Vízilabda: megint iksz - az utolsó pillanatban énekelték ki a sajtot a Szeged szájából

2016. november 23., szerda
szeged_pecs _ mj018

Ismételten döntetlent játszott a ContiTech Szeged Diapolo, amely bár öt góllal is vezetett a Pécs ellen a szerda esti meccsen, végül az utolsó pillanatokban kapott találat után meg kellett elégednie a döntetlennel.

A hétvégi, Szentes elleni 5-5-s döntetlent követően hazai környezetben ugrott medencébe a ContiTech Szeged Diapolo, amelyre a csoportban hatodik helyen álló Pécs együttese várt szerdán este, a szegediek keretéből a sérüléssel bajlódó

Chilkó Márton

hiányzott. A meccs előtt a szurkolók átadhatták azokat a plüssöket, amelyeket az Országos Mentőszolgálatnak juttat el a klub. Jól kezdte a meccset az ezúttal

Molnár Dáviddal

a kapujában felálló Szeged,

Sánta Dániel

váltott gólra egy általa kiharcolt emberelőnyt, majd

Manhercz Krisztián

nem hibázott az ötösnél: az első pécsi gólra egészen a második negyedig kellet várni, 5-0 után

Csacsovszky Alex

szerezte a baranyaiak első találatát - ezt

Sedlmayer Tamás

egy remek kontrával gyorsan ellensúlyozta. Ezt követően azonban egy egészen elképesztő negyed kerekedett ebből a nyolc percből: záporoztak a gólok, és a Pécs új lendületet kapott -

Zlatko Rakonjac

akciógólja után pedig már csak kettő volt a különbség az összesen 11 találatot hozó második negyedet követően. Egészen más mederben folytatódott a meccs a nagyszünet után: közel egy fél negyeden át nem esett gól, ezt

Kiss Csaba

fórból szerzett találata törte meg, ami után picit megnyugodhatott a Szeged, hiszen egy helyett háromgólos előnyre tett szert. (9-6) Mindez azonban csak kettő percig tarthatott, miután két pécsi szabaddobás is a hazaiak kapujában kötött ki, így gyakorlatilag eltűnt a korábbi ötgólos különbség. Sedlmayer Tamás akcióból született gólja lélektanilag is fontos volt, akárcsak Manhercz Krisztián blokkja, amivel Rakonjac lövését hatástalanította - így 10-8-nál kimaradt a pécsi emberelőny. A Tisza-partiak olimpikonja azonban a túloldalon kihagyott egy ötméterest, így szoros utolsó negyedre számíthattunk.

Ivan Basara

ismét egy pici nyugalmat hozhatott góljával, ám a Pécs ekkor sem adta fel, és megint fel tudott zárkózni egy gólra - azonban ezt követően a végig derekasan küzdő Pécs ki tudott egyenlíteni, mondhatni akkor, mikor az ellenfélnek már nem volt ideje válaszolni, így egymás után a második döntetlenjét játszotta

Varga Péter

együttese. A ContiTech Szeged Diapolo vasárnap ismét hazai környezetben játszik: Sánta Dánielék a Honvéd elleni Magyar Kupa negyeddöntő odavágóját játszhatják otthonukban a hét utolján.

Férfi vízilabda OB I/A csoport, alapszakasz, 9. forduló

ContiTech Szeged Diapolo - PVSK Mecsek-Füszért (3-0, 5-6, 2-2, 1-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Berki András, Csanádi Zsolt.

Molnár - Pellei 1, Sedlmayer 2, Kiss Cs. 1, Manhercz K. 2, Illés 1, Sánta 1. Csere: Meixner (kapus), Palotás, Vukicevic, Basara 1, Manhercz Á. 2, Nagy M.