Labdarúgás: a Makó jutott a főtáblára

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

SZS20140507_mako_morahalom_049

Szerdán lejátszották a Csongrád megyei Magyar Kupa selejtezőinek utolsó mérkőzését: a Makói FC bő húsz perc alatt tetemes előnyre tett szert, győzelmével pedig kiléphet az országos porondra.

Az utolsó kiadó, főtáblát érő helyért csapott össze szerda délután a Makó és az Ásotthalom: a hagymavárosiak kiválóan kezdték a meccset, és négy perc elteltével már megszerezték a vezetést, amit mintegy húsz percnyi játékot követően meg is tudtak triplázni, ezzel közel kerülve a továbbjutáshoz.

A fordulást követően ugyan emberhátrányba került a Makó Bánóczki Dániel kiállítását követően, de az Ásotthalom ezt nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt tudta csak gólra váltani, Baji Renátó gólja azonban csak szépségtapaszra volt elegendő, így végül Horváth Károlyék jutottak a főtáblára.

Férfi labdarúgó Magyar Kupa Csongrád megyei selejtező, 3. forduló:

Makói FC – Ásotthalmi TE 3-1 (3-0)
Makó, vezette: Bán Imre (Hideg Bence, Dobai János)
Makó: Garamvölgyi – Rakonczai, Kalász, Horváth K. (Tóth T., 75′), Sirokmán, Széll, Gémes (Gilinger, 82′), Szil (Varga R., 75′), Varga V., Bánóczki, Vajna. Vezetőedző: Méhes Tibor.
Ásotthalom: Vasas – Németh P. (Dürgő – a szünetben), Grósz, Szabadi, Mészáros Z., Balogh Á., Király, Kothencz L., Mihalkó M. (Hatvani, 80′), Szabó T. (Kazi, 60′), Baji. Vezetőedző: Kószó László.
Gól: Sirokmán (4′), Vajna (20′), Szil (22′) ill. Baji (82′).
Sárga lap: Gémes (67′), Széll (67′) ill. Mihalkó M. (41′), Király (84′).
Kiállítva: Bánóczki (53′).

Ahogy korábban már beszámoltunk róla, az idei esztendőtől kezdve új lebonyolítási rendszert vezetett be a magyar kupában a Magyar Labdarúgó-szövetség. A friss szisztéma szerint az országos főtábla küzdelmei szeptemberben indulnak (ahol alanyi jogon szerepelnek az NB-s csapatok), előtte nyáron, augusztusban bonyolítják le a megyei selejtezőket. A megyei I. osztályú gárdák számára kötelező a nevezés, kivétel a második csapatokat, míg az alacsonyabb osztályokban indulók számára fakultatív. Megyénkben így most csak két alacsonyabb osztályú alakulat, a Balástya és a Kiszombor élt a lehetőséggel. Ennek megfelelően tizenhat gárda részvételével rendezik meg a kupaselejtezőt, és augusztus végére dől el, kik képviselhetik Csongrád megyét a főtáblán a Szeged 2011-Grosics Akadémia, a SZEOL SC, a Hódmezővásárhelyi FC és a Mórahalom VSE mellett.

Kisteleki TE – Tiszasziget SE 1-1 (0-0) – büntetőkkel: 3-5. Gól: Kántor M., ill. Fődi B.

Az 2. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Ásotthalom TE – Szegedi VSE 3-2 (2-0). Gól: Dürgő P., Baji R., Vastag B., ill. Baka M., Teimel M.

Az 2. forduló eredményei:

Makó FC – Ujszegedi TC 2-0 (1-0). Gól: Széll K., Vajna M.
Kiszombor KSK – Kisteleki TE 2-6 (0-2). Gól: Szűcs K., Kántor M. (öngól), ill. Kántor M. (2), Fodor M., Tóth T., Lajos T., Keresztes L.
Tiszasziget SE – Szentesi Kinizsi SZITE 2-2 (1-0) – büntetőkkel: 4-2. Gól: Drágity D., Bernát P., ill. Koncz Zs., Mihály R.

Az 1. forduló eredményei:

Kiskundorozsma ESK – Ujszegedi TC 1-1 (0-0) – büntetőkkel: 4-5. Gól: Füleki G. ill. Pióker T.
Foliaplast-Bordány SK – Makó FC 0-2 (0-1). Gól: Bánóczki D., Kalász Z.
Kiszombor KSK – FK 1899 Szeged 1-0 (1-0). Gól: Csizmadia K.
Sándorfalva SK – Szentesi Kinizsi SZITEa Sándorfalva ki nem állása miatt elmaradt
Kisteleki TE – Algyő SK 1-1 (1-0) – büntetőkkel: 4-3. Gól: Antal R. ill. Gonda A.
Balástya KSE – Tiszasziget SE 1-5 (0-3). Gól: Szűcs J. ill. Bernát P. (2), Kasza R. (3).
Csongrád TSE – Ásotthalom TE 1-1 (0-0) – büntetőkkel: 4-5. Gól: Huszka M. ill. Szabó T.
Szőregi RSE – Szegedi VSE 1-4 (1-0). Gól: Bartos N., ill. Kelemen B. (2), Baka M., Teimel M.