Labdarúgás: három góllal hozta el a három pontot Csákvárról a Szeged 2011

2017. február 26., vasárnap
szeged_2011_csakvar29_gs

Andorka Péter csereként szerzett gólt, Király Patrik is betalált, az utolsó percekben Mészáros Márk állította be a végeredményt, így magabiztos győzelmet aratott a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Csákvár otthonában.

Nem kezdte jól a tavaszt Klausz László együttese, hiszen a kiesés ellen menekülö Cigánd ellen csupán 0-0-s döntetlent ért el múlt héten hazai pályán a Szeged-Grosics, így azzal a céllal utaztak el Csákvárra, hogy javítják ezt a csorbát. Az első komoly helyzet azonban a hazaiak előtt adódott, egy levágótó szabadrúgást tűzött kapura

Bakos Szabolcs

,

Szántai

csak nézte ahogy a kapufáról kipattan a labda a pályáról. Ez ébresztőt fújt szegedi oldalon, előbb

Zádori

került helyzetbe egy szép

Germán

elfutás után, majd

Tóth Gábor

fejesét tisztázták a gólvonalról a hazaiak - itt is a kapufáról csorgott le a labda, de gól nem született. A félidő hajrájához közeledve aztán megszerezte a vezetést

Klausz László

együttese, Germán egy szép indítás után vezethette rá egy az egyben a hazaiak kapusára a labdát, meg is próbálta ellőni mellette, azonban visszapattant

Kovácsról

elé a labda, amit visszagurított a második hullámban érkező

Király Patrik

elé, aki feltűzte a rövid felsőbe. A második félidőben aktívabban kezdett a Csákvár, küzdöttek a hazaiak az egyeníltésért, de komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani. A félidő közepén Klausz László bedobta

Andorka Pétert

is és ez remek döntésnek bizonyult. A csatár néhány perccel a beállítása után megszerezte a Szeged második gólját,

Zabari

beívelését csúsztatta a hosszúra. Ezek után mindent egy lapra feltéve kezdett el támadni a hazai gárda, hogy faragja hátrányát, ennek következtében ketté szakadt a pálya és számos veszélyes kontrát vezethetett a Szeged. Az utolsó pillanatban Andorka lépett meg egy ellentámadással, Mészáros Márk pedig be is fejezte a megiramodást, így nagyon magabiztos győzelmet aratott Klausz László együttese Csákváron.

Merkantil Bank Liga NB II., 22. forduló

Aqvital FC Csákvár – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–3 (0-1)

Csákvár, Csákvári Tesztyánszky Ödön Sport Központ, 200 néző. Vezeti: Barna Gábor (Berényi Tamás, Aradi József)

Csákvár:

Kovács - Bakos, Baranyai, Kiprich, Lipcsei, Molnár Cs., Molnár T. (Vallejos 85'), Oldal, Pintér (Hajdú 76'), Sejben, Szalai.

Vincze István.

Szeged 2011:

Szántai - Achim (Farkas A. 54'), Coroian (Andorka 60'), Farkas M., Germán, Horváth, Király, Mészáros, Tóth G., Zabari, Zádori (Balogh 82').

Kalusz László

Kiprich (59'), Lipcsei (78') ill. Tóth G. (6'), Achim (22'), Király (59')

Király (36'), Andorka (68') Mészáros (94') Klausz László:

"Örülök, hogy továbbra is a miénk az NB II legstabilabb védelme. Ismét kapott gól nélkül játszottuk le a mérkőzést, ráadásul ezúttal kevesebb helyzetünkből három gólt is szereztünk."

A forduló többi mérkőzésén:

Vác FC - Dorog 1-0 (0-0

) Gól: Balajti Á.

Cigánd SE - Ceglédi VSE 1-2 (0-1)

Gól: Popescu G. ill. Gaszner R., Karacs P.

Credobus Mosonmagyaróvár - BFC Siófok 1-2 (0-1)

Gól: Lázár P. ill. Petneházi M., Nagy D.

ZTE FC - Nyíregyháza 3-1 (1-0)

Gól: Jakab D. (2), Deutsch B. ill. Takács T.

Swietelsky-Soproni VSE - Soroksár SC 1-1 (0-0)

Gól: Eszlátyi I. ill. Pál A.

Békéscsaba 1912 Előre SE - Budaörs 1-1 (0-0)

Gól: Fábio ill. Stieber A.

SZEOL SC - Balmaz-Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-1) Gól: Heffler N.

Puskás Akadémia FC - HR-Rent Kozármisleny 2-0 (1-0)

Gól: Prosser D., Lencse L. A Kisvárda Master Good - Szolnoki MÁV FC mérkőzést március 24-én rendezik.

18. Ceglédi VSE 22 5 3 14 28 39 -11 18
19. Cigánd SE 22 5 5 12 15 35 -20 17(-3)
20. SZEOL SC 22 4 2 16 11 36 -25 14

VÉGE.

90+4'
Már nincs is idő a középkezdés elvégzésére, ez a vége, magabiztos, 3-0-s győzelemmel távozik Csákvárról a Szeged-Grosics!
90+4'
GÓÓÓL! A slusszpoén Mészáros Márké! Nagyon kitámadott a Csákvár, ezt kihasználva kontrára indult a vendég csapat, amelyet Andorka átadásából Mészáros fejezett be góllal, 0-3!
90'
Négy perc a ráadás a mérkőzés végén, a lényegi dolgok már eldőltek, néhány perc választja el a Szegedet az újabb győzelemtől.
85'
Vallejos lép pályára a hazaiaknál, Molnár Tibor jön le.
82'
Utolsó cserelehetőségét használja ki Klausz László a mérkőzésen, Zádori Krisztián helyére érkezik Balogh Gusztáv a hajrára.
78'
Lipcsei Ádám is besárgul a hazai oldalon.
76'
Pintér Bence helyére áll be a hazaiaknál Hajdú Sándor, ez a Csákvár első cseréje a mérkőzésen.
73'
A második szegedi gól után szétszakad a pálya, a Csákvár próbál faragni a hátrányán, de így nagyon nagy területek maradnak a vendégek kontráinak, a levegőben lóg a harmadik - vélhetően mindent eldöntő - szegedi gól.
68'
GÓÓL! Növeli előnyét a Szeged-Grosics! Zabari fut el szépen a bal szélen, kapja is a labdát, amit középre teker, a pár perce pályára lépő Andorka pedig jól érkezik és a hosszúba csúsztatja, 0-2!
64'
Továbbra is aktívabb a Csákvár, de nem igazán kerülnek nagy helyzetbe, a Szeged stabilan és jól védekezik, nehéz feltörni a vendég reteszt.
60'
Második cserelehetőségét használja ki Klausz László, Coroian helyett érkezik a pályára Andorka Péter.
59'
Sárga itt is ott is, a hazaiaktól Kiprich, a vendégektől Király Patrik srágul be, ezzel együtt a Szeged jöhet szabadrúgással az alapvonalhoz közel a tizenhatos elől.
54'
Achim Ádám szenved sérülést és nem is tudja folytatni a játékot, a heyére Farkas Aurél érkezik a szegedi csapatba.
48'
Nagyobb iramban futballozik a hazai csapat a második játékrész elején, de komolyabb helyzetet nem sikerült eddig kialakítaniuk.
46'
A Csákvár kezdi a második félidőt, amely ebben a pillanatban kezdetét is vette, egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

SZÜNET.

45'
Barna Gábor nem hosszabbít az első félidő végén, 45 perc játék után 1-0-ra vezet Király Patrik góljával a Szeged-Grosics.
41'
A bekapott gól után próbál feljebb lépni a Csákvár, de ez helyzet formájában nem mutatkozik meg, sőt Germán növelhetné a szegedi előnyt, ám a lövése centikkel célt téveszt. A túloldalon egy átlövéssel próbálkoznak a hazaiak, de Szántainak nem kell játékba avatkoznia, mert elszáll a kapu mellett a lövés.
36'
GÓL! Megszerzi a vezetést a Szeged-Grosics! Germán kap remek mélységi labdát, egy az egyben vezetheti rá Kovácsra, a csákvári kapus azonban hárít, ám visszapattan a labda Germánhoz, aki középre gurítja vissza a labdát, érkezik Király Patrik és 18 méterről kilövi a rövid felsőt, nagyszerű góllal szerzi meg a vezetést a vendég gárda, 0-1!
31'
Újabb kecsegtető pozícióból végezhet el szabadrúgást a Szeged, megint Király Patrik áll a labda mögé, jól kanyarodik be a labda, de kicsúsztatja a csákvári védelem, Tóth Gábor még begyűjti a hosszúnál és szögletet harcol ki.
26'
Egymás hibáiból élnek a csapatok, egy-egy eladott labdából próbál mindkét fél támadásokat kezdeményezni, de javarészt a középpályán zajlik a játék ezekben a percekben.
22'
Achim Ádám is besárgul, rossz ütemben csúszik be a vendég játékos, jogos a lap.
20'
Újabb kapufa! Ezúttal a csákvári kapust segíti ki a kapufa. Az első szegedi sarokrúgást végzi el Király, amire szépen érkezik középen Tóth Gábor, fejjel kapura is juttatja a labdát, Kiprich Dávid a vonalról ment és a kapufáról csorog ki a labda, nagy lehetőség maradt ki!
15'
Germán hozza a labdát, Zádori fut szépen keresztbe a védők mögé, Germán meg is találja a labdával, Zádori kiszorított helyzetből lő kapura, Kovács Dánielnek kell védenie, most már a vendégeknek is volt veszélyes helyzete.
10'
Ezt megúszta a Szeged! Húsz méterre a vendég kaputól jut szabadrúgáshoz a Csákvár, Bakos Szabolcs áll a labda mögé, a pontrúgás elakad a sorfalban, de a kipattanó pont jól jön ki lövésre a hazai játékosnak és a lábak eredjében kapura tűzi. Szántai nem tud hozzáérni, de a jobb kapufa kisegíti a vendégeket.
6'
Jobbára a két tizenhatos között zajlik a játék, egyik csapat sem tudott még igazán komoly helyzetbe kerülni. Most Tóth Gábor szabálytalankodik a középpályán, amiért a játékvezető sárga lapot mutat fel neki.
1'
Gyorsan szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, Király Patrik áll oda hogy beívelje a labdát, Farkas Márk érkezik is a beadásra, azonban csúsztatás helyett belestukkol, így nem okoz gondot a csákvári kapusnak.
1'
Ebben a pillanatban kezdetét vette az összecsapás, a Szeged kezdte a találkozót.

15.55

A csapatok a játékoskijáróban, a Szeged ezúttal tiszta fehér szerelésében lép pályára, a Csákvár pedig sárgában. Már csak néhány perc és kezdődik a találkozó.

15.45

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szeged 2011-Grosics Akadémia csákvári vendégjátéka, már csak negyed óra van hátra a kezdő sípszóig.

A mérkőzés 16 órakor kezdődik Barna Gábor sípszavára.