Euro 2016: tizenegyesekkel jutott tovább Németország

2016. július 2., szombat
EURO-2016 - Németország-Olaszország

A világbajnok német válogatott jutott tovább a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szombati negyeddöntőjéből, miután a rendes játékidő és a hosszabbítás is 1-1-re végződött, végül pedig a 11-esekben 6-5-re jobbnak bizonyult az előző kontinenstornán ezüstérmes olasz csapatnál.

Az olaszok fekete karszalaggal léptek pályára, így tisztelegtek a dakkai merényletek áldozatai előtt, a mérkőzés pedig gyászszünettel kezdődött. A terrortámadás elkövetői 23 túszukkal végeztek péntek éjjel a bangladesi főváros két előkelő éttermében, az áldozatok többsége külföldi volt, elsősorban olasz és japán állampolgár. A sérült

Daniele De Rossi

Antonio Candreva

, illetve az eltiltott

Thiago Motta

nélkül lépett pályára az előző tornán ezüstérmes olasz válogatott. A németek kezdőcsapata csak egy helyen módosult a Szlovákia elleni nyolcaddöntőhöz képest,

De Scigliót

. Rendkívül óvatosan, taktikusan futballozott mindkét együttes, de az első félidő hajrájában némileg felpörgött a játék. A 42. percben

Sturaro

kísérletét szögletre mentették. Az első felvonásban egy-egy alkalommal találták el a kaput a csapatok. A szünet után Müller veszélyes lövését

Florenzi

blokkolta szögletre, majd a 65. percben

Özil

megszerezte a vezetést Németországnak. Ez új lendületet adott a játéknak. Nem sokkal később Buffon bravúrral védett, miután

Chielliniről

az olasz kapu felé pattant a labda. A 74. percben

Pellé

lőtt a kapufa mellé, majd

Bonucci

egyenlített tizenegyesből. Ez volt a németek első kapott gólja a tornán, illetve Bonucci első büntetője profi pályafutása során, amit a rendes játékidőben végzett el. A hajrában De Sciglio az oldalhálót találta el. A rendes játékidő döntetlenje azt jelenti, hogy a németek nagy nemzetközi tornákon továbbra is nyeretlenek az olaszokkal szemben. A hosszabbítás kevés helyzetet hozott, a legnagyobb az volt, amikor a második 15 perc elején Draxler a keresztléc fölé lőtt. A tizenegyespárbajban meglepően sokan - az olaszoktól négyen, a németektől hárman - hibáztak, de

Hector

értékesített lövése végül Németország továbbjutását jelentette. Kassai Viktor végig magabiztosan, jól vezette a mérkőzést. A németek a vasárnapi Franciaország-Izland párharc továbbjutójával találkoznak a csütörtöki elődöntőben, Marseille-ben.

Férfi labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntő:

Németország - Olaszország 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 6-5

Bordeaux, 38 764 néző. Vezette: Kassai Viktor.

Németország:

Neuer - Höwedes, J. Boateng, Hummels, Hector - Kimmich, Khedira (Schweinsteiger 15'), Kroos, Özil - Müller, Gomez (Draxler 72').

Szövetségi kapitány:

Joachim Löw.

Olaszország:

Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza 121'), - Florenzi (Darmian 86'), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio - Pellé, Éder (Insigne 108').

Antonio Conte.

Özil (65'), illetve Bonucci (78' - tizenegyesből).

Hummels (90'), Schweinsteiger (112'), illetve Sturaro (56'), De Sciglio (57'), Parolo (59'), Pellé (92'), Giaccherini (103').

Gólok:

- 65. perc: Mario Gomez az oldalvonal mellől beadta a labdát, amit Jones Hector középre passzolt, Mesut Özil pedig hét méterről a hálóba lőtt (1-0). - 77-78. perc: Florenzi beadására Chiellini és Boateng együtt ugrott fel a tizenhatoson belül, az olasz játékos fejéről a németek védőjének magasba emelt karjára pattant a labda, ezért Kassai Viktor büntetőt ítélt. A tizenegyest Leonardo Bonucci magabiztosan a bal kapufa mellé lőtte (1-1).

Tizenegyesek:

A németek közül Kroos, Draxler, Hummels, Kimmich, Boateng és Hector belőtte, Thomas Müller kísérletét Buffon kivédte, Özil a kapufát találta el, Schweinsteiger pedig magasan fölé bombázott. Az olaszoknál Insigne, Barzagli, Giaccherini, Parolo és De Sciglio értékesítette, Simone Zaza a keresztléc fölé, Pellé a kapufa mellé lőtte, Bonucci próbálkozását, majd Darmian lövését Neuer kiütötte.