezetek teljes személyi állománya elé. A HUNOR Csongrád megyei tagjait június huszadikán köszöntötte

Szatmári Imre

tű. dandártábornok, megyei igazgató. A tábornok elismerését fejezte ki a tagok áldozatos munkájáért, az évek óta végzett önkéntes tevékenységért. Ezután a mentőcsoport tagjai átvehették a Díszparancsokat.

Tátrai János

tűzoltó alezredes 1989 óta teljesít szolgálatot a katasztrófavédelemnél. Lakosságvédelmi előadóként kezdte pályáját, jelenleg a megyei igazgatóságon látja el a polgári védelmi főfelügyelői feladatokat. A Hunorhoz a mentőszervezet megalapításának napján csatlakozott, a kezdetektől parancsnok-helyettesként segíti a szervezet munkáját.

Balázs Csaba

tűzoltó főhadnagy jelenleg a szentesi tűzoltóság „A” szolgálati csoport szolgálatparancsnoka. 2000 szeptemberében beosztott tűzoltóként kezdte meg szolgálatát a szentesi hivatásos tűzoltók között. A szervezet megalakulása óta a Hunor csapatának tagja, jelenleg koordinációs tisztként alegység-parancsoki feladatokat lát el. Balázs Csaba múlt pénteken érkezett haza a Portugáliában megtartott nemzetközi gyakorlatról.

Kósa Zsolt

tűzoltó zászlós szintén a szentesi parancsnokságon teljesít szolgálatot, több mint tíz éve különleges szerkezelőként dolgozik. A Hunor V-ös alegységében kutatóként vesz részt a mentésekben, azon belül a megtámasztásokban vannak kiemelt feladatai.

Süli Csaba

tűzoltó törzszászlós 2000 szeptemberében kezdte meg hivatásos pályáját a szegedi tűzoltóknál, ahol különleges szerkezelőként és gépkocsivezetőként is dolgozott. 2016. óta műveletirányító referensként közreműködik a mentési munkálatokban. 2013 óta tagja a Hunor-nak, ahol mentő feladatokat lát el. A Csongrád megyei Hunor tagok az utóbbi években az összes nemzetközi gyakorlaton képviseltették magukat. Angliában, Dániában és Horvátországban is gyakorolták már a mentést, legutóbb pedig Portugáliában jártak, ahol Ausztria, Észtország, Lettország és Litvánia mentőcsapatai, valamint egy uniós polgári védelmi csapat mellett vettek részt a feladatok végrehajtásában. Munkájukhoz a portugál belügyminiszter asszony,

Constança Urbano de Sousa

személyesen gratulált. A gyakorlatok mellett éles helyzetben is többször bevetették már a mentőszervezetet. 2013-ban Szabolcs megyében az ónos eső és az erős szél következtében több mint négyezer kilométer hosszú térségi vezetékhálózat sérült meg. Az időnként 100 kilométeres szélrohamok és a fagyott zúzmara miatt 350 oszlop dőlt ki. 96 település 83 ezer fogyasztási helyét érintette az üzemzavar, a Hunor tagjai ezen a területen segítették a lakosság ellátását és részt vettek a károk felszmámolásában. 2013-ben a Dunai árvíznél szinte a folyó teljes szakaszán, több napon át láttak el árvízvédelmi feladatokat. Külföldre is delegálták már a Hunor megyei tagjait. 2014-ban Szerbiában, Obrenovac városában közreműködtek az árvízi mentési munkákban. A Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság teljes személyi állománya elismerését fejezi ki a mentőszervezet tagjainak!

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.