Labdarúgás: nem bírt a Cigánddal a Szeged 2011

2017. február 19., vasárnap
szeol_szeged_2011_37_gs

Hiába játszott mezőnyfölényben a második félidőben a Szeged 2011-Grosics Akadémia, végül nem sikerült betalálnia a Cigánd kapujába.

Nem várták optimális körülmények a csapatokat a gyulai Grosics Gyula Akadémián, a hideg és nyirkos időjárás miatt egy meglehetősen mély talajú pályán kellett elkezdenie a játékot a csapatoknak. Augusztusban idegenben demoralizáló 7-0-s vereséget mért a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Cigándra, így joggal reménykedhettek

Klausz László

fiai egy újabb sikerben. Az első félidőben azonban a Cigánd akarata érvényesült inkább, gyakran támadtak le, megzavarva ezzel a szegedi támadásszövögetést. A pálya talaja miatt sokat csúszkáltak a játékosok és emiatt sok technikai hiba csúszott a játékba. Nagyon komoly helyzetet egyik félnek sem sikerült kialakítania, így gólnélküli állással fordultak a csapatok. A második félidőre sokkal támadóbb szellemben futott ki a Szeged-Grosics, a játék áttevődött a cigándi térfélre, de száz százalékos gólhelyzetet nem tudott kialakítani a hazai csapat. Hiába szorította be ellenfelét a Szeged, a vendégek jól láthatóan kontrákra rendezkedtek be a második félidőre, egy-egy alkalommal sikerült is elfutniuk a széleken, de komoly esélyük a gólszerzésre nekik sem adódott. A mérkőzés végén aztán már látványosan húzták az időt a vendég játékosok, sokat állt a játék ápolás miatt és hiába tett meg mindent a Szeged-Grosics a gólszerzés érdekében, ezen a délutánon érintetlenül maradtak a hálók, így ponttal távozott a Cigánd Gyuláról.

Merkantil Bank Liga NB II., 21. forduló

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Cigánd SE 0–0 (0-0)

Gyula, Gyulai Grosics Gyula Akadémia, 100 néző. Vezeti: Erdős József (Medovarszki János, Kulcsár Judit)

Szeged 2011:

Szántai - Tóth G., Farkas M., Achim, Coroian, Germán, Király (Geiger 62'), Mészáros M., Zabari, Zádori, Andorka (Balogh G. 71').

Klausz László.

Cigánd:

Sánta - Angyal, Sorin, Oltean, Popescu, Szilágyi L., Nicorec (Barcsay 75'), Kuti, Sándor T., Varga K, Molnár R. (Kasza 63').

Fogarasi Zoltán.

Zádori (11'), Mészáros (83'), Geiger (91') Klausz László: "Az első félidőben is azt a küzdelmet vártam volna el, amit a másodikban nyújtott a csapat. A szünet után jelentős fölényben futballoztunk, de a gól hiányzott. A védelmünk ekkor is stabil volt, és erőben felülmúltuk ellenfelünket."

A forduló többi mérkőzésén:

Szolnoki MÁV FC - Puskás Akadémia 1-0 (1-0)

Gól: Berdó P.

Nyíregyháza Spartacus - Vác FC 1-3 (1-1)

Gól: Szécsi M., ill. Dlusztus A., Mátyás Zs., Zsolnai R.

Credobus Mosonmagyaróvár - Kozármisleny SE 1-0 (0-0)

Gól: Deák I.

Budaörs - Soproni VSE 1-0 (0-0)

Gól: Sajbán Máté.

Dorogi FC - Aqvital FC Csákvár 3-2 (1-1)

Gól: Bora Gy., Medgyes Z., Simon A. ill. Oldal T., Molnár Cs.

Soroksár SC - Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)

Gól: Lovrencsics B.

Siófok - Zalaegerszegi TE 1-1 (1-0)

Gól: Elek B. ill. Bobál G.

Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

A Balmazújváros - Békéscsaba mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották.

VÉGE.

90+3'
Hiába szorítja be az utolsó percekre a kapuja elé a vendégeket a Szeged-Grosics, nem sikerül gólt szerezni, a játékvezető pedig lefújja a találkozót, nem születik gól a Szeged 2011-Grosics Akadémia és a Cigánd SE összecsapásán.
90+1'
Geiger Norbert sárgul be hazai részről, a cigándiak mindent elkövetnek hogy kihúzzák ezzel a 0-0-val, ebben a pillanatban jelenleg három vendég játékos is a földön fekszik.
90'
Három percet hosszabbít a játékvezető a mérkőzés végén.
87'
A mérkőzés hajrájába fordultunk, mindkét kapu előtt akadnak kisebb-nagyobb lehetőségek, de gólt egyik csapat sem tud szerezni.
83'
Mészáros Márk is besárgul. Rápattant a kezére a labda, a játékvezető pedig úgy ítélte meg, hogy szándékosan ért bele kézzel, így villant a sárga.
79'
Most sikerül végigvinnie egy kontrát a Cigándnak, Szántai az első lövést hárítja, a kipattanó Popsecu elé kerül, aki ismét kapura lő, de ezt is fogja Szántai, nagy helyzetet puskáztak el a vendégek.
77'
Beállt védekezni a Cigánd a második félidőben, egy-egy kontrával el tudnak ugyan néha indulni, de ezekből veszélyt nem sikerül kialakítania a vendégeknek.
75'
Barcsay Márk váltja a vendégeknél Nicorecet.
73'
Továbbra is enyhe fölényben a Szeged-Grosics, Coroian szöglete után kellett közbe avatkoznia a vendégek kapusának, Sánta Tibornak, aki egyébként jól véd a mai napon.
71'
Balogh Gusztávot is pályára küldi Klausz László, Andorka Péter jön le.
66'
Kiegyenlített játék zajlik a pályán, most egyik csapat sem tud igazán ellenfele fölé kerekedni.
63'
Fogarasi Zoltán is meghúzza első cseréjét, Molnár Róbert helyén Kasza Dániel folytatja a Cigándban.
62'
Klausz László változtat először csapatán, Király helyére Geiger Norbert érkezik a pályára.
56'
Meddő mezőnyfölényben a hazai gárda, több kisebb-nagyobb lehetőség is adódik a Szeged-Grosics előtt, ám a már említett nehéz körülmények miatt gyakran csúszik hiba a támadások felépítésébe és befejezésébe.
53'
Király Patrik kerül helyzetbe, ám komoly veszélyt ez a kísérlet sem okoz a cigándi kapu előtt.
49'
Sokkal támadóbban lép fel a Szeged-Grosics a második játékrész elején mint ahogy azt tette az elsőben, most a Cigánd térfelén zajlik a játék, Andorka lövését kell fognia Sántának. A pálya talaja egyébként továbbra is tartogat meglepetéseket a játékosok számára, többen is csúszkálnak.
47'
Coroian bombázza rá messziről a labdát a vendég kapura, Sántának védenie is kell, szögletet rúghat a hazai csapat. A sarokrúgás után Germán fejére kanyarodik a labda, de a kapu fölé bólintja, nagy lehetőség marad ki rögtön a félidő elején.
46'
Folytatódik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát a második félidő elején, egyik mester sem cserélt a szünetben.

SZÜNET.

45'+1'
Erdős József lefújja az első félidőt, meglehetősen kellemetlen ellenfél a Cigánd a Szeged-Grosics számára és a játékosok dolgát a talaj állapota sem könnyíti meg, a szünetre gólnélküli állással vonulhatnak a felek.
45'
Nem változik a játék képe a félidő végére sem, a Cigánd letámad, a Szeged védekezik, egy percet hosszabbít a félidő végén a játékvezető.
41'
Védekezésre kényszerül a hazai csapat, ám azt stabilan és jól teszik a nehéz talajon is. A Cigánd letámadásai veszélyesek és kisebb lehetőségeket ki is tudnak dolgozni, most éppen Szántainak kell játékba avatkoznia egy jobboldali Nicorec beadás után.
36'
Egyre nehezebb talpon maradnia a játékosoknak, a talaj minősége folyamatosan romlik, többen is csúszkálnak, ebből adódóan sok a pontatlanság és a hiba mindkét csapat játékában.
30'
Szögletet végezhet el a Cigánd, de a hazai védelem jól áll a lábán és könnyedén felszabadítanak.
24'
Továbbra is a mezőnyben zajlik a játék, ám egy kisebb lehetőség adódik a hazaiak előtt. Zádori kap jó labdát, amivel Andorkát keresi és találja is meg, azonban a csatárt lesen állítja meg a partjelző.
21'
Úgy fest, a vendégeknek hamarabb sikerült alkalmazkodnia a nehéz körülményekhez, inkább a Cigánd akarata érvényesül a pályán, ez pedig két Szántai védés formájában mutatkozik meg. Előbb egy szöglet után kell közbeavatkoznia a szegedi kapusnak, majd a lecsorgót is kapura juttatja a vendég gárda, de ezt is hárítja Szántai.
15'
A vendégek részéről is feljegyezhetjük az első kapuralövési kísérletet, ám Popescu távoli lövése nem talál kaput.
13'
Szabadrúgáshoz jut a Szeged-Grosics, Coroian áll a labda mögé és kapura is tűzi, Sántának kell nagyot védenie, szögletre menti a szegedi kísérletet.
11'
Agresszívan letámad a Cigánd, néha sikerül is megszerezniük a labdát. Most is ez történik, Zádori pedig csak szabálytalanul tudja megakadályozni a vendégek akcióját, így ővé a mérkőzés első sárgája.
7'
Király Patrik lő távolról, azonban ő sem találja el a kaput. Mindkét fél megszállja a középpályát, nehéz lesz helyzeteket kialakítani.
6'
Egyelőre tapogatózót a játék, Zádori előtt adódik egy kisebb lehetőség, de nem sikerül fejjel a kapu irányába juttatni a labdát.
1'
Elkezdődött az összecsapás, a Szeged kezdte a mérkőzést, a vendégek sárga-fekete szerelésben, a hazaiak kék-feketében futottak ki a gyepre. Meglehetősen hűvös idő fogadja a csapatokat.