Kosárlabda: győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Szedeák + FOTÓK

2016. április 15., péntek
szedeak_nyiregyhaza07_gs

Bár két negyeden keresztül vezetett a Nyíregyháza a Naturtex-SZTE-Szedeák ellen, Kiss Zsolték fordítottak, és megnyerték idénybeli utolsó hazai meccsüket.

Három emberét kellett nélkülöznie az utolsó hazai bajnokiján a Naturtex-SZTE-Szedeáknak: a két amerikai,

Chip Armelin

Anthony Tucker

mellett a Jászberényben agyrázkódást szenvedett

Molnár András

sem tarthatott a társakkal. Nagy tét már egyik csapat számára sem volt ezen a meccsen - a már biztosan bent maradó Szedeák mellett a Nyíregyháza azért küzdhetett, hogy pályaelőnyből kezdhesse a play-outot.

Moravcsik Áron

befejezett ziccere után maradt a hatpontos különbség. Egészen a második negyed végééig tartotta magát a Nyíregyháza, amelynek mindig volt válasza támadásban a szegedi akciókra, azonban az utolsó két percet 11-4-re nyerte a Szedeák: a büntetőkból jobban jött ki Nikola Lazic együttese, amelyben ekkor volt, hogy öt magyar játékos volt a pályán. A nagyszünetre így csupán egyetlen pont volt a különbség a nyírségiek javára. A szünet után ugyan

Savic

Unruh

újra lélegzetvételnyi előnyhöz juttatta a Nyíregyházát, de elkezdtek jönni a szegedi hármasok:

Vette

egyet,

Andrija Ciric

pedig kettőt is beszórt, így 25 perc játék után először vezetett a meccsen a Szedeák. (55-54) Ciric a szünet után indult be igazán: sorban szerezte a kosarakat, miközben hátul egyre feszesebb volt a szegediek védekezése, ennek is köszönhetően hatpontos előnyből várhatták a záró negyedet. Ware büntetői után eltűnt a különbség, (66-66) majd Ciric kosarával volt előnyben ismét a Szedeák, hátul pedig

Révész

és Juhos is remekül tette a dolgát, majd négy perccel a vége előtt

Kiss Zsolt

hármasa után visszaállt az utolsó tíz perc előtti különbség (77-71). Nem tudott azonban újítani a Nyíregyháza a hajrában, ötnél közelebb nem engedte már ellenfelét a Szedeák, amely végül a szünet után feljavuló játékával, több alapemberét is nélkülözve győzelemmel búcsúzott az idei szezontól az újszegedi sportcsarnoktól, egyben biztossá vált, hogy 11. helyen fejezi be a 2015/16-os szezont. Révész Ádáméknak még egy fellépésük hátra van az idei évadból, április 23-án 18 órától a MAFC vendégeként zárul a szezon a Szedeák számára.

Ami a statisztikát illeti

A lepattanókban, az eladott és a szerzett labdákban is jobban teljesített a Nyíregyháza, míg a triplákat azonos mutatóval dobta a két csapat (7/19 illetve 6/18 a vendégeknél), a büntetők (két kihagyott, illetve három kihagyott dobással) és az asszisztok (18 szegedi, szemben 14 nyíregyházival) tekintetében azonban a Szedeák hozott jobbat. Nikola Lazic játékosai közül mindenképp kiemelendő a 25 pontjával a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Andrija Ciric: 25 pontját 6/8-as mezőny, és 3/5-ös triplamutatóval hozta össze, három lepattanója mellett volt 2 szerzett labdája is, egy-egy gólpassz és eladott labda szerepel még a neve mellett, míg a mezőnyből szintén a legtöbbször, hét alkalommal faultolták 28 percnyi játék alatt. Mellette a Kiss Zsolttal holtversenyben a legjobb szegedi lepattanózó, Clayton Vette 19 pontja volt még remek, a triplavonalon túlról mindkét dobása a gyűrűben landolt az amerikai légiósnak, de közelről is csupán háromszor hibázott kilenc kísérletből, e mellett négy kiharcolt faultot tud felmutatni, valamint kétszer adta el a labdát 22 pályán töltött perc alatt. Szintén tíz pont fölé jutott Révész Ádám: a fiatal center 12 egységet, három lepattanót és gólpasszot tett a közösbe, és két blokkra is futotta tőle a Nikola Lazictól kapott 18 perc alatt. Juhos Levente is csak kettőt hibázott hat dobásából, négy pattanójához két szerzett labdát tett hozzá 21 játékperce alatt. Moravcsik Áron ezúttal kezdőként hat pontot szerzett, viszont ebből négy büntetőből szerzett pont volt, öt gólpassza mellett hatszor adta el a labdát, ellenben kiharcolt négy faultot 27 játékperce alatt. Vágvölgyi Ákos mindössze három perc pihenőt kapott Nikola Lazictól, 8 pontja mellé három lepattanót és öt gólpasszt tudott produkálni, valamint kétszer adta el a labdát. 16 percet tölthetett a pályán Mike János, aki négy pontját négy gólpasszal egészítette ki, és csak egyszer passzolt rossz helyre, míg a csapatkapitány Kiss Zsolt egy bedobott triplával, öt lepattanóval és három szerzett labdával tudott hozzájárulni a Szedeák sikeréhez, 31 pályán töltött percével. A Nyíregyházából három légiós, Zoran Kristanovic, Jamal Miller és Marcus Ware nyújtott kiemelkedőt, előbbi kettő a mezőny második legjobb VAL-értékét, 21-et ért el.

ONLINE
Szedeák - Nyíregyháza
85 : 76
(18-24, 22-17, 26-19, 19-16)

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, középszakasz, alsóház, 5. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - Marso Nyíregyháza KK 85-76 (18-24, 22-17 , 26-19, 19-16)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Török Róbert, Gál János, Fodor Attila (Benczur Lajos).

Szedeák:

Moravcsik 6, Vágvölgyi 8, CIRIC 25/9, Juhos 8/3, VETTE 19/6.

Kiss Zs. 3/3, RÉVÉSZ 12, Mike 4.

Nikola Lazic.

Nyíregyháza:

Savic 5/3, Unruh 10/6, MILLER 16/6, KRISTANOVIC 21/3, Ware 16.

Nagy K. 4, Molnár M. 2, Kósa -, Bús 2.

Sitku Ernő.

Unruh (40') Nikola Lazic:

"Döntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyedben jól védekeztünk, átvettük a vezetést. Biztató, hogy fiataljaink megállták a helyüket."

Sitku Ernő:

"Gratulálok a Szegednek, jól játszottak. Megérdemli, hogy jövőre is az élvonalban szerepeljen."

VÉGEIV. negyed 85-76 (18-24, 22-17, 26-19, 19-16)40' Molnár Marcell még dobhat egy triplát, de ez már keveseket érdekel a pályán, nincs is bent - és itt a vége, kilenc ponttal legyőzi a Nyíregyházát idei utolsó hazai meccsén, ezzel győzelemmel búcsúzik a saját közönségétől a Naturtex-SZTE-Szedeák! 40' Maradt 40 másodperc: Juhos meglepődik, milyen tisztán maradt, de végül beejti, 85-76, ezzel eldőlt, megnyerte a Szedeák. 40' Még 48 másodperc a meccsből: Savic hát mögött akarja megjátszani Kristanovicot, de kidobja a pályáról. 40' Eladjuk azonban, ezt Nagy Krisztián bünteti egy tempóval, 81-76. Így még nincs vége. Moravcsik állhat a vonalra: jó az első, és a második is bent, 83-76. 39'Unruhnál ez támadóhiba, a Szedeáké a labda. Moravcsik trojkája lejön a sarokból, de Juhos megmenti a labdát. 39' Vágvölgyi bedobja az első büntetőjét, és a második is a helyén, 81-74. Révész megint kioszt egy blokkot, remekül játszik ma! 38' Kiss Zsolt beleüt a passzba, és Moravcsik még megmenti, mielőtt kimenne a labda. Juhos tempója kiperdül, majd Unruh triplája sem jó. 37'Nem jó ez a hármas sem Vágvölgyitől, viszont Unruh beemeli a sajátját, 77-74. Révész előtt van terület, Vágvölgyi passzát váltja kosárra, 79-74. 36'Juhos védekezik remekül Ware ellen, meg is van a labda. Meg lehet lépni akár tíz ponttal is - kijön egész pályára a Nyíregy. Moravcsik hármasa rövid azonban, de Ware sem tudja bezsákolni az alley-oopot. 36' Nem múlik el a szezonzáró Kiss Zsolt-hármas nélkül!!! Teljesen tisztán marad a kapitány, és beemeli a trojkát, neki ez rutinfeladat - időt is kér Sitku Ernő 77-71-nél. 35' Moravcsik felteszi, de lejön - viszont jön Révész, aki bepöccinti, 74-69. Ware kosara még időben, 74-71. 34' Révész teljesen üresen marad a palánk alatt, Vágvölgyi jól látja meg őt, 72-68. Ciric jön le vastaps mellett, Ware megint büntetőzhet: elsőre nem ront, másodjára igen, 72-69. 34'Ciric hármasa rövid, de Savic passza nagyon pontatlan, oldalt megy ki a nélkül, hogy bárki hozzáért volna. 33'Révész egy remek passzal találja meg Ciricet, 70-68. Unruh kezéből kiperdül, majd Ware előbb elnyomja Moravcsikot, de Révész kioszt egy hatalmas sapkát, bravó!!! 33' Révész dobja be mindkét büntetőjét, ezek az első szegedi pontok ebben a játékrészben, 68-66. Büntetők itt is, már kigyűlt az öt csapathiba is a Szedeáknál: Ware értékesíti mindkettőt, 68-68. 32'Révész közelije végül kiszédül, majd Mike állítja meg a meginduló Savicot. Unruh hármasa hosszú, majd Ware kap egy faultot a palánk alatt, ha bedobja mindkettőt, kiegyenlít: az első bent, és a második is, 66-66 - eddig csak a Nyíregy dobott pontot ebben a negyedben. 32' Kristanovic állhat ismét a vonalra: az első jó, és a második is bent, 66-64. 31'Savic passzát még a vonal előtt megcsípi Ware, 66-62. Eladja a labdát támadásban a Szedeák, majd Moravcsik beüti a negyedik faultját. III. negyed 66-60 (18-24, 22-17, 26-19)30' Három másodperc különbség a két óra között: Savic hármasa nem jó, Ciric viszont végigviszi, és beejti kvázi a palánk alól, 66-60! Hatpontos előny az utolsó negyed előtt! 30'Kristanovic tartja most a Nyíregyházát, 63-60. Ciricet betakarja Molnár Marcell, de jöhetnek az újabb büntetők Cirictől: az első kimarad, de a második bent, 64-60. 29' Vágvölgyi elvállalja kintről, de kiperdül - nagy tapsot kap, mikor lejön. Jól védekezik megint a Szedeák, de Mike triplája is lejön. 29' Ciric dobhat kettőt a vonalról: mindkettő bent, 63-55. Kristanovic a sarokból dob egy hármast, 63-58. 28' Unruh hármasa lejön, majd Vette-t ott ütik, ahol érik, de nincs fújás. Elrontja viszont a támadást a Nyíregyháza. 28'Kiss Zsolt blokkol, majd Mike engedi el a triplát, de ez lejön - Ciric viszont elindul, és nincs aki megállítsa, 60-55, és még dobhat egy büntetőt: jó a plusz egy is, 61-55. 27'Kristanovic inkább leüti, de nem tudja beejteni a ziccert. Elveszítjük a labdát a felezőnél, Miller megelőzte Vette-t. 26'Miller floatere töri meg a nyíregyházi pontcsendet, 56-55. Ciric indul el a sarokból, és a dudaszó pillanatában ejti be, 58-55. 26'Unruhtól ez homály, majd Mike szépen találja meg Vette-t, 56-53. 25' Sőt, még egy Ciric-trojka!!! Először a meccsen vezet a Szedeák, 54-53 - időt is kér Sitku Ernő! 25' Kristanovic kap fújást ismét a palánk alatt: az első büntetőt bedobja, és a második is jó, 48-53. CIRIC! Egy újabb hármas tőle, 51-53! 24'Nem jó Savic triplája, majd Mikéé is kimarad, de Ciric letépi a pattanót, és visszaemeli, 48-51. 24'Mike elveszti, de Kristanovicról megy ki oldalt. még négy másodperc: Vette beleáll a triplába, és a helyén is a hármas! 46-51! 23'Mike szinte lehetetlen szituációból játszotta meg Vette-t, viszont nem jó az amerikai ejtése. Szép védekezés most, majd Ware már az idő lejárta után dobja el. 23'Moravcsik passzát Miller leleste, majd ugyan betakarja Unruh-t ziccerben a túloldalon, de faultot fújnak: mindkettőt bedobja Unruh, 43-51. 22' Ciric dob egy hármast, 43-46. Visszadobja Unruh, 43-49. 21' Savic triplájával indul a második félidő, 40-44. Unruh is beejt egy közelit, 40-46. A közelmúltban, a Bonifert Domonkos Általános Iskola palánkavatóján vett részt a Szedeák: az iskola igazgatója, Husztáné Gyursánszki Erzsébet megköszönve a klub segítségét, egy tortát nyújtott át a klubnak, amelyet Bonifert Domonkos ügyvezető vett át a második félidő kezdete előtt.II. negyed 40-41 (18-24, 22-17)20'Mike indul el középen, és remek a befejezése ziccerben, 40-41. Még egyet támadhat a Nyíregy: Juhos megszerzi, de már nincs ideje ráemelni a saját térfeléről, ez a vége, egyetlen ponttal vezet a nagyszünetben a Nyíregyháza. 20' Kristanovic állhat megint a vonalra, Révésznek ez már a harmadik faultja volt. Kimarad az első, a második már bent, 38-41. 20' Miller triplája nem jó, de még támadhat a Nyíregy: Juhos labdát szerez, majd Vágvölgyi egy kézzel fejezi be, 38-40. 19'Juhos kapja Révésztől a passzt a palánk alatt, be is ejti - sőt, jön a síp is, jöhet egy büntető tőle: ez is bent, 36-40. 19'Mike labdát szerez, majd Vágvölgyit játssza meg ziccerben, aki beejti, 33-39. Kristanovic dobhat kettőt a vonalról: az első kimarad, a második már bent, 33-40. 18'Nem jó a tripla Molnár Marcelltől, végül azonban maradhat a Nyíregyházánál a labda. Miller megindul és beejti ziccerét, 31-39. Pontatlan a Szedeák támadása. 18' Bús fejezi be az akcióját, 29-37. Mike hasonlóképp válaszol, 31-37. 17' Juhos szed egy támadópattanót Vágvölgyi ejtése után. Vágvölgyi elindul középen, de kimarad a floater, viszont az újabb támadópattanó után már bent van, 29-35. 16' Miller hát mögötti passzal találja meg Kristanovicot, aki beejti közelről, 27-35. 15'Révész szed egy védőlepattanót, majd középtávolija lejön az akció végén. 15' Vágvölgyi remek passzát Révész emeli be közelről, 27-33. Rövid Nagy triplája, majd Juhosnál fújnak lépést. 14' Juhos tempója nem jó,de Révészé a pattanó,amit már befejez, 25-31. Miller szépen fordul le védőjéről, 25-33. 14'Révész nem tudja emberhez kijátszani, majd Molnár Marcell dob be egy ziccert, 23-31. 13' Kimarad a büntető Vette-től, majd Kristanovic fejezi be közelről, 23-29. Nem jó Vette középtávolija sem. 13'Unruh triplája lejön, de Kristanovic nyeri a pattanócsatát Kiss Zsolt ellen. Megszerezzük, majd Vette ismét faulttal együtt: de előtte időt kér a Nyíregyháza. 12' Kristanovic közelije nem jó, majd Vágvölgyi hármasa sem hullik be. Nem úgy Milleré, aki a sarokból süllyeszt el egy triplát, 21-27. 11'Moravcsik most elindul, és ahogy az imént is, megint Vette pöcije kell a kosárhoz: sőt, még egy fault is, így dobhat egy büntetőt, ami jó is, 21-24. 11' Moravcsik passzát lefülelik, Kiss Zsolt állítja meg a kontrát egy faulttal. I. negyed 18-2410'Moravcsik elindul, és befejezi a ziccerét - ez a vége az első negyednek, hat ponttal vezet a Nyíregyháza 10 percet követően. 10'Vette harcol ki egy faultot, még negyven másodperc a negyedből. Moravcsiknak el kell indulnia, mert lejár az idő, de nem jó a tempója. 9' Ware fordulás után dobja be a középtávolit, 16-24 - bár mintha faulttal indult volna. 9' Juhost Kiss Zsolt váltja a Szedeákban. Unruh Savicot játssza meg, nem jó a tripla, de a lepattanó Kristanovicé, ő már befejezi, 16-22. Kiss Zsolt hármasa hosszú. 8' Vette szór be egy triplát, 16-18. Nagy floatere jó, 16-20. Moravcsik elcsúszik a labdával, elveszítjük. 7'Az első szegedi trojkát Juhos szerzi a sarokból, 13-15. Unruh indul el, de nem tudja feltenni, viszont a pattanó Ware-é, aki faulttal együtt már pontosabb, és még jöhet a plusz egy: ez is bent, 13-18. 7' Jó védekezés most, Savic passzát nem tudta összeszedni Miller, majd kidobta oldalt a pályáról. Moravcsik passzába belenyúlnak, kap pár biztató paskolást Nikola Lazictól. 6' Moravcsikot faultolják ziccerben, dobhat két büntetőt: beszédül az első, és jó a második is, 10-15. 6' Vette ismét közelről, 8-15. Juhos megszerzi Unruhtól nagy küzdelem árán. 5'Moravcsik játssza meg remekül Vette-t a körtében, 6-13. Savic eldugja a labdát a védők mellett, be is tudja vinni, 6-15. 4'Lejön most Kristanovic floatere, majd Vette túldobja a gyűrűt. Miller előtt ziccer a leindítás után - 4-13-nál időt kér Nikola Lazic! 4' Milleré az első tripla a meccsen, 4-11. Vette-t faultolja Kristanovic, majd Ciric kilép oldalt a labdával, jöhet a Nyíregy. 3' Moravcsik ziccere kimarad, de Vette pöcije után bent van, 4-6. Kristanovic végigmegy a labdával, jó a ziccere is, 4-8. Lejön Ciric hármasa a sarokból. 2'Savic ütempasszát lefüleli Moravcsik, majd Ware a földön fekve tépi ki a kezéből, Miller pedig beejti közelről, 2-6. 2'Kristanovic állhat a vonalra, mindkettőt bedobja, 0-4. Ciric megy be védője mellett, és szépen fel is teszi, 2-4. 1'Ware közelije nyitja a meccset, 0-2. Vágvölgyi beleáll a triplába, de rövid. 1' A Nyíregyháza vezetheti az első támadást. 17.55 - Különösebb tétje már nincs a mai meccsnek a Szedeák számára: a Nyíregyháza részéről is eldőlt már, hogy a nyírségiek mindenképpen play-outot játszanak már, de még esélyük lehet a pályaelőny kiharcolására, ehhez mindkét hátralévő meccsüket hozniuk kellene. 17.44 - A két csapat találkozott már az idei szezonban az újszegedi sportcsarnokban: október végén 10 ponttal verte a nyírségieket Nikola Lazic csapata. 17.31 - Köszöntjük olvasóinkat az idény utolsó hazai Szedeák-meccséről! A csapatok már a pályán pattogtatnak, a szegedieknek pedig három hiányzója is lesz a mai meccsen: a két csapat legutóbbi, nyíregyházi ütközetét eldöntő Anthony Tucker civilben ül a kispadon, mellette pedig a Jászberényben agyrázkódást szenvedett Molnár András hiányzik a hazai szezonzáróról, miképp Chip Armelin sincs ma itt a társakkal. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!