Kajak-kenu: három magyar arany, összesen öt érem a szombati délelőtti döntőkben a világkupán (FRISSÍTVE)

2017. május 27., szombat
Kajak-kenu vk

A magyar versenyzők öt érmet, közte három aranyat szereztek a szombat délelőtti 1000 és 500 méteres döntők során a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa-versenyen.

Az A döntős program rögtön egy magyar győzelemmel kezdődött, a múlt héten, Portugáliában is győztes

Bodonyi Dóra

gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratva nyerte meg a K-1 1000 métert. A 23 éves szolnoki kajakossal csak az ausztrál

Alyssa Bull

tudta tartani a lépést, de a végén Bodonyi még őt is hajóhossznyi előnnyel verte. A finálé másik hazai résztvevője,

Bordács Blanka

- közvetlenül a Nagy-Britanniából tavaly hazatért edző,

Simon Miklós

lánya, a brit színekben versenyző

Simon Rebeka

mögött - ötödik lett. "A rajttal mindig gondom van, ezért most próbáltam nagyon összpontosítani. - mondta a parton Bodonyi Dóra. - Mivel a héten betegeskedtem, szerda óta nem is edzettem, próbáltam már az elején olyan előnyt gyűjteni, ami kitart a célig. De apának ma van a születésnapja, így muszáj volt győznöm!" Hozzátette: a szél miatt nagyon hullámos a víz, ezért volt több rossz húzása is. A férfiak hasonló száma is magyar sikert hozott: az elő- és középfutamát is fölényesen nyerő

Kopasz Bálint

az erejét remekül beosztva, többek között az olimpiai bajnok spanyol

Marcus Walzot

is maga mögé utasítva diadalmaskodott. A 19 éves algyői kajakos - akinek az édesanyja,

Demeter Irén

az edzője - 750 méternél a második volt, de végül sikerült lehajráznia a portugálok klasszisát,

Fernando Pimentát

. "Kemény pálya volt, kemény ellenfelekkel. Ma nagyobb hullámok vannak, mint tegnap, és nagyon boldog vagyok, hogy itt, a szegedi pályán, a magyar közönség előtt győzni tudtam." - nyilatkozott az Eb-bronzérmes Kopasz Bálint, aki azt mondta: a verseny sokkal jobban sikerült, mint várta. A férfi kenusok 1000 méteres távján

Kiss Tamás

az ötödik, az idén elsősorban a párosra koncentráló

Vasbányai Henrik

pedig a nyolcadik helyen végzett. K-2 1000 méteren a háromszoros olimpiai bajnok

Kammerer Zoltán

és társa,

Bárdfalvi Márk

hatodikként zárt, míg a kenupárosok egy kilométeres döntője egy magyar nyolcadik helyet hozott a

Korisánszky György, Mike Róbert

duó révén. Ötszáz méteren a kenus

Balla Virág

- aki a múlt heti, montemori vk-ról négy arannyal tért haza - megismételte portugáliai sikerét egyesben, remekül versenyezve magabiztosan utasította maga mögé vetélytársait. "Nagyon jó verseny volt. Sokkal nehezebb, mint a múlt heti, itt nagyobb volt a mezőny, Szegedre mindenki eljött, aki számít. Köszönöm a közönségnek a buzdítást!" - nyilatkozott a győriek 22 esztendős kenusa. Hozzátette: a pénteki középfutamban sok mindent elrontott, most viszont abban a tempóban tudott lapátolni és azokat az indításokat tudta megcsinálni, amelyeket eltervezett. A női kajakosok hasonló számában az orosz

Fábiánné Rozsnyói Katalin

20 éves tanítványa pályafutása első világkupa-versenyén rajtolt, és remekül sikerült a debütálása. A szám másik magyar indulója,

Vad Ninetta

negyedik lett. Férfi K-2 500 méteren

Hufnágel Tibor

Ilyés Róbert

duója hatalmasat küzdött a fináléban. Sokáig úgy tűnt, hogy a futamot uraló ukrán kettőstől nem lehet elvenni a győzelmet, de a páros a végére elfáradt, így a befutó nagyon szoros lett: az aranyat végül a franciák szerezték meg, Hufnágelék pedig másodikként csaptak a célba az ukránok előtt. "Nagy hajrá volt, de tudtuk, hogy a táv második fele lesz az erősebb. Akkora hátszél van, hogy kettőt pislogtunk és már a táv felénél jártunk" - mondta Hufnágel. "Tudtuk, hogy a második 250-ünk a legjobb a mezőnyben, így nem estünk pánikba" - fűzte hozzá Ilyés. A szám másik magyar párosa,

Tóth Dávid

Bán Kristóf

hatodikként zárt. Tóth eredetileg

Kulifai Tamással

indult volna a Maty-éren, de utóbbi versenyző betegsége miatt az utolsó pillanatban váltani kellett. A szegedi regattán, amely az idei gyorsasági vk-sorozat második állomása, 66 ország versenyzői küzdenek.

A további program:

200 és 500 m-es középfutamok 14.00 további 500 m-es elő- és középfutamok 16.20

Vasárnap:

B és C döntők 9.10 200 és 500 m-es döntők 10.30 váltó előfutamok 14.00 váltó döntők 16.15

A szombati dobogósok

A szegedi kajak-kenu világkupa szombati döntőinek dobogósai és a többi magyar versenyző eredményei:

Férfiak:

K-1 1000 m:

1. Kopasz Bálint 3:23.921 p 2. Fernando Pimenta (portugál) 3:24.875 3. Roi Rodriguez (spanyol) 3:25.782 ...21. (a C döntőben 3.) Németh Viktor Máté

K-2 500 m:

1. Guillaume Le Floch Decorchemont, Sébastien Jouve (francia) 1:28.125 2. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert 1:28.302 3. Igor Trunov, Ivan Szemikin (ukrán) 1:28.386 ...6. Tóth Dávid, Bán Kristóf 1:30.348

K-2 1000 m:

1. Inigo Pena, Francisco Cubelos (spanyol) 3:05.624 2. Vitali Curkan, Oleh Kuharik (ukrán) 3:06.485 3. Daniel Havel, Jakub Spicar (cseh) 3:09.239 ...6. Kammerer Zoltán, Bárdfalvi Márk 3:11.962 ...24. (a C döntőben 8., a B döntőben két egység helyezetlenül zárt) Doba Richárd Alfréd, Gacsal Ákos

C-1 1000 m:

1. Martin Fuksa (cseh) 3:45.624 2. Isaquias Queiroz Dos Santos (brazil) 3:46.424 3. Tomasz Kaczor (lengyel) 3:47.208 ...5. Kiss Tamás 3:49.431 ...8. Vasbányai Henrik 4:01.547