Floorball: győzelmével továbbra is a tabella élén a Szegedi FE

2016. október 24., hétfő
floorball_mj73

A második játékrészben döntötte el a két pont sorsát a Szegedi FE, akik a Phoenix fiataljait győzték le a floorball OB kettes bajnokság negyedik fordulójában. A sikerrel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát a szegedi gárda.

Rosszul indult a találkozó a Szeged számára, Feil biztonsági passza után a labda a palánk éléről az ellenfél játékosához került, aki közelről beütötte a labdát, mindez az első percben (0-1). A hazaiak a szokásos felállással és taktikával vágtak neki az összecsapásnak. Fiatal, gyors mozgású ellenfelük játékát nehezen tudták kontrollálni a harmad elején. Ennek következtében rohanós játék zajlott a pályán, majd a 10. percben Papp játszott össze Csordással és a kényszerítő után Csordás egyenlített (1-1). Továbbra is rohanós volt a játék, lövések és helyzetek adódtak mindkét kapu előtt, de a harmadban újabb gólt nem látott a közönség. Szünetben rendezte sorait a Szeged, a második játékrészben már sikerült lezárni a területeket az ellenfél elől. A 24. perc végén Keszthelyi szerezte meg a vezetést Papp átadásából (2-1). A 27. percben Bozsót szabálytalankodott egy 2 perces kis büntetésért cserébe, amit remekül védekezett ki a hazai gárda. A 29. percben a szegedi kapus indította Csordást, aki előbb a kapusba lőtt, de a kipattanót összeszedve betalált (3-1). A következő percben a sérülésből visszatért Papp távoli lövése kötött ki a kapuban (4-1). Két perccel később emberelőnybe került a Szeged. A büntetés letelte előtt Keszthelyi lövése tévesztett célt, de a labdát Bozsó gyűjtötte be és a kaput megkerülve a rövid alsóba húzta emberelőnyös gólt szerezve ezzel a 34. percben (5-1). A vendégek kissé tanácstalonok lettek ezt követően, hol letámadtak, hol visszaállva védekeztek, támadásaikban pedig nem volt elég átütőerő, így 4 gólos hazai előnnyel fordultak a harmadik harmadra a csapatok. A Phoenix a felzárkózás reményében, nagy lendülettel kezdte a harmadik harmadot. A 47. percben a vendégek játékosának távoli lövése kötött ki a szegedi kapu rövid felső sarkában (5-2). Egy időkérés után majdnem tovább csökkent a ülönbség, de Bak nagyot védett a hosszú alsó sarkoknál. 49. percben szabadütéshez jutott a Szeged a vendégek kapujának előterében, amit Keszthelyi szemtelenül a kapuba löbbölt a sorfal között (6-2). Az 50. percben a hazai kapu előtti kavarodás során Feilt látták szabálytalannak, amiért kis egyeztetés után büntetőt ítéltek a bírok, ami azonban kimaradt, így Feil a büntető padra került két percre a csapat pedig emberhátrányba. A Phoenix ezt ki is használta az 51. percben (6-3). Majd az SZFE került ismét emberelőnybe, de gól nem született belőle. 57. percben Keszthelyi látta meg, hogy Papp B. üresen van, aki a kapott labdát a hosszú oldali kapufa mellé lőtte (7-3). A szépítésre egy percet se kellett várni. Miután Bak ziccert hárított, a kipattanót a vendégek szerzték meg és az üres kapuba lőttek (7-4). Az 59. percben előbb a hazaiaknál, majd az ellenfélnél is két perces büntetést osztottak ki a játékvezetők. A 4-4 elleni játékban az utolsó perc legvégén egy szerencsés góllal szépített a Phoenix, de több gól már nem született(7-5). Ezzel a győzelemmel továbbra is veretlen a Szegedi FE a bajnokságban, ami elsősorban a remek csapategységnek, valamitn a kiváló védekezésnek köszönhető. Folytatás ismét itthon a Torpedo ellen 11.13-án 11:00 órakor.

Férfi OB II, 4. forduló

Szegedi FE - Phoenix Titans 7 - 5 (1-1, 4-0, 2-4)

Pontszerzők:

Bak (0+1); Bozsó (1+0) 2perc; Csordás (2+0); Feil 2perc; Keszthelyi (2+2); Marosi 2perc; Papp B. (1+1); Papp T (0+1); Papp Z. (1+1).