Az SZTE Füvészkert Föld napi programsorozatához csatlakozik a Csongrád Megyei Önkormányzat klímastandja is

Cikkünk frissítése óta eltelt 6 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szechenyi_2020_kohezios_alap

fold_napja_termeszetvedelem_kornyezet

Csongrád megye jelentős része a klímaváltozás következményei által legjelentősebben veszélyeztetett térségek közé tartozik.

Csongrád megye területfejlesztési koncepciójában már megfogalmazódott, hogy klíma‐ és környezettudatos településfejlesztésre valamint komplex tájgazdálkodásra és integrált várostérségek kiépítésére van szükség kiemelten a Homokhátságon és a Tisza-térségben.

„A Csongrád Megyei Önkormányzat 30 millió forint európai uniós támogatást nyert, 100%-os támogatási intenzitás mellett egy klímastratégiai dokumentum, valamint platform létrehozására és működtetésére a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program támogatása keretében. A projekt 2016. november 1-jével megkezdődött, zárását 2018. április 30-ra tervezzük. A projekt legfőbb célkitűzése egy klímastratégiai dokumentum elkészítése, mely koncepciójában, módszerében és tartalmában segítheti a klímavédelmi törekvéseket, felhasználható javaslatokat tesz a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás érvényesüléséhez. A projekt keretében létrejön a megyei éghajlatváltozási platform, melynek célja a klímaadaptációval kapcsolatos tervezési és tájékoztatási tevékenységek összehangolása, az elkészült megyei klímastratégia érvényesülésének elősegítése, együttműködés a Klímabarát Települések Szövetségével.

A klímaterv elkészítését rendezvények támogatják, ennek keretében 2 konferencia, 4 workshop kerül megszervezésre az érintett megyei szereplők részére, valamint több lakossági figyelemfelkeltő akció a járásszékhely településeken. A helyszínek úgy kerültek kiválasztásra, hogy a rendezvények a megye teljes területét lefedjék. Az akciókban több népszerű rendezvényhez csatlakozik a projekt, mint például a Föld Napja, a Homokháti Sokadalom, a Makói Hagymafesztivál, a Csongrádi Körös-toroki Napok. A Projekt keretében a megye minden településén faültetési akciót is szervezünk.” – tudtuk meg Sipos-Kovács Mónika projektmenedzsertől.

Az SZTE Füvészkert Föld napi rendezvényén számos klímabarát játékos feladattal, kézműves foglalkozásokkal, klímabarát kvízzel, nyereményekkel várja a megyei önkormányzat klímastandja az Érdeklődőket!

A Csongrád Megyei Önkormányzat KEHOP-1.2.0-15-2016-00003 azonosítási számú projektje az Európai Unió támogatásával valósul meg, 30 millió Forint támogatással.

(X)

Előző sztori

Médiatanács: országos tévék szinte minden adása megfelel az akadálymentesítési kívánalmaknak

Következő sztori

Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a szegedi vonalon