Labdarúgás: három góllal hozta el a három pontot Csákvárról a Szeged 2011

szeged_2011_csakvar29_gs

Andorka Péter csereként szerzett gólt, Király Patrik is betalált, az utolsó percekben Mészáros Márk állította be a végeredményt, így magabiztos győzelmet aratott a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Csákvár otthonában.

Nem kezdte jól a tavaszt Klausz László együttese, hiszen a kiesés ellen menekülö Cigánd ellen csupán 0-0-s döntetlent ért el múlt héten hazai pályán a Szeged-Grosics, így azzal a céllal utaztak el Csákvárra, hogy javítják ezt a csorbát. Az első komoly helyzet azonban a hazaiak előtt adódott, egy levágótó szabadrúgást tűzött kapura Bakos Szabolcs, Szántai csak nézte ahogy a kapufáról kipattan a labda a pályáról. Ez ébresztőt fújt szegedi oldalon, előbb Zádori került helyzetbe egy szép Germán elfutás után, majd Tóth Gábor fejesét tisztázták a gólvonalról a hazaiak – itt is a kapufáról csorgott le a labda, de gól nem született. A félidő hajrájához közeledve aztán megszerezte a vezetést Klausz László együttese, Germán egy szép indítás után vezethette rá egy az egyben a hazaiak kapusára a labdát, meg is próbálta ellőni mellette, azonban visszapattant Kovácsról elé a labda, amit visszagurított a második hullámban érkező Király Patrik elé, aki feltűzte a rövid felsőbe.

A második félidőben aktívabban kezdett a Csákvár, küzdöttek a hazaiak az egyeníltésért, de komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani. A félidő közepén Klausz László bedobta Andorka Pétert is és ez remek döntésnek bizonyult. A csatár néhány perccel a beállítása után megszerezte a Szeged második gólját, Zabari beívelését csúsztatta a hosszúra. Ezek után mindent egy lapra feltéve kezdett el támadni a hazai gárda, hogy faragja hátrányát, ennek következtében ketté szakadt a pálya és számos veszélyes kontrát vezethetett a Szeged. Az utolsó pillanatban Andorka lépett meg egy ellentámadással, Mészáros Márk pedig be is fejezte a megiramodást, így nagyon magabiztos győzelmet aratott Klausz László együttese Csákváron.

Merkantil Bank Liga NB II., 22. forduló

Aqvital FC Csákvár – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–3 (0-1)
Csákvár, Csákvári Tesztyánszky Ödön Sport Központ, 200 néző. Vezeti: Barna Gábor (Berényi Tamás, Aradi József)
Csákvár: Kovács – Bakos, Baranyai, Kiprich, Lipcsei, Molnár Cs., Molnár T. (Vallejos 85′), Oldal, Pintér (Hajdú 76′), Sejben, Szalai. Vezetőedző: Vincze István.
Szeged 2011: Szántai – Achim (Farkas A. 54′), Coroian (Andorka 60′), Farkas M., Germán, Horváth, Király, Mészáros, Tóth G., Zabari, Zádori (Balogh 82′). Vezetőedző: Kalusz László
Sárga lap: Kiprich (59′), Lipcsei (78′) ill. Tóth G. (6′), Achim (22′), Király (59′)
Gól: Király (36′), Andorka (68′) Mészáros (94′)

Klausz László: “Örülök, hogy továbbra is a miénk az NB II legstabilabb védelme. Ismét kapott gól nélkül játszottuk le a mérkőzést, ráadásul ezúttal kevesebb helyzetünkből három gólt is szereztünk.”

A forduló többi mérkőzésén:

Vác FC – Dorog 1-0 (0-0) Gól: Balajti Á.
Cigánd SE – Ceglédi VSE 1-2 (0-1) Gól: Popescu G. ill. Gaszner R., Karacs P.
Credobus Mosonmagyaróvár – BFC Siófok 1-2 (0-1) Gól: Lázár P. ill. Petneházi M., Nagy D.
ZTE FC – Nyíregyháza 3-1 (1-0) Gól: Jakab D. (2), Deutsch B. ill. Takács T.
Swietelsky-Soproni VSE – Soroksár SC 1-1 (0-0) Gól: Eszlátyi I. ill. Pál A.
Békéscsaba 1912 Előre SE – Budaörs 1-1 (0-0) Gól: Fábio ill. Stieber A.
SZEOL SC – Balmaz-Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-1) Gól: Heffler N.
Puskás Akadémia FC – HR-Rent Kozármisleny 2-0 (1-0) Gól: Prosser D., Lencse L.

A Kisvárda Master Good – Szolnoki MÁV FC mérkőzést március 24-én rendezik.

18. Ceglédi VSE 22 5 3 14 28 39 -11 18
19. Cigánd SE 22 5 5 12 15 35 -20 17(-3)
20. SZEOL SC 22 4 2 16 11 36 -25 14

VÉGE.

90+4′
Már nincs is idő a középkezdés elvégzésére, ez a vége, magabiztos, 3-0-s győzelemmel távozik Csákvárról a Szeged-Grosics!
90+4′
GÓÓÓL! A slusszpoén Mészáros Márké! Nagyon kitámadott a Csákvár, ezt kihasználva kontrára indult a vendég csapat, amelyet Andorka átadásából Mészáros fejezett be góllal, 0-3!
90′
Négy perc a ráadás a mérkőzés végén, a lényegi dolgok már eldőltek, néhány perc választja el a Szegedet az újabb győzelemtől.
85′
Vallejos lép pályára a hazaiaknál, Molnár Tibor jön le.
82′
Utolsó cserelehetőségét használja ki Klausz László a mérkőzésen, Zádori Krisztián helyére érkezik Balogh Gusztáv a hajrára.
78′
Lipcsei Ádám is besárgul a hazai oldalon.
76′
Pintér Bence helyére áll be a hazaiaknál Hajdú Sándor, ez a Csákvár első cseréje a mérkőzésen.
73′
A második szegedi gól után szétszakad a pálya, a Csákvár próbál faragni a hátrányán, de így nagyon nagy területek maradnak a vendégek kontráinak, a levegőben lóg a harmadik – vélhetően mindent eldöntő – szegedi gól.
68′
GÓÓL! Növeli előnyét a Szeged-Grosics! Zabari fut el szépen a bal szélen, kapja is a labdát, amit középre teker, a pár perce pályára lépő Andorka pedig jól érkezik és a hosszúba csúsztatja, 0-2!
64′
Továbbra is aktívabb a Csákvár, de nem igazán kerülnek nagy helyzetbe, a Szeged stabilan és jól védekezik, nehéz feltörni a vendég reteszt.
60′
Második cserelehetőségét használja ki Klausz László, Coroian helyett érkezik a pályára Andorka Péter.
59′
Sárga itt is ott is, a hazaiaktól Kiprich, a vendégektől Király Patrik srágul be, ezzel együtt a Szeged jöhet szabadrúgással az alapvonalhoz közel a tizenhatos elől.
54′
Achim Ádám szenved sérülést és nem is tudja folytatni a játékot, a heyére Farkas Aurél érkezik a szegedi csapatba.
48′
Nagyobb iramban futballozik a hazai csapat a második játékrész elején, de komolyabb helyzetet nem sikerült eddig kialakítaniuk.
46′
A Csákvár kezdi a második félidőt, amely ebben a pillanatban kezdetét is vette, egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

SZÜNET.

45′
Barna Gábor nem hosszabbít az első félidő végén, 45 perc játék után 1-0-ra vezet Király Patrik góljával a Szeged-Grosics.
41′
A bekapott gól után próbál feljebb lépni a Csákvár, de ez helyzet formájában nem mutatkozik meg, sőt Germán növelhetné a szegedi előnyt, ám a lövése centikkel célt téveszt. A túloldalon egy átlövéssel próbálkoznak a hazaiak, de Szántainak nem kell játékba avatkoznia, mert elszáll a kapu mellett a lövés.
36′
GÓL! Megszerzi a vezetést a Szeged-Grosics! Germán kap remek mélységi labdát, egy az egyben vezetheti rá Kovácsra, a csákvári kapus azonban hárít, ám visszapattan a labda Germánhoz, aki középre gurítja vissza a labdát, érkezik Király Patrik és 18 méterről kilövi a rövid felsőt, nagyszerű góllal szerzi meg a vezetést a vendég gárda, 0-1!
31′
Újabb kecsegtető pozícióból végezhet el szabadrúgást a Szeged, megint Király Patrik áll a labda mögé, jól kanyarodik be a labda, de kicsúsztatja a csákvári védelem, Tóth Gábor még begyűjti a hosszúnál és szögletet harcol ki.
26′
Egymás hibáiból élnek a csapatok, egy-egy eladott labdából próbál mindkét fél támadásokat kezdeményezni, de javarészt a középpályán zajlik a játék ezekben a percekben.
22′
Achim Ádám is besárgul, rossz ütemben csúszik be a vendég játékos, jogos a lap.
20′
Újabb kapufa! Ezúttal a csákvári kapust segíti ki a kapufa. Az első szegedi sarokrúgást végzi el Király, amire szépen érkezik középen Tóth Gábor, fejjel kapura is juttatja a labdát, Kiprich Dávid a vonalról ment és a kapufáról csorog ki a labda, nagy lehetőség maradt ki!
15′
Germán hozza a labdát, Zádori fut szépen keresztbe a védők mögé, Germán meg is találja a labdával, Zádori kiszorított helyzetből lő kapura, Kovács Dánielnek kell védenie, most már a vendégeknek is volt veszélyes helyzete.
10′
Ezt megúszta a Szeged! Húsz méterre a vendég kaputól jut szabadrúgáshoz a Csákvár, Bakos Szabolcs áll a labda mögé, a pontrúgás elakad a sorfalban, de a kipattanó pont jól jön ki lövésre a hazai játékosnak és a lábak eredjében kapura tűzi. Szántai nem tud hozzáérni, de a jobb kapufa kisegíti a vendégeket.
6′
Jobbára a két tizenhatos között zajlik a játék, egyik csapat sem tudott még igazán komoly helyzetbe kerülni. Most Tóth Gábor szabálytalankodik a középpályán, amiért a játékvezető sárga lapot mutat fel neki.
1′
Gyorsan szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, Király Patrik áll oda hogy beívelje a labdát, Farkas Márk érkezik is a beadásra, azonban csúsztatás helyett belestukkol, így nem okoz gondot a csákvári kapusnak.
1′
Ebben a pillanatban kezdetét vette az összecsapás, a Szeged kezdte a találkozót.

15.55 A csapatok a játékoskijáróban, a Szeged ezúttal tiszta fehér szerelésében lép pályára, a Csákvár pedig sárgában. Már csak néhány perc és kezdődik a találkozó.

15.45 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szeged 2011-Grosics Akadémia csákvári vendégjátéka, már csak negyed óra van hátra a kezdő sípszóig.

A mérkőzés 16 órakor kezdődik Barna Gábor sípszavára.