Labdarúgás: a svédek ellen meghatározó játékosok búcsúztak a válogatottól + FOTÓK

2016. november 15., kedd
magyar_sved_4

Több, a magyar labdarúgás meghatározó játékosa búcsúzott a válogatott szerepléstől a kedd esti, Svédország elleni barátságos mérkőzésen: az északiak 2-0-s győzelmével végződött találkozón újoncok sokaságát avatta Bernd Storck.

Négy játékos is búcsút intett a magyar válogatottnak: a 108 mérkőzésével rekorder

Király Gábor

mellett

Juhász Roland

,

Vanczák Vilmos

Hajnal Tamás

sem szerepel többet a nemzeti csapatban. Király kapott gól nélkül tette mindezt, ugyanis a huszonhetedik percben lecserélte őt

Bernd Storck

, így megtapsolhatta a Groupama Aréna közönsége a Haladás kapusát - két perccel később

Sam Larsson

távoli szabadrúgásánál már tehetetlen volt a kapuba beállt

Megyeri Balázs

. A szünet előtt még Juhász Rolandot is éltethette a közönség, miután egy perccel a félidő előtt

Hangya Szilveszter

állt be a rutinos középhátvéd helyére. A második félidő felénél

Thelin

cselezte ki a magyar védelmet egy bedobás után, majd az ötös bal sarkáról kilőtte a hosszút, így megduplázták előnyüket a svédek, 0-2. A magyar csapatban több újonc is bemutatkozhatott az idei év utolsó válogatott meccsén, amelyen a szépítés már nem jött össze a mieinknek: így sajnos vereséggel búcsúztunk az igen emlékezetes 2016-os évtől, valamint Király Gábortól, Juhász Rolandtól, Hajnal Tamástól és Vanczák Vilmostól, már ami a válogatottat illeti.

Felkészülési mérkőzésen

Magyarország - Svédország 0 - 2 (0-1)

Budapest, Groupama Aréna. Vezette: Paolo Valeri.

Magyarország:

Király (Megyeri, 27') - Fiola (Botka, 68'), Juhász (Hangya, 44'), Pintér, Kádár, Elek, Vida (Berecz - a szünetben), Lovrencsics (Nagy D., 78'), Németh, Stieber, Priskin (Böde, 57').