Vízilabda: magabiztos sikert aratott Pécsett a ContiTech Szeged Diapolo

2016. október 5., szerda
szeged_pecs _ mj018

Második idei bajnokiját is megnyerte a ContiTech Szeged Diapolo a férfi vízilabda OB I-ben: Kiss Csabáék a Magyar Kupát követően a bajnokságban is legyőzték saját medencéjében a Pécset.

A Szentes elleni győztes szezonrajtot követően az első idegenbeli mérkőzésén ugrott medencébe a ContiTech Szeged Diapolo, amely az egy héttel ez előtti Magyar Kupa mérkőzésekhez hasonlóan ezúttal is az Abay-uszodában játszott a pécsi együttessel. Kiss Csaba megúszás utáni góljával indult a mérkőzés, ám erre még

Drasko Gogov

válaszolni tudott a negyed közepénél. Két kihasznált szegedi emberelőnnyel folytatódott a meccsn, ám a baranyaiak légiósa ismét betalált, így az első nyolc perc után csak egy volt a különbség. A második negyed inkább a kapusokról szólt kezdetben, majd megint egy értékesített fór következett, ezúttal az olimpiát is megjárt

Manhercz Krisztián

volt eredményes, így visszaállt a kétgólos szegedi előny - mi több,

Milos Vukicevic

gólja után először volt három közte. (2-5) A nagyszünet után a nyáron igazolt center, valamint Manhercz Krisztián pillanatai következtek: az emberelőnyt továbbra is jobban használta ki ellenfelénél a Szeged, amely egyre növelte előnyét, a záró negyedben így már nyolccal is vezetett Varga Péter együttese, így az utolsó játékrészre a lényegi kérdés már eldőlt: második bajnokiján is nyerni tudtak Sánta Dánielék, így két meccs után hibátlan mérleggel állnak az A csoportban. A ContiTech Szeged Diapolo legközelebb október 8-án, szombaton a címvédő Szolnok ellen játszik, 18 órától az újszegedi sportuszodában fogadja a tavalyi aranyérmest