Vízilabda: csak ötméteresekkel maradtak alul a szegedi csajok Egerben

2016. május 7., szombat
sznve-eger08kf

Nagyon közel állt a győzelemhez az ötödik helyért vívott párharc első meccsén a Szegedi Vízmű Taylor&Nash, de végül büntetőket követően kikapott Egerben.

Az ötödik helyért vívott párharc első meccsét Egerben játszotta a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem.

Veréb Alexandra

értékesített emberelőnyével szerzett vezetést az Eger, amire

Tóth Petra

felelt nem sokkal később, majd a negyedben másodjára is egyenlíteni tudott a Szeged. Az első kétgólos különbség a második játékrész felénél alakult ki,

Parkes

váltotta gólra megúszás utáni ziccerét. (4-2) A nagyszünet után azonban rögtön utolérte ellenfelét a Szeged, amely

Lengyel Dominika

átlövésével újra egálra állt, sőt, az ötperces gólcsendet megtörve a meccs során először a vezetést is megszerezte

Miklós Dóra

góljával. (5-6) Mintegy három perccel a meccs vége előtt

Rudics Boglárka

találata után nagyon közel állt a győzelemhez a Szeged, (6-8) de az utolsó fél percben az Eger koncentrált jobban és előbb

Czigány Dóra

szabaddobásával szépített, majd tizenkét másodperccel a meccs vége előtt Parkes emberfórjával kiegyenlített, így mivel a rájátszásban már győztest kell hirdetni, büntetőkkel dőlt el, hogy ki kerül előnybe a párharcban. Parkes nem hibázott,

Lengyel Anett

azonban kihagyta az első szegedi ötméterest: innentől kezdve azonban egy játékos keze sem remegett meg, így bár végigdobták a sorozatot, de az Eger örülhetett, miután büntetőkkel legyőzte a nagyot küzdő Szegedet, amely közel állt ahhoz, hogy elvegye az egriek pályaelőnyét, de végül győzelmi kényszer alatt játszhat majd a két csapat szerdai visszavágóján.

Női vízilabda OB I., rájátszás az 5. helyért, 1. meccs

ZF-Eger-EKF - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 13-11 (2-2, 3-2, 0-2, 3-2, 5-3)

– büntetők után

Eger:

Kiss A. - Zajácz, Szeredi 1, PARKES 3, Ráski 2, CZIGÁNY 4, Veréb 2. Csere: Pócsi, Szívós 1, Kékesi, Szűcsné, Miklós.

Kelemen Attila.

Szikora - Miklós 1, Dalmády P., Rudics 1, Lengyel A., LENGYEL DOMINIKA 3, TÓTH P. 2. Csere: Tóth E. (kapus), Árkosy, Lengyel Dorottya 1, DALMÁDY SZ. 2, O-Nagy 1.