Női vízilabda: újabb siker az UVSE-fakó ellen - az ötödik helyért játszhat a Szeged

2016. április 23., szombat
szeged_ujpest20_gs

Hazai győzelme után idegenben is nyerni tudott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem az UVSE második csapata ellen, így Barna Tamás tanítványai nyerték a két sikerig tartó párharcot.

Ádám Emília

vezetést jelentő góljára

Dalmády Petra

zsinórban háromszor válaszolt, majd egy dupla gólváltást követően ismét ő volt eredményes. A szünet előtti utolsó találat ugyanakkor

Pap Mónika

nevéhez fűződött, így 4-6-os állásról fordulhattak a felek. A harmadik negyedben

Miklós Dóra

nyitotta a gólok sorát, amit Ádám folytatott. Ezt követően azonban ötször egymás után kapituláltak a hazaiak (5-12), így a szegedieknek az is belefért már innen, hogy a hátralévő idő hibátlan pepitamintát hozzon a gólok tekintetében. Mindez azt jelenti, az SZNVE jutott tovább az 5. helyért zajló párharcba. A Szeged ellenfele ott a Tatabányát szintén oda-vissza legyőző ZF-Eger-EKF lesz.

Női vízilabda OB I rájátszás az 5-8. helyért, 2. mérkőzés:

UVSE II. - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 10-17 (1-2, 3-4, 2-6, 4-5)

Budapest, Széchy Tamás Uszoda. Vezeti: Veilandics Zoltán, Lázár András.