Labdarúgás: a második félidő jelentette a Mórahalom vesztét Szentlőrincen

2016. szeptember 4., vasárnap
fk_morahalom52_gs

Bár Magyar György góljával a szünetben még vezetett, végül kétgólos vereséget szenvedett a Mórahalom Szentlőrincen.

A homokhátiak stabil védekezéssel, gyors ellentámadásokkal igyekeztek eredményt elérni, ami révén az első félóra végén meg is szerezték a vezetést. Ekkor

Magyar György

maradt szemben a kapussal egy kontra végén, és a játékos-edző nem is szalasztotta el az alkalmat, hogy megszerezze szezonbeli első találatát. (0-1) A Baranya megyei együttes az első 45 percben egy kapufáig jutott, szünet után azonban már összejött az egyenlítés a hazaiaknak. A 48. percben

Bokányi Richárd

ellen fújt tizenegyest

Éreth Attila

játékvezető,

Turi Tamás

pedig értékesítette a büntetőt. (1-1) tíz perccel később már a szentlőrincieknél volt az előny, miután a csereként beállt

Tóth Adrián

továbbított a hálóba egy megcsúsztatott bedobást. (2-1) Bár a Mórahalom mindent megtett az egalizálásért, egy szögletet követő kontrával

Horváth Péter

eldöntötte a mérkőzést a 67. minutumban. (3-1) Az újonc Csongrád megyei brigád ezzel ötödik fellépésén a negyedik bajnoki vereségét szenvedte el. Javításra jövő szombaton lesz legközelebb lehetősége a csapatnak, amikor a Gyula látogat majd a Móradomb körútra.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 5. forduló:

Szentlőrinc SE - Mórahalom VSE 3-1 (0-1)

Szentlőrinc. Vezette: Éreth Attila (Garai Péter, Varga Gábor).

Szentlőrinc:

Ambrusics - Füredi, Göblyös (Királyházi - a szünetben), Turi, Kovács (Tóth 33'), Bodó, Fenyvesi, Reith (Domonkos 61'), Horváth, Zámbó J., Kalmár.

Reith Róbert.

Mórahalom:

Halász - Bokányi, Szücs, Lászik, Pócs T., Mészáros, Zámbó D., Várda (Varga 60'), Magyar, Busa (Szalma 56'), Crkvenjakov (Pócs D. 74').

Edzők:

Magyar György és Sasa Vojnic-Zelic.

Turi (49' - tizenegyesből), Tóth (59'), Horváth (67'), ill. Magyar (29').

Füredi (20'), Zámbó J. (26'), Fenyvesi (35'), ill. Mészáros (47'), Bokányi (48'). Sasa Vojnic-Zelic:

"Az első félidőben azt a játékot játszottuk, amit eredetileg is elterveztünk. Vártunk a kontralehetőségekre, amelyek közül az egyikből gólt is szereztünk. Sok területünk volt, de több esetben is az utolsó passzok nem úgy sikerültek, ahogy kellett volna. A második játékrész már elég rosszul nézett viszont ki, teljesen más játékot nyújtottunk. Rosszul tolódtunk, túl sok lyuk maradt a védekezésünkben. A Komló ellen ez még jól működött, ma viszont már nem. Úgy tűnik, egy hét alatt képesek vagyunk elfelejteni dolgokat, amikről azt hittük, már tudjuk. A második félidőben is voltak helyzeteink, de a Szentlőrinc nagyon gyorsan megfordította az állást, 3-1 után pedig már nem tudtunk visszajönni a meccsbe. A mai mérkőzésen a jobbik csapat nyert, függetlenül attól, hogy verhető ellenféllel szemben maradtunk alul. A Gyula ellen mindenképpen javítanunk kell."