Vízilabda: könnyedén hozta a Vasas elleni meccset a ContiTech Szeged Diapolo

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szeged_vasas12_gs

Végig vezetve és irányítva verte a Vasast a ContiTech Szeged Diapolo.

A hetedik helyért a Vasassal csatázhat a ContiTech Szeged Diapolo, a párharc első felvonására szombaton Szegeden került sor. Sedlmayer Tamás góljával szerezte meg a vezetést a ContiTech, majd Marnitz Gergő ugyan még egyenlített, de ekkor volt utoljára egál a meccsen: a jól védekező Szeged elöl is pontosabban játszott riválisánál, és folyamatosan növelte a különbséget. Varga Péter lehetőséget adott a fiataloknak, így Börcsök Milánnak és Szepes Áronnak is – csapata pedig lényegében már a nagyszünetre eldöntötte a meccset, de a harmadik harmadban sem vett visszább, az utolsó nyolc perc előtt 10-3-ra vezetett a Tisza-parti együttes. Az utolsó negyed a Vasasé volt, ekkor már nem játszott akkora koncentrációval a Szeged, mint korábban, de ez is belefért, és végül négy góllal, 11-7-re nyerte az első meccset a ContiTech Szeged Diapolo.

A folytatás szerdán 20 órától a Tüskecsarnokban, ahol ha nyer a Szeged, lezárja a párharcot.

Férfi vízilabda OB I, rájátszás, 7. helyért, 1. mérkőzés

ContiTech Szeged Diapolo – Vasas Plaket 11 – 7 (4-1, 2-1, 4-1, 1-4)
Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Csanádi Zsolt, Homonnai Dániel.
Szeged: Meixner – Nagy M. 2, Chilkó, Kiss Cs. 1, Sedlmayer 2, Manhercz Á. 1, Sánta 1. Csere: Illés 3, Pellei, Vukicevic 1, Zsigri, Börcsök, Szepes. Vezetőedző: Varga Péter.
Vasas: Jónás – Burián, Lindhout 1, Bóbis 1, Mészáros, Njegovan, Takács 1. Csere: Marnitz 2, Bencz 1, Simon, Böröczky. Vezetőedző: Földi László.
Emberelőny: 10/3 ill. 6/1.
Kettős emberelőny: 1/0. ill. -.
Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.
Kiállítva, cserével: Takács (32′).

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szegednek.

IV. negyed 11-7 (4-1, 2-1, 4-1, 1-4)

32′ Tíz másodperc még, a Szeged már nem is megy fel, ez a meccs már korábban el is dőlt: könnyedén győz a hetedik helyért vívott párharc első meccsén a Szeged, amely a fővárosban lezárhatja a szezont.

32′ Vukicevic a felső lécre pattint, majd Nagy Márton lövése hal el a blokkban. Még támadhat egyet a Vasas: üresen marad Bencz, aki ezt ki is használja, 11-7.

32′ Takácsot kiállítják cserével, gyorsan időt is kér Varga Péter. Még fél perc a meccsből.

31′ Labdát szerez a Vasas, de Bencz átlövését fogja Meixner.

30′ Vukicevic lövését blokkolják. Lindhout próbálja meglepni egy váratlan lövéssel Meixnert, nem jön össze.

29′ Vukicevic nem jut lövőhelyzethez, nem úgy Lindhout, aki a léc alá varrja, 11-6.

29′ Kontrát fújnak Sántánál, jöhet megint a Vasas. Takács végül begyötri valahogy közelről – az első negyed, amikor egynél többet lő a Vasas, 11-5.

28′ Lejár a kiállítás – igaz, Marnitz addig lóbál, míg végül belövi kintről, 11-4.

28′ Meixner fogja a rövid alsóra érkező lövést. A túloldalon nincs lövés a szegedi akcióból – majd időt kér Földi László Illés kiállítása után.

27′ Mészáros is másodjára áll ki, Sedlmayer pedig gyorsan gólra is váltja, 11-3.

27′ Chilkónál egy hiba, de ez is blokk, majd Meixner véd megint egy nagyot – ő is alaposan hozzáteszi a magáét a maihoz.

26′ Szegedi fór, Marnitz második hibája. Kétszer is a blokkban hal el a szegedi lövés, majd a harmadik végigcsorog a kapu előtt.

25′ Kimarad az akció, de megint jó a védekezés, nincs is lövés a Vasastól.

25′ Az utolsó ráúszás is a Szegedé.

III. negyed 10-3 (4-1, 2-1, 4-1)

24′ Kereken egy támadásnyi ideje van a Vasasnak, de Meixner remekül mozdul ki a kapujából, és nyúl közbe – a Szeged már nem támad, gyakorlatilag eldöntötte a meccset a ContiTech az utolsó nyolc perc előtt.

24′ Nagy Márton lőhet viszonylag szabadon – Jónás feje fölé, megvan a tizedik, 10-3.

24′ Jó szegedi védekezés után érkezik Varga Péter időkérése.

23′ Steinmetz kezéből most kipattan a centerezés. Manhercz Ádám vezeti, majd rá is lövi, de ez msot fölépattan.

22′ Kiállítás, Mészáros megy ki, fórban a Szeged. Kiss Csaba pont akkor lövi ki a hosszút, mire visszaúszik a kiállított, 9-3.

21′ Meixner előzi meg Mészárost, aki így nem tudja ellőnni. Még támadhat a Vasas, de Mészáros most ugyan ő, viszont a kapuban ott van Meixner.

20′ Vukicevic lőhetne ziccert, de lenyomják – ötméteres! Illés bepattintja a büntetőt, 8-3.

20′ Az utolsó pillanatban lő Sedlmayer, de Jónás fogja. Kiállítás Sedlmayernél, ezt most Mészáros gólra váltja átlövéséből, 7-3.

19′ Illést kiküldik – viszont pontatlan a bejátszás a vendégektől, kimarad a fór.

18′ Böröczky lövi el, de elzúg a kapu felett labdája. Sánta hoz egy kiállítást, viszont a lövés fölé megy itt is.

18′ Manhercz Ádám pattintásával már 7-2 – időt kér a Vasas.

17′ Nem sokáig birtokolhatja a labdát Varga Péter együttese, majd Steinmetz és Chilkó csatázik érte, végül a szegedi elhozza.

17′ A harmadik ráúszást is megnyeri a Szeged.

II. negyed 6-2 (4-1, 2-1)

16′ Jó a szegedi blokk, kilenc másodperc maradt az órán. Még Nagy Márton megúszik, de nem tudja rácsavarni – a nagyszünetre 6-2-re vezet a Szeged.

16′ Egy vendég kiállítás, Bóbis első hibája: Nagy lövi el az utolsó másodpercben, de Jónást találja telibe.

15′ Marnitz kezéből kilopják a labdát, majd Meixnert majdnem megvicceli a hazaadás.

15′ Mellépattan a szegedi lövés, ami után időt kér a Vasas.

14′ Elpattan Steinmetz mellett a bejátszás a szegedi kapu előtt.

13′ A sarokdobás után megszerzi a labdát a Szeged, Sedlmyernek nincs nagyon társa a megúszásnál, ő maga pedig nem olyan szögben áll, hogy lőhetne. Jónás is bemutat egy védést.

13′ Vukicevic lő egy nem feltétlen centerre jellemző gólt, kintről lő pontosan az alsóba, 6-2.

12′ Koopman emelkedik ki és lő, de Meixner olvassa azt. Időt kér Varga Péter, miközben sárgát kap a vendégek edzője.

12′ Kiállítás a Vasasnál, Lindhout megy ki – Sánta rögtön gólra is váltja a bejátszást, 5-2.

11′ Sántának már kevés ideje volt lőni, picit késve kapta, nem is tudta ellőni Jónás mellett. Meixner tesz hozzá egy újabb védést.

11′ Bóbis maradt egy pillanatra egyedül, ki is lőtte a hosszút, 4-2.

10′ Chilkó lövését blokkolják, de megvan a labda. Sánta és Mészáros birkózik középen, végül a Vasas jöhet.

9′ Kontra Nagy Mártonnál. Lindhout ugyan nagy gólt lő távolról – de már időn túl.

9′ A második sprint is a Szegedé.

I. negyed 4-1

8′ Gyorsan fordulhat a Szeged, mire felúsznak a mieienk, már jöhet is vissza a fault miatt. Chilkó blokkol, majd Njegovan még ellövi – Meixnert a kapufa is kisegíti, mert a képzeletbeli gólvonal elé pattan. Ez a negyed vége, eddig magabiztosan pólózik a Szeged.

7′ Steinmetz kapná a bejátszást – de fór lett belőle. Meixner kétszer is véd, sőt, a blokk is jó – ez a védekezés döntő lehet ma!

7′ Illésnek szerencséje is van – a blokkról pont a másik sarokba vágódik a labda, mint arra Jónás számított, 4-1. Időt kér a Vasas.

7′ Visszakapja azonban a labdát a Vasas: de csak rövid időre, mert máris közbeújnak.

6′ Kimarad a fór – legalább ki volt játszva lövésig. Lindhout ejtene, de Meixner számított erre, és lehúzza a labdát!

6′ Vasas-fault, így jöhet a Szeged. Pellei játszaná meg Vukicevicet, aki szállít egy kiállítást – Varga Péter pedig időt kér.

5′ Nagy Márton lövése lepi meg kicsit Jónást – ezzel először kétgólos a különbség a meccsen, 3-1.

4′ Marnitznak lőnie kell, hiszen csak két másodperce maradt: de a blokk és Meixner közösen hatástalanítják azt.

4′ Újabb emberelőny, Takács a másodikat szedi már össze – szép játék, Illés húzza be a bejátszást kapásból a rövidnél, 2-1.

3′ Kiss Csaba faultja után ötöst dobhat a Vasas: Marnitz értékesíti is, 1-1.

3′ Sedlmayer szerzi a meccs első gólját, erre már nem ért oda a Vasas kapusa.

3′ Chilkó löketére is odaér Jónás. Ezt is megkapja a Vasas, majd a megúszó Bóbis kissé élesz szögből nem tudja eltenni Meixner mellett.

2′ Jó védekezés hátul, nem találnak társat a vendégek, nincs is lövés.

2′ Ez már kontrafault, nincs gól több mint egyperces szegedi támadásból.

1′ Rögtön egy kiállítás, viszont Sánta hiába húzza be, már közbefújnak – öt másodpercig kettős emberelőny a Szegednél, végül Manhercz Ádám mellélövi, de még támadhatunk. Kiss Csaba átlövését fogja Jónás, de a sarokból jöhet a Szeged.

1′ Az első sprintet a Szeged nyeri.

16.51 – Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi, immár nyitott sportuszodából! Mindezek ellenére nem fogadta kellemes idő a csapatokat, borongós, inkább őszies körülmények között kezdi a párharcot a két csapat. A meccset a válogatott szövetségi kapitánya, Märcz Tamás is a helyszínen tekinti meg.

A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

A hetedik helyért játszhat idén a ContiTech Szeged Diapolo, miután nem tudta megszakítani rossz sorozatát a BVSC-vel szemben. Ezzel Sánta Dánielék számára egyetlen párharc maradt erre a szezonra, a Vasas ellen a hetedik helyért csatázhatnak, így lemaradnak az európai kupaindulást jelentő helyekről – ugyanakkor a szegediek szeretnék minél hamarabb dűlőre vinni a dolgot. A két nyert meccsig tartó párharc első találkozóján az első lépést meg is tehetik, a már nyitott újszegedi sportuszodában.

Makói diadal született a KerekEmese vetélkedőn

Akadozik a Telekom telefon, internet és tévé szolgáltatása Hódmezővásárhelyen és környékén (FRISSÍTVE)