A második legjobb csapat lett a Hód Úszó SE

2017. május 16., kedd
uszas_hmvhely1

A hétvégén rendezték meg Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában az V. Gyarmati kupát, melyen 32 klub közül pontversenyben a Hód Úszó SE a második helyet szerezte meg, az éremtáblázaton pedig első lett. A Hódok ötvenkét versenyzővel álltak rajthoz, a csapat zászlóshajója Ugrai Panna volt, aki többek között nyolc aranyérmet hozott el - tájékoztatott a Hód Úszó SE.

A 32 klub 443 indulója 1873 rajtot végzett el a szombati napon. A Hód Úszó SE a pontok alapján második helyet szerzett a budapesti BHSE mögött. Szinte minden korosztályból voltak remek szereplések a Hódoknál, akit ki kell emelni, az

Ugrai Panna

, aki nyolc aranyat, két ezüstöt, három bronzot és egy negyedik helyet is szerzett.

Ádándi – Kiss Gyula

úgy fogalmazott, hogy Panna étlapot úszott, és mérhetetlenül büszke rá. Ebből a korosztályból

Oláh Norbi

két ezüstöt, két bronzérmet hozott, és elsőként a csoportból 0:59,32-vel úszta meg a 100 gyorsot.

Tót Csaba

két bronzérmet,

Kancsár Mirjam

pedig egy ezüstöt szerzett. „A Gyarmati Kupán a tervezett 47 rajtból 33 lett, sajnos megbetegedés miatt még az utolsó napon is számos rajtot kellett lemondanunk. A 33 rajtból 21 javítás,9 rosszabb idő és 3 alapidő született. Sikerült két ezüst és három bronzjelvényes szintet úszni. A csapatban érmes helyezést

Szabò Marcellnak

sikerült elérnie. 100 m mellúszásban arany,50 m mellúszásban ezüstérmes lett. Az országos versenyekre szintidőt úszott:

Bajusz Andrea

edző. „A Gyarmati Kupán minden versenyzőmnek az volt a célja, hogy az eddigi eredményén javítani tudjon, és esetleg szintidőt ússzon a bajnokságra. 53 indulásból 43 esetben sikerült egyéni csúcsot úszni és egy alapidő elérni. A bajnokságra 3 versenyzőm rendelkezik szintidővel.

Pászti Alex

7,

Kérdő Luca

Tót Emma

2-2 versenyszámban. Egy versenyzőm betegség miatt nem tudott indulni. Nagyon erős mezőny gyűlt össze. A következő megmérettetés a Szentesen megrendezésre kerülő Óvodától az Olimpiáig elnevezésű verseny. Itt még lehet próbálkozni szintidőt úszni és javítani az eddigi eredményeken" – tette hozzá