Kosárlabda: bravúrral nyert a Szedeák Szombathelyen

2016. március 16., szerda
szedeak-falco008kf

Szinte végig vezetve, kilenc ponttal győzött a Szedeák a Falco vendégeként az alapszakasz utolsó előtti fordulójában.

Egészen a harmadik percig kellett várni az első kosárra, ekkor

Markous Relphorde

szerzett vezetést a hazaiaknak egy szép szákolással.

Juhos Levente

egyenlítése után ismét Relphorde talált a gyűrűbe. (4-2) A szegedi együttes a 6. percben fordított (4-8), a 9. minutumban pedig már hét pont tátongott a felek között. (10-17) A végén tudott valamicskét faragni hátrányából a hazai gárda, hogy aztán a második negyed legelején

Hódi Patrik

zárkóztassa fel övéit egy trojkával. (16-17) Relphorde hármasával ismét a vendéglátók vezettek (19-17), csakhogy aztán

Andrija Ciric

triplája ébresztőt fújt a Szedeáknál. (19-20)

Nikola Lazic

legénysége szellemes támadójátékkal szakította le magáról a folytatásban mind inkább ellenfelét, a 18. percre például már tizenegyre is hízott a differencia. (24-35) Sőt, ezzel még nem volt vége, a félidőben már tizenhárommal mentek a vendégek, akiket a rendkívül jó napot kifogó Ciric vitt a hátán a játékrész során. (30-43) Fordulás után feljavultak a Vas megyeiek támadásban, de közelebb nem tudtak kerülni a Szegedhez, mi több, a 28. minutumban már húsz pont is volt a távolság (40-60), de a felvonás végére is megőrzött ebből tizennégyet a Tisza-parti csapat. (50-64) Az utolsó etapot ugyanakkor nagyon megnyomták a szombathelyiek. Az utolsó két percnek 70-78-ról indultak neki a felek, majd Relphorde büntetőből,

Bradford Burgess

pedig triplával zárkóztatta övéit. (74-78) A hátralévő időben beindult a büntetőcsata, amiből már a Szedeák jött ki jobban, köszönhetően a nyolc kísérletéből nyolcat értékesítő

Anthony Tuckernek

. A Lazic-legénység sikerével beérte a győzelmek számát tekintve a MAFC együttesét. A gárda az utolsó alapszakaszbeli mérkőzését szombat este hattól az Alba ellen játssza az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I/A, 25. forduló:

Falco-Trend Optika KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 77-86 (13-17, 17-26, 20-21, 27-22)

Szombathely, Arena Savaria. Vezette: Kapitány Gellért, Török Róbert, Kulcsár Tibor.

Falco:

Thomas 13/3, VÁRADI 10/6, BURGESS 18/6, RELPHORDE 19/6, Wright 5.

Lekli 5, Bognár, Hódi 7/3, Durázi, Kovács.

Kálmán László.

Szedeák:

TUCKER 23/12, Moravcsik, Juhos 6, CIRIC 28/18, VETTE 14.

Molnár 5/3, Révész, Vágvölgyi 7/3.

Nikola Lazic.

Juhos (37'), Molnár (40'). Nikola Lazic:

"Már az előző mérkőzésen is jól játszottunk, de akkor nem volt szerencsénk. Most megérdemelten nyertünk, végig vezettünk, a játékosok bátrak voltak, végig hittek a sikerben. Nagyon fontos győzelmet arattunk!"

A további eredmények:

JP-TOP COP Jászberény - Kaposvári KK 85-76 (16-14, 23-21, 31-21, 15-20) MAFC - Sopron KC 59-88 (14-25, 15-22, 15-16, 15-25) TLI-Alba Fehérvár - MARSO Nyíregyháza 101-69 (18-29, 29-13, 25-14, 29-13) Szolnoki Olaj KK - Egis Körmend 62-75 (18-29, 18-17, 10-15, 16-14) Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 88-80 (16-24, 22-14, 23-23, 27-19) PVSK-PANNONPOWER - KTE-Duna Aszfalt 72-63 (14-13, 20-12, 26-23, 12-15)

A tabella:

1. Szolnoki Olaj KK 25 19 6 2015-1801 44 pont 2. Atomerőmű SE 25 19 6 2117-1938 44 3. Zalakerámia ZTE KK 25 18 7 1984-1838 43 4. TLI-Alba Fehérvár 25 17 8 2266-1951 42 5. Egis Körmend 25 17 8 2084-1931 42 6. Sopron KC 25 16 9 2027-1878 41 7. Falco-Trend Optika KC Szombathely 25 13 12 2006-1978 38 8. Kaposvári KK 25 11 14 2023-2068 36 9. KTE-Duna Aszfalt 25 10 15 1852-1962 35 10. PVSK-PANNONPOWER 25 9 16 1879-2018 34 11. Naturtex-SZTE-Szedeák 25 8 17 1918-2076 33 12. MAFC 25 8 17 2038-2263 33 13. JP-TOP COP Jászberény 25 5 20 1970-2219 30 14. MARSO Nyíregyháza 25 5 20 1917-2175 30

IV. negyed 77-86 (13-17, 17-26, 20-21, 27-22)

40' Tucker is kiharcol egy büntetőt, ami után újfent jól céloz a rögzített helyzetből, 75-82! Molnár is kipontozódik, Vágvölgyi váltja az utolsó pillanatokra. Relphorde jól dobja a büntetőit, 77-82. Relphorde szabálytalankodik, Tucker pedig megint értékesíti mindkét lehetőségét, 77-84! Burgess labdavesztése és Thomas faultja után zsinórban negyedszer is Tucker áll a büntetőkhöz: mindkettő bent, 77-86! Időt kérnek a szombathelyiek. Burgess megpróbálja a triplát, de nem céloz elég jól, Ciric viszont összeszedi a lepattanót. Ezzel vége is, komoly bravúrt végrehajtva távozik győztesen a Szedeák a Falco otthonából! 39' Molnár faultja után Relphorde büntetőzhet: egy bent, a második már nem, 71-78. Tucker trojkája ezúttal nem elég pontos, nem úgy sajnos Burgessé, 74-78. Tucker harcol ki faultot, a büntetőit pedig példásan be is dobja, 74-80! Időt kérnek a hazaiak. Vette faultja után Váradi is büntetőzhet: az elsőt dobja csak be, 75-80. 38' Váradi igyekszik életben tartani a szombathelyi reményeket egy triplával, 70-78. 37' Juhos kipontozódik, Moravcsik áll be helyette. Burgess közben bedobja mindkét büntetőjét, 67-73. ANDRIJA CIRIC! A legjobbkor süllyeszti el a hatodik tripláját a meccsen, 67-76! Tucker kiválóan játszik palánk alá Vettének, 67-78! 36' Burgess egy közelivel csökkenti tíz pontra a szombathelyiek hátrányát, 63-73. Sőt, Tucker eladott labdája után Relphorde is betalál, 65-73. Ciric törne be, és bár a védelmen át is jut, a dobása kimarad. 35' Relphorde hármasa kimarad, 19-ből eddig 5 ment be a hazaiaknak. Tucker a negyedik gólpasszát osztja ki, Vette a kedvezményezettje, 58-73! Váradi beáll Hódi helyett, és rögtön szór is egy hárompontost, 61-73. 34' Moravcsik átadásával Ciric tör be jó ritmusban, 58-71! 33' Moravcsik! Ő az ötödik a Szedeákból, aki ma hármast tud dobni, 56-69! Wrighttól érkezik a válasz, 58-69. Vette is megpróbál feliratkozni a triplázók táborába, de a gyűrű kifog rajta. 32' Moravcsik büntetőket harcol ki Hódival szemben: sajnos mindkettőt kihagyja. A lepattanó az övé, után viszont nem kerül a gyűrűbe Tucker hármasa. Hódi labdát szerez Cirictől, végig is megy vele egyedül, 56-66. 31' Wright közeli kosara nyitja az utolsó tíz percet, 52-64. Vette passzából Juhos elültet egy középtávolit, 52-66! Hódi eredményes a palánk alól, 54-66.

III. negyed 50-64 (13-17, 17-26, 20-21)

30' Moravcsik labdavesztését követően Thomas tud triplázni, 50-64. Juhos a végére még közelről próbálkozik, és bár nem jár sikerrel, csapata így is jelentős vezetésről várhatja az utolsó etapot! 29' Juhos passzával meg sem áll kosári Molnár, 43-62! Thomas szépen tör be, 45-62. Juhos és Lekli pontváltása után marad a távolság a felek között, 47-64. 28' Burgess büntetőivel lopja a távolságot a Falco, csakhogy aztán Tucker bemutat egy triplát, majd, miután közben faultolták, egy büntetőt is elsüllyeszt, 40-60! Burgess hárompontossal válaszol, 43-60. 27' Moravcsik hármasa lejön a gyűrűről, Vette viszont már eredményes a lepattanóval, 38-56! Burgess is megpróbálja a triplát, de nem jön össze neki. 26' Relphorde megszerzi második tripláját, 36-54. Burgess labdaszerzés után meg sem áll zsákolásig, 38-54. Nikola Lazic időt kér. 25' Vette átadását Vágvölgyi kosára váltja, 31-54! Relphorde szépít büntetőkből Molnár faultját kihasználva, 33-54. 24' Tucker asszisztjából Ciric dobja meg az ötödik hármasát, majd Tucker is távolról eredményes, 31-52! Eddig parádé! Időt is kérnek a hazaiak. Thomas próbál meg betörni, kevés sikerrel. 23' Előbb Vágvölgyi, majd a másik térfélen Váradi sem tud betalálni hárompontossal. Burgess aztán begyűjti a lepattanót, de hiába, mert Váradi újfent téveszt, ahogy az ismétlésnél Relphorde is. Harmadjára Thomas suvaszt rá egy triplát, de az sem megy be. 22' Andrija Ciric! Ez a trojka már süllyed, 30-46! Vette faultja után Wright büntetőzhet: a másodikat szórja csak be, 31-46. 21' Vettéé az első dobás a negyedben, az első kosarat viszont nem tudja megszerezni, ahogy a túloldalon triplázni próbáló Váradi sem. Relphorde is távolról próbálkozik, de ő sem jár sikerrel.

II. negyed 30-43 (13-17, 17-26)

20' Juhos faultja után Thomas süllyeszt el két büntetőt, majd időt kér azonnal Lazic mester. 30-43. Vágvölgyi távoli kísérlete ezúttal nem megy be, de ezzel vége is a félidőnek, amely után jelentős előnyt tudhat magáénak a Szedeák. Eddig nagyszerűen teljesít a Lazic-legénység! 19' Ciric passzából Vágvölgyi mutat be egy mesteri hárompontost, amire Thomastól érkezik válasz, 27-38! Thomas még egy büntetőt is dobhat ráadásul, az is bent, 28-38. CIRIC! A harmadik tripláját szerzi már, 28-41! Burgess középtávolija nem ül, és bár Ciric trojkája is kimarad ezúttal, Végvölgyi a lepattanót összeszedve eredményes tud lenni, 28-43! 18' Ciric elenged egy hármast, ami ugyan nem megy be, a szegedi viszont a lepattanót összeszedve kiharcol egy faultot Wright ellen. A büntetők közül mindkettő hibátlan, 24-35! Tucker faultja okán ezúttal Váradi büntetőzhet: az elsőt kihagyja, a másodikat már nem, 25-35. 17' Thomas egy büntetőt süllyeszt el a kettőből Vágvölgyi szabálytalansága után, 24-33. 16' Molnár András is szór egy trojkát, 23-33! Időt kérnek a vendéglátók. Thomas és Vágvölgyi is téveszt távolról. 15' Tucker is megszerzi a második hármasát a meccsen, 21-28! Burgess kozmetikáz egy középtávolival, 23-28. Bognár faultját követően Tucker dobhat büntetőket: egy bent, meg még egy, 23-30! Thomas egy gyors triplával igyekszik válaszolni, de nem jár szerencsével. 14' Jó ütemben tör be Váradi, nem is tudják feltartóztatni, 21-22. Ciric nagyon belejött a triplákba, most is bemutat egyet, 21-25! 13' Tucker remek átadását Vette használja ki a palánk alatt, 19-22! 12' Molnár András is megpróbál egy hármast, de nem jár sikerrel. Nem úgy Relphorde, aki így már a Falcót juttatja előnyhöz. 19-17. CIRIC! Ott a válasz szegedi részről, a szerb légiós trojkájával ismét a Szedeáknál a fór! 19-20! 11' Hódi szerzi az első hazai triplát, amivel máris minimálisra olvad a differencia a csapatok között. 16-17.

I. negyed 13-17

10' Juhos nézi meg magának a gyűrűt kívülről, sajnos nem elég pontos a kísérlete. Sőt, Juhos a túloldalon már faultolja Leklit, aki egy büntetőt be is dob, 11-17. A második ugyan kimarad, de Relphorde összeszedi a lepattanót, amiből eredményes is a légiós, 13-17. Ez az első negyed vége. 9' Révész is beszáll a meccsbe a vendégek oldalán, a jól kezdő Vettét váltja. Közben Ciric már büntetőhöz készülődik Relphorde faultja nyomán: az első dobás bent, a második is, 8-14! Bognár ismét megnézni a hármast, de az irányzékkal újfent van egy pici gond. Tucker! Az irányító egy triplával szerzi meg első pontjait, 8-17! Most pont fordított a felállás, mint az imént: Ciric faultját követően Relphorde büntetőzhet. Mindkettőt értékesíti, 10-17. Beáll Vágvölgyi. 8' Bognárra jön ki a felrajzolt figura, ő viszont nem talál be a trojkájával. Nem úgy egy támadással később Lekli, 8-12. 7' Thomas középtávolijára Vette válaszol a saját lepattanójából, 6-10! Érkezik Molnár András a vendégekhez. Ciric betörése után a dobás kimarad ugyan ,de Vette ezúttal is begyűjti lepattanót, amelyet után kosárra is vált, 6-12! Időt kérnek a szombathelyiek. 6' Ciric labdaszerzése után Moravcsik szolgálja ki nagyszerűen Vettét, ezzel először vezet a Szedeák a meccsen! 4-6! Sőt! Vette is begyűjti a bogyót, aminek folyományként Ciric szerez lélegzetvételnyi előnyt övéinek, 4-8! Cserékkel operál máris Kálmán László, bejött Lekli és Bognár is a Falcóhoz. 5' A harmadik hazai próbálkozást hagyja ki a triplázni szándékozó Relphorde, majd Ciric téveszt némileg közelebbről. 4' Ciric is úgy megy át a védelmen, mint kés a vajon, 4-4! Thomas kimaradt dobása után Ciric újfent triplával kísérletezik, de ezúttal sem jár sikerrel. 3' Moravcsik labdavesztését kihasználva Relphorde zsákol, 2-0. Tucker passzából Juhos egyenlít, 2-2! Relphorde szépen tör be, ismét a hazaiaknál az előny, 4-2. 2' Burgess és Tucker is kihagy egy-egy hárompontost, de Váradi sem jön össze távolról. 1' Ciric stílusosan egy triplakísérlettel indítja a meccset, sajnos a kosár nem jön össze belőle. Tucker után Relphorde is elhibáz egy középtávolit, majd Vette közelről nem tud betalálni, így pont nélkül zárul az első perc.

A mérkőzés 18.30-kor kezdődik!

Nehéz fellépés vár a Szedeákra Szombathelyen, de kell a bravúr! A meccset 18.30-tól ÉLŐben közvetítjük - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=618246

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 16.