Írjon nekünk

Egyház

Trócsányi László mond beszédet október 22-én a Kálvin téri templomban

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Fekete Károly püspök hirdet igét a Szeged-Kálvin Téri Református Egyházközség ünnepi istentiszteletén, ahol az 1956-os forradalom református hőseire és áldozataira emlékeznek.

A Szeged-Kálvin Téri Református Egyházközség október 22-én (szombaton) 18 órai kezdettel a Kakasos templomban tartja ünnepségét, ahol az 1956-os forradalom és szabadságharc református hőseire és áldozataira emlékeznek. Igét hirdet Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, ünnepi beszédet mond Trócsányi László igazságügyi miniszter. Az alkalmon szolgál a Szegedi Kis István-kórus Nagy-Szabó Kornélia karnagy vezetésével. A rendezvény keretében Juhász András népi fafaragó mester művét, az 1956 magyar református áldozatainak szentelt fejfát Fekete Károly püspök szenteli fel a templom Vidra utca felőli oldalánál.

Az ünnepség nyitott, arra mindenkit szeretettel várnak felekezetre való tekintet nélkül – mondta el portálunknak Juhász András, a Szeged-Kálvin Téri Református Egyházközség lelkipásztora, a Csongrádi Református Egyházmegye esperese.

Egyház

Erdő Péter: Mindszenty József boldoggá avatása jót tenne a magyar nép lelkének

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Mindszenty József bíboros, esztergomi érsek, Magyarország egykori prímásának mielőbbi boldoggá avatása jót tenne a magyar nép lelkének – mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek szombaton Budapesten, a Hit pajzsa díj átadó ünnepségén.

Tovább olvasom

Egyház

Kiss-Rigó László püspök diakónussá szentelte Kovács Zoltánt

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Advent második hetének szombatján, Kiss-Rigó László püspök diakónussá szentelte Kovács Zoltán V. éves szeged-csanádi papnövendéket.

Tovább olvasom

Egyetem

Új-zélandi módszerrel lépnek fel az iskolai problémák ellen

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

A Gál Ferenc Főiskolán a resztoratív módszerről tartottak konferenciát hazai és külföldi előadókkal. Már most támogatja a szemlélet elterjesztését az EMMI, de az újabb szabályozások kialakításában sokat segíthetnek a hasonló tanácskozások.

Tovább olvasom

Aktuál