Jégkorong: egyenlített az NS Stars, hazai jégen zárja a szezont a Tisza Volán

2016. március 21., hétfő
tisza_volan-ns_stars029kf

Egygólos vereséget szenvedett idegenben, így harmadik mérkőzésre kényszerül a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC az NS Stars ellen a harmadik helyért vívott párharcban.

A

hazai sikert

követően a szegedi együttes több meghatározó játékosát nélkülözve utazott el Újvidékre, ahol ennek ellenére is sokáig úgy tűnt, rövidre zárhatják a két együttes vetélkedését

Kalocsa László

tanítványai.

Szabó Dávid

már a hetedik percben vezetéshez juttatta övéit, majd

Varga Dávid

szerezte vissza másodperceken belül a vezetést a szerbek egyenlítő találata után. (1-2) A Starsnak ugyanakkor erre is volt válasza, így az első harmad után továbbra is döntetlenre álltak a felek. (2-2) Sőt, az utolsó etapot megelőzően is, hiszen

Fülöp László

góljára ismét hamar érkezett a vendéglátók egalizálása. (3-3) Az utolsó húsz perc elején aztán a kanadai

Justin Ducharme

előbb honfitársának,

Maximilien Le Sieurnek

, nem sokra rá pedig

Milos Vasicnak

is kiosztott egy-egy gólpasszt, amivel jelentős fórba került az Újvidék. Ugyan a Volán Szabó révén még egyszer be tudott köszönni

Anders Jaspersennek

, az egyenlítés már nem jött össze. Mindez annyit tesz, a harmadik összecsapásra marad a döntés a harmadik helyet illetően. A mérkőzést szombaton 18 órától rendezik a szegedi műjégpályán.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság helyosztó a bronzéremért, 2. mérkőzés:

HK NS Stars - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 5-4 (2-2, 1-1, 2-1)

Újvidék, SPENS csarnok. Vezette: Bogdan Davor, Fazekas György, Darko Popovic, Aleksandar Djokic.

NS Sars:

Jaspersen - Tumbas, Mirkovic, Radosavljevic, D. Pajic, S. Pajic - Knezevic (kapus), Mirkovic, Vasic, Babic, Ducharme, Le Sieur - Damjanovic, Kastel.

Játékos-edző:

Milos Babic.

Tisza Volán:

Szőke - Bontovics, Győri, Bosnyák, Egyed, Ambrus - Szalai (kapus), Vígh, Szabó, Fülöp, Ódry, Komáromi - Maslac, Varga.

- kettős emberelőnyből).

14 perc, ill. 10 perc. A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1. Kalocsa László:

"Szoros meccs volt, szinte végig mi vezettünk. Rendkívül tartalékos összeállításban voltunk, a MOL-Ligában is szereplők közül senki sem tudott eljönni. Ez rá is nyomta a bélyegét a játékra, eléggé dekoncentráltak voltunk. Ugyanakkor így is be kellett volna húzni ezt a mérkőzést."

Öröm az ürömben: újvidéki veresége okán szombaton hazai jégen zárja a szezont a Tisza Volán! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=619922

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 21.