Kézilabda: második mérkőzését is megnyerte a héten a MOL-Pick Szeged

2017. április 7., péntek
pick-gyongyos008kf

Kilenc góllal győzte le az Eger SBS Eszterházy csapatát a MOL-Pick Szeged, a férfi kézilabda bajnokság 22. fordulójában.

Az Eger látogatott péntek este a Tisza-partra, hogy megmérkőzzön a MOL-Pick Szeged csapatával a férfi kézilabda liga 22. fordulójában. Sűrű hete van

Juan Carlos Pastor

együttesének, ugyanis a hétközi csurgói győzelem után fogadta a hevesieket és holap is vár még rá egy találkozó, méghozzá Cegléden. A ceglédi találkozó előrehozását maga a spanyol tréner kérte, hogy így több ideje legyen csapatának felkészülni a debreceni Magyar Kupa négyesdöntőre. Ennek megfelelően felforgatott kezdővel küldte pályára csapatát Pastor mester a tabella tizenegyedikje ellen, ám ez egyáltalán nem mutatkozott meg az eredményen. A B

odó-Bóka-Balogh

hármas vezényletével 4-0-ra húzott el az első percekben a Pick, az első egri gólra egészen a nyolcadik percig kellett várnia a közönségnek. Ekkor

Viacheslav

vette be

Uros Kastelic

kapuját, majd 6-1-s szegedi vezetés - és egy egri időkérés - után megrázta magát a vendég gárda és zsinórban három góllal felzárkózott a Szegedre. Sadovyi Viacheslav igazán elemében volt, az első nyolc vendég találatból ötöt is ő szerzett, 11-8 után azonban ismét ellépett a Pick, a szünetre 15-9-s szegedi előnnyel vonultak a felek. A második harminc perc is egy 4-1-s szegedi etappal kezdődött, 19-10-nél kialakult a legnagyobb különbség a felek között a mérkőzésen. Nem adta fel azonban

Tóth Edmond

csapata és

Dobó Zsolt

vezetésével újra visszakapaszkodott, de valódi esélye nem volt az egyenlítésre sem. A találkozó végére aztán visszaállította a kilencgólos különbséget Juan Carlos Pastor csapata, végül 29-20-ra nyerte meg az összecsapást. Folytatás holnap este hattól Cegléden.

K&H férfi kézilabda liga, 22. forduló

MOL-Pick Szeged – Eger SBS Eszterházy 29–20 (15-9)

Szeged, Városi Sportcsarnok. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.

MOL-Pick Szeged:

Kastelic 1 - Sostaric 1, Balogh 3, Skube 1, Zubai, Bodó 4, BÓKA 5. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus 4, Obranovic 3, GABER 6, Gorbok, Fekete B., Pedro 1.

Juan Carlos Pastor.

Eger:

Repóth - Lezák, Radojevic 2, Kiss G., Petro 2, VIACHESLAV 5, Antl 2/2. Csere: Mátrai (kapus), Aflitulin 4/1, Dobó 3, Takács, Füzi 1, Bajorhegyi, Vancsics 1.