Kosárlabda: fantasztikus játékkal szerezte meg első győzelmét a Szedeák + FOTÓK

2016. október 30., vasárnap
szedeak_falco32_gs

Megszerezte első idei győzelmét a Naturtex-SZTE-Szedeák, miután tizenhat ponttal verte meg az esélyesebbnek vélt szombathelyi Falcót.

Első győzelméért lépett parkettre a Szedeák, az ellen a Falco ellen, akik alaposan kicserélődtek a nyáron, ennek ellenére továbbra is bajnokesélyesként beszélhetünk róluk. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a negyed közepén kissé ellépett a hazai gárda a Falcotól (9-4), az ötpontos előnyt azonban hamar lefaragták a szombathelyiek egy 6-0-ás futással, sőt a negyed végén már a szombathelyiek vezettek ugyanekkora előnnyel. A második játékrészt is egy 7-0-s futással indította a fekete mezes csapat, Nikola Lazicnak időt is kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat és ez sikerült is, ugyanis 30 pontnál utolérte a Szedeák a vendégeket. A negyed vége egyértelműen a hazaiaké volt, külön ki kell emelni a fantasztikusan kosárlabdázó Lilovot, aki zsinórban három triplát vágott be a szombathelyi gyűrűbe, így szépen fokozatosan távolodott a Falcótól a Szedeák, a nagyszünetben hét pont volt Nikola Lazic tanítványainak az előnye. A harmadik negyed első perceiben először nőtt tíz pontosra a csapatok közti különbség, a Szedeák pedig parádés játékkal tovább növelte azt. Az utolsó játékrészben a Falco már jobbára távoli dobásokkal kísérletezett, de azok vagy nem mentek be, vagy a másik oldalon azonnal érkezett a válasz, így a Szedeák nagyszerű játékkal szerezte meg első győzelmét, ráadásul meglehetősen simán. A szegediek mezőnyből 60% felett dobtak, s bár a Falco tizenkettővel(!) több támadólepattanót kaparintott meg, nem tudtak élni ezzel az előnnyel. A mérkőzést végigjátszó Lilov parádésan kosárlabdázott, végül 35 pontig jutott, de ki kell emelni a 14 pontig jutó Bolticot is. Ez a győzelem nagy lökést adhat a Szedeáknak, amely a következő három bajnokiját egyaránt hazai környezetben játszhatja le.

ONLINE
Szedeák - Falco
95 : 79
(19-21, 28-19, 23-14 ,25-25)

Férfi kosárlabda NB I/A 5. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco KC Szombathely

95-79 (19-21, 28-19, 23-14 , 25-25) Szeged, Újszegedi Sportcsarnok. 500 néző Vezette: Papp Péter, Jakab László, Pozsonyi László (Bodrogváry Iván).

Szedeák:

Boltic 14, LILOV 35/15, Ciric 17/3, Juhos 10, Sulovic 11/6. Csere: Wirth 3/3, Révész 5, Lakosa.

Nikola Lazic.

Falco:

Medford 17/6, Govens 25/12, Váradi 12/6, Pustahvar 2, Turner 6. Csere: Kovács 2, Tóth 15/9, Bognár

Srecko Sekulovic. Nikola Lazic:

"Ez egy remek csapatmunka volt, a fiúk nagyot küzdöttek a meccsen, végig harcosak voltunk, és eredményesen játszottunk. Köszönjük szurkolóink biztatását, ők is kellettek a sikerhez."

Srecko Sekulovic:

"Ezúttal sem a védekezésünkkel, sem a támadójátékunkkal nem voltam elégedett. Kilencpontos vezetésünk után dekoncentráltan játszottunk, képtelenek voltunk fordítani. Összességében nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk."

VÉGE.40' Medford még bedob két büntetőt, de ez a vége, nyer a Szedeák! Megvan az első idei győzelem! 95-79. 40' Boltic dob még egy ziccert, majdnem húsz közte! Fantasztikusan kosárlabdázott ma a Szedeák! 95-77. 40' Zúg a csarnokban a szép volt fiúk, miközben Sulovic rak be két büntetőt, 93-77. 40' Tripla a szombathelyiektől, de már nincs sok hátra, ez a meccs meg kell hogy legyen! 91-77. 39' Öli az órát a Szedeák, éppen lejárna a támadóóra, de odaütnek Ciricnek, jöhet a két büntető! Bent is van mindkettő, 91-74. 38' Govens ront el egy triplát, már csak alig több mint két perc van hátra a mérkőzésből, Lilov pedig újabb ziccert értékesít, 89-72, rögtön jön a válasz, 89-74. 38' Sportszerűtlen hiba Sulovic ellen, Govens dobhat kettőt, de az első nem jó, a második már bent, támadhat a Falco tovább. 87-70. Bent van a kettes is, 87-72. 38' Jár a labda, jár a labda és LILOV, Lilov megint a dudaszó pillanatában süllyesz el egy triplát, nagyon érzi, 87-69. 37' Govens játssza Tóthoz aki be is rakja a kosárba, 84-69. 37' Lilov ismét ziccert értékesít, kezd eldőlni a találkozó, 84-67. 36' Lilov kétpontosa jó, Govens pedig ellépi, 82-67. 36' Jön a válasz a másik oldalon egy ziccer formájában, 80-67. 36' Juhos a körte tetejéről szerkeszti be a labdát, 80-65. 35' Govens áll bele egy triplába, és sikeresen a gyűrűbe is juttatja, 78-65. 34' Medford szépen húzza át a gyűrű alatt, két pont, 78-62, miközben Ciric triplája jön le a másik oldalon. 34' Kezd szétesni a Falco játéka, csúnyán eladott labda után ismét támadhat a Szedeák. Ciric egy pazar összjáték végén ismét két ponttal növeli az előnyt, 78-60. 33' Medford ellen fújnak támadó hibát, fordulhat a Szedeák. Boltic ront ziccert, de megvan a támadópattanó, Lilov pedig a dudaszó pillanatában dob egy szép középtávolit, 76-60. 32' Turner is eredményes kintről, 74-60. 32' Lilov szerez labdát, majd dob egy ziccert, 74-57. 31' Bolticot faultolják, két büntetőért cserébe. Bent van mindkettő, 72-57. 31' Juhos adja el a labdát az első támadásnál, fordulhat a Falco. Váradi Benedek süllyeszt el egy triplát, 70-57. III. negyed 70-54 (19-21, 28-19, 21-14)30' Lerohanás után Lilov növeli az előnyt, a Falco dudaszó pillanatban eleresztett triplája nem jó, 16 ponttal vezet a Szedeák három játékrész után! 30' Bolticot nem tudják megállítani betörés közben, újabb kétpontost szerez, de rögtön jön a válasz a festékből a másik oldalon is, 68-54. 29' Egy-egy elrontott tripla mindkét oldalon. A Falco gyártja a támadólepattanókat, háromszor szerzik meg a gyűrűről lejövő labdát, Govens pedig elsüllyeszt egy triplát, 66-52. 28' Eladja a labdát a Falco, indulhat a Szedeák, Ciric fejezi be két ponttal a lerohanást, 66-49. 28' Megint Ciric büntetőzik, megint hatékonyan, bent van mindkettő, 64-49. 28' Govenst faultolják betörés közben, ő is dobhat kettőt, az első bent is van de a második lejön, a lepattanó a Szedeáké, 62-49. 27' El lehet lépni még jobban, meg is jön a közönség hangja, labda nélkül faultolják Ciricet, dobhat kettőt. Mindkettő jó, 62-48, a legnagyobb különbség ma. 27' Révész betörése nem jó, fordulhat a Szedeák, Boltic pedig ziccert dob, 60-48. 26' Váradi triplája is nagyon rövid, de megszerzi a lepattanót, majd faultolják. 25' Govens marad üresen, de nem jó a triplája, ahogy Lilové sem a másik oldalon. 24' Pustahvar szerez két pontot, Sulivoc triplakísérletébe belefaultolnak a másik oldalon, de a dobás így is jó! Jöhet még egy büntető is, ami bent is van, megint tíz pont közte, 58-48. 23' A Szedeák eladja a labdát de nem jó Govens újabb triplakísérlete. Lilov pttogtat, majd betör, Tóthé a falt. Oldalról jön a Szedeák, Andrija Ciric pedig bebrusztolja az újabb szegedi kosarat, 54-46. 23' Boltictól lopja el a labdát Govens, majd végigviszi a palánkig, 52-46. 22' Gyorsan válaszol egy duplával a Falco, majd Ciric ellen fújnak lépéshibát 52-44. Juhos a másik oldalon óriási sapkát rak fel Medfordra, Turner ellen pedig támadót fújnak. 22' Sulovic ellen fújnak lépéshibát, majd Lilov faultol a másik oldalon, szélről jöhet a Falco. Medford áll bele a triplába azonban elrontja. LILOV viszont nem ront ma kintről, még egy triplát ver be, 52-42, először tíz közte! 21' Kezdődik a második félidő, a vendégek vezetik az első támadást. Turner dobása jön le, a Szedeáké a lepattanó, Ciric be is dobja a középtávolit, de jön a válasz a másik oldalon, 49-42. II. negyed 47-40 (19-21, 28-19)20' Boltic betörés után dob ziccert, ez az utolsó megmozdulás az első félidőben, kilenc ponttal nyeri a második játékrészt a Szedeák és hétpontos előnnyel vonulhat szünetre, 47-40. 20' Wirth triplája szédül ki a gyűrűből Turner a másik oldalon ziccert dob, feljön öt pontra a Falco, 45-40. Szegedi időkérés. 19' Turner tör be, nem lehet megállítani, aztán beleáll egy triplába is, de ez nem jó, 45-38. 18' Wirth triplakísérlete jön le a gyűrűről, a Falcoé a lepattanó. Medford betörése után hatalmasat blokkol Sulovic, a bírók azonban szabálytalannak látják. Medford kihagyja mindkét büntetőt, a lepattanó a Szegedé Sulovic pedig triplát dob! 45-36. 18' Medford húzza rá a gyűrűre, a zsákolás sikertelen, lepattan, de marad vendégeknél a labda, viszont Medford lépéshibát vét, támadhat a Szedeák. 17' Lilov újabb triplája, 39-36, a másik oldalon Turner rontja el, Lilovnak pedig tüzel a keze, újabb triplát rámol be a szombathelyi kosárba, hatpontos szegedi vezetés, 42-36, időt is kér a Falco! 16' A vendégek kapitánya elsüllyeszt egy triplát, de Boltic szerez egy kosarat, míg a másik oldalon centerből Turner helyezi a labdát a szegedi gyűrűbe, 36-36. 16' Gyönyörű védekezés a Szedeáktól, nem jut dobóhelyzetig a Falco. Lilov ismét betörésből szerez kosarat, 34-31. 15' Boltic tör be bátran a gyűrű alá, bedobja a kétpontost és még jöhet egy ráadás is, ez viszont nincs meg, egypontos szegedi vezetés, 32-31. 15' Tóthot faultolják, két büntető következik. Az első lejön a gyűrűről, a második már bent van, 30-31. 15' Tóth harmadik kísérletre brusztol be egy labdát, a másik oldalon viszont Lilov süllyeszt el egy újabb szegedi triplát, így kiegyenlít a Szedeák, 30-30. 14' Govens ront el egy triplát, a lepattanót pedig nagy harcban Boltic szerzi meg. Andrija Ciric emberről dob be egy szép középtávolit, 27-28. 13' Négy másodperccel a támadóidő lejárta előtt a frissen pályára lépő Wirth elsüllyeszt egy triplát, 25-28. 13' Boltic szerzi meg a labdát, de egyenesen Govens kezébe dobja. Medford azonban nem talál be. 12' Révész Ádám kap nagyszerű bejátszást, falttal együtt dobja be, jöhet a plusz egy, ami szintén a gyűrűben köt ki, 22-28. 12' Govens egy betörés után is eredményes, ez egy 7-0-ás futás a Falcótól, 19-28. Időt kér Nikola Lazic. 11' Tóth betörés után szerez egy palánkos kettest, majd a másik oldalon eladja a labdát a Szedeák, Govens pedig egy triplával büntet, 19-26. I. negyed 19-2110' Lépéshiba miatt veszik el a Falcótól, Lilov dobása lejön a gyűrűről, Révész viszont visszapöcizi a lepattantó, 19-21, vége az első negyednek. 9' Lilov gyönyörű betörés után szerez kosarat, 17-21. 8' Bognár faultolja Juhost, két büntető következik, viszont mindkettő kimarad. A másik oldalon Govens emberről dob egy triplát, 15-21. 8' Juhos Levente középtávolija remek, 15-15. A másik oldalon Govens triplakísérletébe faultolnak bele, hármat dobhat az amerikai, aki nem is hibázik, 15-18. 7' Tóth Norbert büntetőzhet és be is dobja mindkettőt, 13-15. 7' Tóth újabb kísérlete lejön, Lilov betörése után pedig egyenlít a Szedeák, 13-13. 6' Tóth Norbert középtávolija jó, 9-13. Sulovic zsákol a másik oldalon, 11-13. 5' Kovács triplája jön le a gyűrűről, de marad a Falcónál, és Govens kosarával átveszi a vezetést a vendég csapat, 9-10. 5' Govens bejátszását Turner váltja két pontra, 9-6. 5' A támadóóra lejártakor süllyeszt el egy triplát a Szedeák, 7-4, majd Juhos a festékből dob kosarat, 9-4 4' Juhos harcol ki támadóhibát, ismét támadhat a Szedeák, Pustahvaré a fault, az alapvonalról jöhetnek a hazaiak. Boltic bejátszását szerzi meg a Falco, Govens egy betörés után egyenlít, 4-4. 3' Lilov betörésével 4-2, a másik oldalon Kovács ront el egy triplát. 2' Govens bejátszását füleli le a Szeged, Lilov triplája lejön, de Ciric bedobja a festékből, 2-2. 1' Medford eredményes egy betörés után, 0-2. A másik oldalon belemenést fújnak a játékvezetők. 1' Ciric ellen fújnak lépéshibát, az első szegedi támadás is sikertelen. 1' A Falco vezetheti az első támadást, Turner könyököl, fordulhat a Szedeák. 17.55 Lezajlott a bemutatás, perceken belül feldobják a labdát! A vendégek tiszta feketében, a hazaiak tiszta fehérben lépnek parkettre. 17.43 Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a férfi kosárlabda NB I/A ötödik fordulójából a Naturtex-SZTE-Szedeák és a Falco KC Szombathely összecsapása. A vendégeknek valóban ez lesz az ötödik találkozója a szezonban, eddigi két idegenbeli túrájuk alkalmával egyaránt vereséget szenvedtek, miközben a Szedeák negyedik mérkőzésére készül. A hazaiak legutóbb szoros meccsen maradtak alul a ZTE otthonában. A mérkőzés 18.00 órakor kezdődik.

Beharangozó írásunkat ide kattintva olvashatják. Az utóbbi időben jól megy a Szedeáknak a Falco ellen, nem véletlenül bizakodnak abban a klub háza táján, hogy most - bár nem ők az esélyesek - megszerezhetik első idei sikerüket a bajnokságban. A Falco sok változáson esett át a nyáron, a kispadra az a Srecko Sekulovic ült le, aki korábban a Jászberénynél dolgozott, de igazoltak további két magyar válogatott kosárlabdázót is, Kovács Péter és Tóth Norbert személyében. A légiós kontingest is felforgatták, így talán még nem igazán beszélhetünk összeszokott csapatról. A Szedeák egy olyan sorozatot kezd el ezzel a mérkőzéssel, amely zsinórban négy hazai bajnokit ölel át, sorrendben a Falco, a MAFC, a Sopron és a Jászberény ellen, fontos lenne tehát egy jó alaphangot adni ennek a szériának.