Labdarúgás: a bajnokság után a kupát is megnyerte a Ferencváros + FOTÓK

2016. május 7., szombat
ftc_ujpest_mk024szl

Népes szurkolótáborok előtt futhattak ki a csapatok a Groupama Arénában, ahol a Ferencváros a papíron ugyan vendég volt, de hazai környezetben fogadhatta az ősi rivális Újpestet a Magyar Kupa döntőjében.

Kiegyenlített meccs zajlott a pályán, ahol bár a Ferencváros kisebb fölényben futballozott, de

Balajcza Szabolcs

bravúrjai megakadályozták abban a zöld-fehér csapatot, hogy korán előnybe kerüljön, egy alkalommal pedig a kapufát is eltalálták a kilencedik kerületiek. Az Újpest kontrái is veszélyt hordoztak magukban, de nem tudták igazán megdolgoztatni

Dibusz Dénest

, a Fradi kapusát, ráadásul a lila-fehéreknek korán változtatniuk is kellett csapatukon,

Mohl Dávidot

alig fél órát követően kellett beküldenie

Nebojsa Vignjevicnek

. A változás mintegy tíz perccel a vége előtt állt be a játékban: egy szögletet követően

Gera Zoltán

vált le a védőitől az ötösön belül egy visszafejelt labda után, majd közelről Balajcza mellett a kapuba stukkolt, 0-1. A meccs utolsó szakaszára nem tudott már újítani az Újpest, így a Ferencváros egy szöglet utáni gólnak köszönhetően huszonkettedik alkalommal hódította el a Magyar Kupát.

Labdarúgó Magyar Kupa, döntő

Újpest FC - Ferencvárosi TC 0 - 1 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 19 ezer néző. Vezette: Iványi Zoltán (Berettyán Péter, Georgiou Theodoros)

Újpest:

Balajcza – Heris, Litauszki, Kecskés Á., Balogh B., Sankovic, Cseke, K. Hazard (Mohl, 33'), Bardhi (Kabát, 85'), Andric (S. Diarra, 73'), Lencse.

Vezetőedző

: Nebosja Vignjevic.

FTC:

Dibusz – Dilaver, Nalepa (Radó - a szünetben), Leandro, Ramírez, Gera, Pintér Á., Hajnal, Varga R. (Cukic, 88'), Böde, Lamah (Gyömbér, 56').