Kézilabda: megtörte a Pick-fakó a listavezető Algyő veretlenségét + FOTÓK

2016. március 19., szombat
pick-algyo012kf

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen a hajrában lendületesebbnek mutatkozó MOL-Pick Szeged U23 nyerte a szomszédvárak derbijét az FKSE Algyő ellen.

Rögtön a meccs elején kétszer is megpróbált ellépni ellenfelétől a Dankó-legénység, de 1-3, majd 4-7 után is vissza tudott zárkózni a hazai együttes. Sőt, a 19. minutumban

Mezei Richárd

már megfordította az állást, majd ugyanő tette hangsúlyosabbá övéi előnyét egy hétméteresből. (11-9) Ennél tovább viszont már nem jutott a Pick,

Gazsó Balázs

vezetésével egalizált az FKSE. (12-12) Az utolsó percnek döntetlenről futottak neki a felek,

Fekete Bálint

kétperces kiállítását azonban

Kocsis László

révén kihasználták a vendégek, akik így szűk vezetésről várhatták a folytatást. (14-15) Fordulás után az első tíz percben a kék mezesek akarata érvényesült inkább a pályán, de ezt követően megtalálta góllövő formáját az addig meglehetősen halovány

Vladan Loncar

. A 50. perben ettől függetlenül még kétgólos algyői vezetést mutatott a helyi eredményjelző (24-26), aztán viszont jött Fekete és

Szabó Bence

egy-egy találata, így a hajrára ismét teljesen nyílttá vált a találkozó. (26-26) A különbséget elsősorban a lendület jelentette innentől: míg a szegediek harapós, ellentmondást nem tűrő játékot mutattak, addig Ambrusék igyekeztek taktikusan lassítani a játékot, ami összességében azt sugallta, a Pick fiataljai erőnléti fölénybe kerülhetnek az utolsó percekre. Ez lényegében így is történt: Loncar két találatára nem érkezett válasz a felállt védekezés ellen hatékonyságát vesztő FKSE-től. (28-26) A végére

Urbán Egon

, majd újfent Loncar mattolta az egyébként parádésan védő

Kiss Olivért

, így a lefújás előtt

Valaczkai Attila

találata már csak kozmetikázásra volt elegendő. Az FKSE Algyő utoljára a 2014/2015-ös szezonban, egészen pontosan 2015. április 17-én szenvedett vereséget a bajnokságban. Ennek a sorozatnak szakadt ezúttal vége, ugyanakkor

Dankó Ervin

tanítványai így is magabiztosan vezetik a táblázatot. A Nyíregyháza után immár egy újabb bajnokaspiránst elcsípő MOL-Pick Szeged U23 továbbra is a negyedik helyen áll.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 20. forduló:

MOL-Pick Szeged U23 - Levendula Hotel FKSE Algyő 30-27 (14-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

Szeged U23:

MANOJLOVITY B. - URBÁN 5, Patyi, Dolezsál 1, FEKETE 9, Szabó B. 3, LONCAR 7.

Nagy (kapus), Haszilló, Mezei 5/3, Árpási, Szabó M., Manojlovity S., Kéri.

Szabó Levente.

FKSE Algyő:

KISS - Raffai, Kardos, VADKERTI 3, Valaczkai 4, Simon 1, Béleczki 2.

Gera (kapus), Ambrus, Gazsó 6, Pál, Szepesi, Molnár, KOCSIS 5/3, TÓTH 4, Teimel 2.

Dankó Ervin.

10 perc, ill. 8 perc.

4/3, ill. 3/3. Szabó Levente:

"Az eddigi tavaszi teljesítményükkel egyesületi szinten is elégedettek lehetünk. Képességeinkhez mérten azt a szisztémát igyekszünk szinte teljes mértékben játszani, mint amit az első csapatunk is. Vannak persze hibáink, de azt gondolom, szépen dolgoznak a fiúk. Ami pedig a mai rangadót illeti, talán az összes rangadónk közül a legfeszültebbek a mai első félidőben voltunk magunkhoz képest. Tompán játszottunk ebben az időszakban, de szünet után volt egy nagyon komoly szakaszunk, amikor koncentráltan, nagy odafigyeléssel tudtunk játszani. Szakmai szempontból elmondható, körülbelül egy negyedórára állt össze a védekezésünk úgy, ahogy kell. Fiatalok még a srácok, talán megilletődtünk a sok rutinos játékostól az ellenfélnél. Összességében persze gratulálok a csapatomnak!"

Dankó Ervin:

"Nagyon régóta nem kaptunk ki, ez pedig már-már kicsit problémaként is jelentkezett a csapatnál, hiszen egyfajta tétet teremtett saját magunk számára. Persze nem örülök, hogy kikaptunk, de az is, hogy 2015. április 17-én szenvedtünk vereséget utoljára, ami azért elég régen volt már. A két csapat közti ilyen-olyan erkölcsi összekülönbözések azt hozták, hogy végig parázs volt a meccs. Ritkán szoktam ilyet mondani, de azt gondolom, nem kedvezett nekünk a mérkőzés semmilyen külső tényezője. Viszont azt mondtam a srácoknak is az öltözőben, hogy együtt szoktunk nyerni, és ma együtt vesztettünk. Ahogy eddig a győzelmekhez, úgy ma a vereséghez is mindenki hozzátette a saját részét, hiszen mindenki elkövette azokat a hibákat, amelyeket nem szabadott volna. Megmondom őszintén, a második félidőben nem gondoltam, hogy ki fogunk kapni. Az öltözőből úgy jöttünk vissza, ahogy kellett, megteremtettük a szükséges különbséget a magunk javára. Utána azonban érthetetlen módon megálltunk. Ezt persze a jövőben orvosolni fogjuk. Azt hiszem, nem történt semmi a bajnokság tekintetében, az előnyünk így is elég markáns a riválisok előtt."

VÉGE 60' GÓÓÓL!!! Valaczkai kozmetikáz, 30-27! Vége! Egy emberként ünnepel a Pick U23 a pálya közepén, hiszen megtörték az FKSE Algyő eddig kitartó veretlenségét a bajnokságban! 59' Manojlovity is megkapja a neki kijáró tapsot egy újabb védést követően. Időt kér Szabó Levente, 1 perc 23 másodperc van hátra. GÓÓÓL!!! Loncar a földről pattint a bal ficakba, 30-26! 58' Loncar rakétáját Kiss lábbal védi. Dolezsált ünnepli a helyi publikum, miután elcsíp egy algyői passzt. GÓÓÓL!!! Urbán a szélről eredményes, 29-26! 57' Teimel passzát Vadkerti felé lefülelik a szegediek, háromra nőhet a különbség a hazaiak javára! 56' Simont kiszórják Loncarról, nagy sansz ez most a Pick-fakó előtt! GÓÓÓL!!! Vladan Loncar újabb embertelen erejű bombát tűz a hálóba középről, 28-26! 55' Ambrus löketét Manojlovity ártalmatlanítja a jobb kapufa előtt, ahogy megteszi ezt a túloldalon Kiss is Loncar kísérleténél. Vadkerti elpasszolja magát, Raffai pöröl is kicsit vele emiatt. 54' Két másodperc híján kereken hét perc van hátra, amikor Dankó Ervin időt kér. Vadketit mesteri kombinációval hozza helyzetbe a mögé befutó Simont, csakhogy Manojlovity bravúrja révén nem tud gólt elérni az FKSE! GÓÓÓL!!! Loncar kilövi a bal alsó sarkot, 27-26! 53' Két percet kap Valaczkai a Szabó Bencével való küzdelme lezárásaként, de kiküldik a szegedit is. GÓÓ... Loncar két védőn átgázolva tüzel a kapu rövid oldalába, ez pedig így nem egészen volt szabályos. A sporik nem is adják meg a találatot. 52' Simon fineszes perdítése elkerüli a jobb alsó sarkot. 51' Valaczkai bombáját kiszedi a felső sarok elől Manojlovity. GÓÓÓL!!! Szabó Bence egyenlít beállóból, 26-26! 50' GÓÓÓÓL!!! Urbán váltja gólra a leindítást, 24-25! Gazsót meggyötri beállóban Fekete, a spori pedig erre válaszul hetest ad az Algyőnek. GÓÓÓL!!! Kocsis magabiztosan értékesíti a büntetőt, 24-26! GÓÓÓL!!! Feketétől szinte azonnal jön a válasz, 25-26! 49' Ambrus csíp el egy passzt, majd jelzi a társaknak, "nyugi van, nem kell rohanni!". A labdajáratás végén aztán éppen Ambrus löketét fogja Manojlovity. 48' GÓÓÓL!!! Gyors lerohanás végén Tóth eredményes, 23-25! 47' GÓÓÓL!!! Gazsót ketten sem tudják megfogni beállóban, 22-23! GÓÓÓL!!! Szabó Bence lövése átcsorog Kiss alatt, 23-23! GÓÓÓL!!! Teimel a szélről lő Manojlovity szeme közé, 23-24! 46' GÓÓÓL!!! Loncar valami elképesztően nagy bombát indít kapura a szaggatottról, Kiss csak beleérni tud, 22-22! 45' Valaczkait ragadták nyakon a védők, ez is hetes. GÓÓÓL!!! Kocsis nem hibázik, 21-21! GÓÓÓL!!! Valaczkai megy el keresztbe, hogy aztán mozgásával ellentétes irányban tüzeljen a halóba, 21-22! 44' GÓÓÓL!!! Loncar átlövése utat talál a bal alsóba, 21-20! 43' Hosszú labdajáratás végén Fekete harcol ki hetest a belül védekező algyőiekkel szemben. Mezei büntetőjét kirúgja a bal felső elől Kiss! 41' GÓÓÓL!!! Kocsison kifog a kapufa töve, Fekete viszont nagy lendülettel érkezik az algyői kapu elé, hogy aztán mattolja Kisst, 19-20! GÓÓÓL!!! Szegedi labdaszerzést kihasználva Dolezsál mehet egyedül kapuig, 20-20! 40' Kocsis újabb kísérlete elszáguld a keresztléc felett, de egy szegedi kéz már beleért előtte. Labdaszerzés után Loncar szaladna kapuig, de a kiállítása leteltével visszaugró Ambrus útját állja, majd ütközésük után a hazai játékos ellen fújnak a bírók. 39' GÓÓÓL!!! Kocsis talpról bitang nagy gólt ragaszt a bal felsőbe, 17-20! GÓÓÓL!!! Loncar bombája sem kisebb, Kiss erre nem érhetett oda, 18-20! 38' GÓÓÓL!!! Fekete szépít emberelőnyben Ambrus kiállítása után, 17-19! 37' Fekete emelkedik két emelt magasra, onnan veszi célba a bal alsó sarkot, csakhogy Kiss erre is odaér! 36' Dolezsál próbálkozása laposan nem veri át Kisst, majd a túloldalon Gazsó ziccerben kapufát döngeti meg, a kipattanónál pedig Manojlovity akadályozza meg a gólszerzésben Tóthot! Óriási védés volt! Urbán lökete kapu mellé megy, Molnár pedig hiába jut el helyzetig, Manojlovityon ő sem tud kifogni! 35' Loncar lebirkózza Gazsót beállóban, kap érte két perc pihenőt a sporiktól. GÓÓÓL!!! Teimel megy be a szélről, egy ijesztés után a rövid kapufa mellé lő, 16-19! 34' GÓÓÓL!!! Tóth talál be ismét a szélről, 15-18! GÓÓÓL!!! Fekete átlövése ezúttal már utat talál a hálóba, 16-18! 33' FEkete igyekszik meglepni egy váratlan lövéssel Kisst, de nem sikerül neki. 32' GÓÓÓL!!! Megint Gazsó, nagyon szép cunderrel talál be, 14-17! GÓÓÓL!!! Loncar válaszol egy átlövéssel, 15-17! 31' GÓÓÓL!!! Gazsó nyitja egy góllal a félidőt, 14-16! SZÜNET 30' Feketét kiküldik két percre, amiért felborította lövés közben Tóthot. GÓÓÓL!!! Kocsis találja meg a rést a védekezésen, 14-15! Loncar készülődik időntúli szabadhoz: a blokkoló kezeken megcsúszva megy kapu fölé a kísérlet, ezzel marad az algyői vezetés a szünetre. 29' Loncart ellökik, ez is hétméteres. GÓÓÓL!!! Mezei ezúttal sem hibázik, 14-14! 28' GÓÓÓL!!! Tóth a szélről eredményes, 13-14! Mezei bődületes rakétáját Kiss alkarral védi, aztán Molnár hiába talál a szegedi hálóba, már fújtak ellene a sporik. 27' Mezei lökete Ambrus blokkjáról vágódik kapu mellé, majd a túloldalon az egyedül kapuig szaladó Molnár nem tudja mattolni Manojlovityot! 26' Fekete a nyakánál fogva viszi földre a mellette elhúzó Simont, ez bizony két perc így. Egyre parázsabb a hangulat a pályán! Simon bejátszása aztán túl hosszú Gazsó felé. 25' Hihetetlen! Patyi alsó átlövésére megint odaér lábbal Kiss. GÓÓÓL!!! Fekete bombája már eljut a hálóig, 13-13! 24' GÓÓÓL!!! Mezei újabb kísérletének megint Kiss állja útját, a lerohanás végén pedig Gazsó eredményes beállóból, 12-13! Urbán a szélről lőne Kiss szeme közé, ahogy a túloldalon ugyanezt tenné Tóth, de egyikük sem jár sikerrel. Kiss Olivér megint bravúrral rúgja ki a válla mellől az egyik szegedi lövését, parádé! 23' GÓÓÓL!!! Árpási elveszti a labdát, így aztán Tóth Balázs ki tud egyenlíteni, 12-12! Újbb hatalmas hárítás Kisstől, Mezei nem tudta őt átlőni! Vadkerti tüzel a másik kapunál, de Manojlovity résen van. 22' Béleczki a jobb kapufa töbére lő, a kipattanónál viszont lerántják Gazsót. GÓÓÓL!!! Kocsis büntetője befért a léc alá éppen, 12-11! 21' GÓÓÓL!!! Gazsó eredményes beállóból Vadkerti passzát követően, 11-10! Szabó Bencét hozza ziccerbe Mezei, csakhogy Kiss óriásit véd lábbal. Elveszti a labdát a túloldalon az FKSE. GÓÓÓL!!! Urbán indult középre a szélről, aztán átlövést választ, ami végül a bal alsóban köt ki, 12-10! 20' Loncart kiszórják Gazsóról, emberelőnyben az Algyő. 19' GÓÓÓL!!! Mezei góljával már a hazaiaknál az előny! 10-9! Piros lapot reklamálnak a vendéglátók, miután Simon felborította hátulról a labdaszerzés után egyedül meglóduló Urbánt, de a spori csak sárgát ad, meg egy hetest mellé. GÓÓÓL!!! A megítélt büntetőt Mezei vágja a kapuba, 11-9! 18' Mekkora védés?! Gazsó már lefordult beállóban emberéről, de Manojlovity nagyot nyújtózott a jobb felsőbe tartó labdáért. 17' GÓÓÓL!!! Vadkerti ismét ütemtelenül suvasztja rá a labdát Loncar mellett, ezúttal már a gól is összejön neki belőle, 8-9! GÓÓÓL!!! Mezei átadásából Szabó Bence egyenlít, 9-9! 16' Mezeit megtolták lövés közben a levegőben, marad a labda a Picknél. GÓÓÓL!!! Mezei tüzel fű alatt, Kiss lábáról pedig a hálóba pattan a játékszer, 8-8! Ezúttal Dankó mester kér időt. 15" Vadkerti lő ütemtelenül, de a próbálkozás elakad a kapus lábában. 14' GÓÓÓL!!! Feketétől érkezik válasz, 7-8! Gazsó döngeti meg beállóból a keresztlécet. 13' GÓÓÓL!!! Fekete szemfülesen hozza ziccerbe Urbánt, aki nem is téveszt a szélről, 6-7! GÓÓÓL!!! Vadkerti mit csinál meg?! Beszalad a védősor mögé, kapja is Raffaitól az átadást, majd már félig eldőlve emeli át Manojlovityot. 6-8! 12' Valaczkaié az első kétperces, elég egyértelműen gyűrte a földre ellenfelét. GÓÓÓL!!! Loncar és Fekete csinál meg egy kínait, utóbbi a gólszerző, 5-7! Simon tüzelne a lábak erdejéből, csakhogy a kísérlete elakad az egyik szegediben. 11' Loncar lökete elszáguld a keresztléc felett. GÓÓÓL!!! Béleczki repül be a szélről, két ütemet is kivár, mire lő, de bejön neki ez a húzás, 4-7! Időt kér Szabó Levente. Árpási lefordul középen ,de aztán a kapu mellé bombáz. A túlsó oldalon a sporik veszik el a labdát az FKSE-től. 10' GÓÓÓL!!! Feketét hagyták lőni a kék mezes vendégek, ez hiba volt, mert ezt a dugót Kiss Olivér sem tudja már kiszedni, 4-6! 9' GÓÓÓL!!! Szabó Bence kezéből kiütik a labdát, a lerohanás végén pedig Béleczki mattolja Manojlovity kapust, 3-6! 8' GÓÓÓL!!! Simon embertelen nagy gólt ragaszt a jobb kapufa mellé talpról, 3-5! 7' Eladott labda a Picknél, a túloldalon Béleczki cundere azonban nem megy át a kapuson. GÓÓÓL!!! Urbán már eredményes a szélről, 3-4! 6' GÓÓÓL!!! Feketét nem tudja feltartóztatni Vadkerti, a szegedi fiatal pedig a helyzetet nem hibázza el, 2-3! GÓÓÓL!!! Valaczkai bújik ki őrzője szorításából, a passzt is kapja, 2-4! 5' Kiss remek védése után támadhat Dankó Ervin legénysége. GÓÓÓL!!! Vadkerti egy testcsellel megveri középen Szabó Bencét, majd a léc alá zúdít, 1-3! 4' GÓÓÓL!!! Valaczkai átlövésével ismét az FKSE-nél az előnyt, 1-2! 3' Mezei egyenlíthet büntetőből, és meg is teszi, cicomázás nélkül mattolja Kiss Olivért. 1-1! 2' GÓÓÓL!!! Gazsó eredményes beállóból, 0-1! 1' A hazaiaké az első támadás, de nem jut lövésig, aztán Loncar lefüleli az algyőiek gyors leindítását. Fekete a szélről nem tud a hosszúba találni. 15.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok is végeznek lassacskán a bemelegítéssel. A kereteket böngészve látszik, a mai napon farkasszemet nézhet egymással a liga góllövőlistájának második és harmadik helyezettje, így a 19 forduló után 123 gólt számláló Vladan Loncar, valamint a vendégeknél az egyébként szegedi nevelésű, összesen eddig a bajnokságban 119 találatot szóró Simon Bence. Szépen telik a lelátó is, azaz minden adott egy jó hangulatú, izgalmas derbire! A mérkőzés 16 órakor kezdődik!

Tavaly ősszel igen parázs derbit hozott a két fél találkozója, amelynek lefújásakor az algyőiek ünnepelhettek győzelmet. Dankó Ervin tanítványai 19 kör után tetemes előnnyel vezetik a táblázatot, amiben persze jelentős a szerepe annak, hogy még veretlenek a bajnokságban. Ahhoz azonban, hogy ez így is maradjon, nagyon oda kell majd tenniük magukat az újszegedi sportcsarnokban, hiszen a Pick-fakó december 5. óta szintén nem talált legyőzőre, miközben két hete négy góllal verte az FKSE egyik legkomolyabb üldözőjének számító Nyíregyházát. Szabó Levente legénysége a remek sorozat révén már a negyedik helyen áll, azaz a helyezések tekintetében is abszolút illik a rangadó kifejezés a szombati meccsre. Arról nem is beszélve, hogy a szegedi fiatalokat minden bizonnyal fűti a reváns iránti vágy az odavágón elszenvedett vereségért, miközben Vadkertiék számára is rendkívül értékes lenne a két pont a bajnoki címért folytatott versenyfutásban. Mindenképpen izgalmas összecsapásra van tehát kilátás!

Véget ért az algyőiek nagy sorozata - megálljt parancsolt a Pick-fakó az FKSE-nek! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=619078

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 19.