Kézilabda: nagyon magabiztos győzelmet aratott az SZKKSE a Pilisvörösvár ellen + FOTÓK

2017. február 19., vasárnap
szkkse-pilisvorosvar006kf

Húsz percig tartotta magát a vendég Pilisvörösvár a PC Trade SZKKSE ellen, ezután azonban a hazaiak folyamatosan növelték előnyüket és végül 16 góllal nyerték meg a találkozót.

A múlt heti gödi kisiklást szerette volna feledtetni

Bakó Botond

együttese, a szegedi lányok egy góllal kaptak ki legutóbb, most pedig azt a Pilisvörösvárt fogadták hazai környezetben, amelyet ősszel idegenben 13 góllal vertek meg. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a hazaiaknál volt az előny, hol a vendégeknél, elsősorban

Drávai Gyöngyi

játékával nem tudtak mit kezdeni a szegedi lányok, gyakorlatilag minden lövéséből gólt szerzett, nagyon veszélyesen játszott az első játékrészben. A félidő derekán aztán mintha sebességet váltott volna védekezésben az SZKKSE, 9-9 után pedig zsinórban négy hazai találatot láthatott a közönség pilisvörösvári válasz nélkül. Szépe fokozatosan őrölte fel ellenfelét a hazai gárda, a félidőben öt góllal vezetett a Szeged. A második játékrész már nem hozott izgalmakat, nyolc perccel a szünet után már tíz góllal vezetett Bakó Botond csapata, a vendégek egyre több támadást rontottak el és legjobbjuk Drávai is kicsit elkezdett fáradni. A lényegi dolgok a második félidő közepére el is dőltek, a kérdés csak az maradt, hogy mennyi lesz közte a végén. Nos, végül nyolc gólon tartotta ellenfelét az SZKKSE a második félidőben és 39-23-ra nyerte meg a mérkőzést.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 15. forduló

PC Trade Szeged KKSE - Pilisvörösvári KSK 39-23 (20-15)

Szeged, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezeti: Bőhm Zsófia, Tóth Johanna.

SZKKSE:

Dobó - SZEPESI 7, Berta 2, BÁRÁNY 6/1, Kuti, Tóth S. 3, Lovistyék 5. Csere: Nagy (kapus), Csáki 1, Barna 3, VALOVICS 6, Miklós 1, Szűcs, Baracsi.

Vezetőedző

: Bakó Botond

Pilisvörösvár:

Gábor - Horváth 3, Borbás 1, DRÁVAI 12, Barczi, Hermann 2, Rásonyi 1. Csere: Fóris (kapus) Ábrahám 3, Lízer, Manhertz.

Borbás Rita

2 perc ill. 8 perc

1/1 ill. 0/1 Bakó Botond:

"Az eredménnyel elégedett lehetek, ami ma különösen jól működött az a lerohanásunk és a gyors középkezdéseink. Szépen, szervezetten és hatékonyan hajtottuk végre ezt a két játékelemet. Védekezésben amikor Drávaival szemben megtaláltuk a megfelelő távolságokat, illetve amikor már ő is elkezdett fáradni, akkor elkezdett nőni a különbség. Hoztuk a kötelező gyözelmet, örülök hogy egy nagyobb arányú sikert arattunk, ezt kell továbbvinni a következő mérkőzésen."

VÉGE.II. félidő 39-23 (20-15)60' Beléptünk az utolsó percbe, Drávait fogják meg a szegedi lányok. Lőnie kell a vendégeknek, Drávai próbálkozását Nagy Éva hárítja. 15 másodperc marad az órán, amikor Barna Éva játszaná be Szűcs Dórának, de pontatlan, ez a vége, 16 góllal nyert az SZKKSE. 59' Hermann vét támadóhibát, negyvenedik góljáért támadhat az SZKKSE. Szűcs Dóra és Baracsi Vivien is a pályán a hazaiaknál az utolsó percekre, előbbi kísérletezik szélről, de kapu ellé lő. 58' Csákit fogja meg szabálytalanul Rásonyi Kitti, két percre kiállítják. Valovics Nóra lő középről, de most nem talál kaput. 57' Csáki Zsófi szerzi az SZKKSE harminckilencedik gólját, 39-23. A túloldalon Ábrahám tüzel kapu fölé. 57' Ábrahám kap szép bejátszást, szép gólt szerez beállóból, 38-23. 56' Bevált koreográfia: Nagy Éva hárít, gyorsan idnítja Szepesit, aki gólt szerez, 38-22. Időt kérnek a vendégek, már csak kicsivel több mint négy perc van hátra a mérkőzésből, a lényegi dolgok már régen eldőltek. 55' Szepesi lövését védi a vendégek kapusa, de így tesz Nagy Éva is Manhertz kísérlete után. Elszórja a labdát azonban az SZKKSE, jöhet a vendég csapat. 54' Horváth Mónikának most sikerül betalálnia, 37-22. 53' Támadóhibát fújnak a Szeged ellen is a játékvezetők. Újabb támadást ront el a Pilisvörösvár, de visszapattan a kapufáról a labda hozzájuk, támadhatnak tovább. Horváth Mónika ejteni át Nagy felett, de kicsúszik a kezéből, a szegedi kapus gyorsan indít, Szepesi pedig újabb gólt szerez, 37-21. 52' Hermann marad üresen a baloldalon, de kapufára lövi a labdát. 51' Labdát szerez Drávai a vendégeknél, Manhertz Zsófia szerez gólt, de belesípolnak a sporik és nem adják meg. Szepesi Ivett gólját nincs miért elvenni a túloldalon, 36-21. 50' Ábrahámtól veszik el a labdát a játékvezetők, Miklós Kitti gyorsindítás után szerzi meg első gólját, 35-21. Nagy Éva bemutatkozik a szegedi kapuban, bemutat egy védést. 49' Valovics szerez labdát, indítja Szepesi Ivettet, aki egy az egyben veri meg a kapust, 33-20. Drávai passzol Ábrahám Szilviának, aki gólt is szerez, de Szepesi másodpercek alatt válaszol, 34-21. 48' Most keményen védekeznek a vendégek, nem igazán tud lövőhelyzetbe kerülni a Szeged, Valovics kísérletezik végül passzívnál, de hárít a vendégek kapusa. 48' Lízer marad üresen a jobb szélen, de nem sikerül eltalálnia a kaput, fordulhat az SZKKSE. Közben Dobó Mónika kap egy kis pihenőt, Nagy Éva érkezik a hazai kapuba. 47' Drávai Gyöngyi szerez gólt vendég részről, Valovics Nóra rögtön válaszol a másik oldalon, 32-20. 46' Bakó Botond kér időt tizenegy gólos szegedi vezetésnél. Az időkérés után egy Szepesi Kuti összjáték végén utóbbi szerez szép gólt, 31-19. 45' Bárány Krisztina talpról szerzi az SZKKSE harmincadik találatát, 30-18. Drávait fogják meg a túloldalon, szabaddobással jöhetnek a vendégek, majd Drávai emelkedik megint és szerez újabb gólt, 30-19. 44' Tóth Sára passzívnál törne kapura, de lépéshiba miatt elveszik tőle a labdát. Még húsz másodperc van a szegedi kiállításból, szépen meg is játssza a vendég csapat, de előbb Lízer, majd Ábrahám lövi szét a kapufát, a szerencse sem áll a vendégek mellett. 43' Rásonyi megint véd, de megint csak rövid életű a vendégek támadása, Dobó Mónika szalad vissza a pályára és kapja el a labdát, mivel lehozta őt Bakó Botond az emberhátrány idejére támadásban. 42' Dobó Mónika is véd egyet, de marad labda a vendégeknél, Ábrahám harcol nagyot középen, gólt is szerez, ráadásul Valovicsot kiszórják két percre róla, 29-18. 41' Rásonyi Kitti töri meg a vendég gólcsendet, 29-17, majd Fóris először véd a meccsen. 40' Újabb támadást rontanak a vendégek, Bárány Krisztina pedig hatalmas gólt lő a hosszú felsőbe, 28-16. Fóris Krisztina érkezik közben a vendég kapuba, de Tóth Sára lövését ő sem védi egy újabb rossz vendég támadás után, 29-16. 39' Passzívnál támad a Szeged, Kuti ellövi, Gábor Anita lábai alatt éppen csak hogy becsorog a kapuba, de kis gól is gól, 27-16. 38' Szép támadás végén kerül Lízer lövőhelyzetbe a jobb szélen, de dobó hárít, a kipattanó a vendégeké és hetest harcolnak ki, de Drávai a kapufára lövi a büntetőt, fordulhat az SZKKSE. 38' Elszórja a labdát a vendég csapat, gyorsindítás, Berta a befejező, tíz közte, 26-16, időt kérnek a vendégek, nagyon elhúzott a Szeged köszönhetően a sorozatos kiállításoknak. 37' Drávai passza nem jó Ábrahámnak, megkaparintja a labdát az SZKKSE, de legalább a gyorsindítást megakadályozzák a vendégek. Jön azonban egy újabb kétperces kiállítás, Rásonyi Kitti a büntetett játékos. Lovistyék Kitti üresen marad a jobb szélen és gólt szerez, 25-16. 36' Eladott labda itt is ott is, kiegészül közben a Pilisvörösvár és támadhatnak is. 35' Hermann lábbal verné meg ellenfelét, azonban eltotyogja, így lépéshiba miatt elveszik a sporik. A másik oldalon dadog kicsit a támadás, de Kuti valahogy összeszedi és belövi az újabb szegedi gólt, 24-16, kezd elhúzni a hazai csapat. 34' Jó a védekezés szegedi részről, a túloldalon Valovics Nóra lő újabb gólt, Lízert pedig kiszórják újabb két percre, mert lökte a lövés közben Valovicsot, 22-16. Valovics egy eladott vendég labda után újabb gólt lő, 23-16. 33' Berta Nikolett marad üresen a jobb szélen, azonban Gábor Anita lábbal hárítja a lövését, nem igazán tudta kihasználni emberelőnyét a Szeged. 32' Nem találja emberhátrányban a rést a szegedi védekezésen a vendég csapat. Passzívnál emelkedik Drávai és óriási gólt lő, 21-16. 31' Lízer Melinda szabálytalan, kiálíltják két percre, Bárány Krisztina pedig elvégezheti a mérkőzés első hetesét, amit kegyetlenül és pontosan lő a jobb felsőbe, 21-15. 31' Folytatódik a találkozó, a Pilisvörösvár kezdi a második félidőt. Borbás Rita bejátszását halásszák le a szegedi védők, de marad a labda a vendégeknél. Drávai azonban elszórja a labdát. I. félidő 20-1530' Letelik az első harminc perc, de még egy időntúli szabaddobást elvégezhetnek a vendégek. Drávai Gyöngyi a végrehajtó, de sáncolják, ez az első félidő vége, ötgólos szegedi előny. 30' Keményen védekeznek a vendégek, keresi a rést most az SZKKSE. Passzívnál támad a hazai csapat, amikor Valóvics Nóra átlövésével nem tud mit kezdeni Gábor Anita, 20-15. 29' Egyértelműen Drávai Gyöngyi a vendégek vezére, újabb góljával 19-14 az állás. Sőt, egy sikertelen szegedi támadás után ismét átveri Dobó Mónikát, 19-15. Bakó Botond időt kér, kicsit több mint egy perc maradt az első félidőből. 28' Tóth Sára szerez labdát, de nem marad sokáig a hazaiaknál, ismét jöhet a Pilisvörösvár. Drávai megint emelkedik, ez azonban most nem túl jó lövés, Dobó Mónika hárít. Lovistyék Kitti meglövi újabb gólját a jobb szélről, 19-13. 27' Drávai Gyöngyi újabb óriási gólt lő, de Bárány rögtön válaszol, 18-13. 26' Ábrahám csinál helyet magának támadásban, el is veszik a labdát a sporik a vendégektől, gyorsan indul Berta Nikolett és gólt is szerez, 17-12. 25' Barna Éva lövésébe beleér egy vendég védekező játékos, így hagyja el a labda az alapvonalat, marad a hazaiaknál. Csáki lövését még fogja a vendégek kapusa, de Kuti Szandra a kipattanót már belövi, 16-12. 24' Barna Éva kap sárgalapos figyelmeztetést, passzívnál támad a Pilisvörösvár. Drávai emelkedik, de sáncolják a lövését, így Dobó Mónikának ez most nem okoz gondot. 23' Hermann Barbara kapja a szélen a labdát, megint üresen maradt, kilövi a hosszú alsót, 15-12. Szepesi hibázik a túloldalon. 22' Barczi Annamária pontatlan a szélre, fordulhat a Szeged, Lovistyék Kitti pedig harmadik gólját lövi a jobb szélről, 15-11. 21' Eladja a labdát a hazai csapat, ismét jöhetnek a vendégek. Drávai Gyöngyi talpról hatalmas gólt ragaszt a rövid felsőbe, 13-11. Bárány Krisztina erre most válaszol, 14-11. 20' Barna Éva egy gyorsindítás után újabb góllal növeli a hazai előnyt, 13-9. A túloldalon Borbás Rita egy újabb szépen megtervezett és kivitelezett akció végén kerül száz százalékos helyzetbe, amit gólra is vált, 13-10. 19' Gyönyörű játék végén marad üresen a szélen Hermann, átejtené Dobót, de nem tud túljárni a szegedi kapus eszén. 19' Jobban figyelnek most már Drávai lövéseire a hazaiak, egy blokkról pattan ki újabb kísérlete az alapvonalon, marad a Pilisvörösvárnál a labda, időt kérnek a vendégek. 18' Most mintha keményebb lenne a szegedi védekezés, nem is sikerül komoly lövőhelyzetet kialakítania a Pilisvörösvárnak. Barna Éva egy jó testcsellel és egy plusz leütéssel veri meg a védőjét, ziccer, gól, először vezet hárommal az SZKKSE, 12-9. 17' Kuti Szandra egy gyors akció végén fantasztikusan, ütemtelenül ejti el a vendégek kapusa mellett a labdát, 11-9. 16' Passzívnál támad a vendég csapat, hamarosan lőniük kell, Drávai emelkedik, azonban most nem találja el a kaput. 15' Drávai újabb kísérletét Bárány Krisztina blokkolja, de eladja a labdát a Szeged, Drávai rohan, és egy az egyben veri meg Dobót, 9-9. Barna Éva nem hagyja ezt sem válasz nélkül, jobb szélról szépen tör be, 10-9. 14' Drávai Gyöngyi tarthatatlan továbbra is, újabb gólt szerez, de most rendre rögtön érkezik a szegedi válasz, ezúttal Valovics Nórától, 9-8. 14' Újabb szépen kijátszott pilisvörösvári akció, Hermann Barbara a befejező, Tóth Sára azonnal válaszol a másik oldalon 8-7. 13' Szépen húzza most végig a támadást a vendég csapat, Horváth Mónika marad üresen a jobb szélen és átejti Dobó feje felett, 6-6. A másik oldalon Szepesi válaszol egy pazar csavart labdával, 7-6. 12' Bárány Krisztina szépen válik le emberéről a baloldalon és a rövidre lövi a labdát, 6-5. 11' Most a kapufa segít Gábor Anitának is a pilisvörösvári kapuban, Lovistyék bombázza szét a kapufát. A másik oldalon Dárvai újabb gólt lő 5-5. 11' Nagy rohanásba kezdtek a csapatok, Gábor újabb hatalmas bravúrt mutat be, a túloldalon a kapufa segít Dobó Mónikának, majd Valovics nóra zárja le a rohanást egy góllal, 5-4. 10' Tóth Sára lábbal veri meg a védőjét középen, ziccerben lőhet kapura, de ezt is védi Gábor Anita. A túloldalon Dobó Mónika is bemutatja első védését. 9' Ábrahám Szilvia ellen ítélnek belemenést a játékvezetők, fordulhat az SZKKSE. Tóth Sára lő most középről, de újabb védést mutat be a vendégek hálóőre, azonban a Pilisvörösvár elszórja a labdát támadásban. 8' Szepesi pazar csellel veri meg védőjét és szép gólt lő, 4-4. 7' Szepesi próbálkozik középről, de Gábor Anita hárítja a középre érkező próbálkozást. A túloldalon Drávai újabb gólt szerez, eddig tarthatatlannak tűnik a vendégek kiválósága, 3-4. 6' Most Barna Éva állítja meg a vendégek hármasát, nagyon aktívan kezd Drávai Gyöngyi és lő is egy újabb gólt, 3-3. 5' Drávai bejátszását lehalássza Kuti Szandra, Lovistyék pedig újabb gólt lő, szinte pontosan ugyanúgy, mint egy perccel ezelőtt, 3-2. 4' Keményen védekezik a Szeged, Valovics Nóra kap sárgát, Drávai szabaddobása felülről súrolja a felsőlécet. Lovistyék Kitti a jobb oldalról kanyarodik kapura és be is lövi a hosszúba, 2-2. 3' Drávai újabb ütemtelen kísérlete ezúttal célt téveszt, de labdát szereznek a vendégek, pontatlanul kezd támadásban a hazai csapat. 2' Szepesi Ivettnél lépéshibát látnak a játékvezetők, gyorsan megindul a szélen Horváth Mónika és be is fejezi az ellentámadást, 1-2. A túloldalon megint elveszik a labdát a Szegedtől a játékvezetők. 2' Drávai Gyöngyi ütemtelenül emelkedik a túloldalon, szépen lövi el a hosszúra a labdát, 1-1. 1' Elkezdődött a találkozó, a vendégek feketében, a hazaiak rózsaszín mezben lépnek ma pályára. A Szeged kezdi a mérkőzést. Tóth Sára pattintott lövésével meg is szerzi a vezetést az SZKKSE, 1-0. 17.50 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a PC Trade Szeged KKSE és a Pilisvörösvári KSK összecsapása a női kézilabda NB I/B 15. fordulójából, a csapatok már melegítenek, perceken belül megkezdődik a csapatok bemutatása. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

A mérkőzés elé

Nem kezdte jól a tavaszi szezont az SZKKSE, Bakó Botond együttese Gödön kapott ki egy góllal 27-26-ra egy nagyon szoros mérkőzésen. Az SZKKSE továbbra is a tabella második helyét foglalja el a istavezető Kecskemét mögött és szeretne lépést tartani a hírös város csapatával. A szegedi lányok ősszel idegenben nagyon simán, 26-13-ra győzték le jelenlegi riválisukat, így egyértelműen győzelmi reményekkel léphetnek parkettre vasárnap este.