Vízilabda: nem tudta ledolgozni hátrányát a Szeged a Brescia ellen + FOTÓK

2016. február 10., szerda
vizilabda38_gs

A meccsen egyszer állt továbbjutásra a ContiTech Szeged Diapolo, azonban a támadásban pontosabban játszó olasz Brescia jutott az Euro Kupa döntőjébe.

Egygólos hátrányban várhatta az olasz bajnokságban a Pro Reccóval azonos pontszámmal álló Bresciát a ContiTech Szeged Diapolo az Euro Kupa elődöntőjének visszavágóján, Hódmezővásárhelyen, így nem tűnt lehetetlennek a döntőbe jutás a csapat számára. Jól is indult a meccs a Szeged számára,

Manhercz Krisztián

ötméteresével, valamint

Varga II Zsolt

lövésével 2-0-ra vezetett a csapat - ez pedig, mármint a kétgólos előny már azt jelentette volna, hogy a Szeged jut tovább, de persze a meccsből hátra volt még mintegy 27 perc. Innen azonban váltani tudott a Brescia, gyorsan sikerült is egyenlítenie az olaszoknak, majd

Kunac

remek bombájával ismét vezetett a Szeged - mint később kiderült, utoljára a meccsen.

Bertolinak

köszönhetően azonban mégsem vonulhatott előnyben az első pihenőre a Szeged. A második negyedben bő egy percig támadhattak

Kiss Csabáék

, de hol a kapufa, hol pedig

del Lungo

mentette meg az olaszokat a góltól - ráadásul a vendégek az első támadásukból kihasználták emberelőnyüket, majd belőtték a büntetőjüket, így már a Brescia vezetett kettővel. (3-5) Kunac újabb nagy lövésével ugyan visszajött a Szeged, de egy elrontott emberelőny után az olaszok belőtték a saját fórjukat, majd Kiss Csaba kihagyott egy büntetőt, ami után

Napolitano

gólja duplán fájhatott: védekezésben gyengébben teljesített a Szeged, így a Brescia háromgólos előnnyel mehetett a nagyszünetre. A fordulást követően ugyan a remekül játszó

góllal nyitott, amire egy újabb távoli pontos lövéssel válaszolt a Brescia és

Randjelovic

, így nem sikerült közelebb lépnie a Szegednek. A fórokat jobban használta ki a talján együttes: a kettős emberelőnyt a vendégek nem rontották el, majd ugyan Varga II Zsolt újabb találatával zárkóztak a szegediek, de az olaszok demoralizálóan rögtön erre is rálőttek egyet, majd

Ubovic

kvázi eldöntötte a meccset, hiszen centerből lőtt góljával már öttel vezetett

Alessandro Bovo

együttese, ami összesítésben hat gólt jelentett. Bár az utolsó negyedben még három gólra feljött a ContiTech Szeged Diapolo, de a Brescia volt annyira rutinos csapat, hogy ebből a helyzetből már nem engedte ki a kezéből a meccset, ráadásul a támadásban nem volt olyan folytonos a szegediek játéka, mint ellenfeléé. Végül öt góllal tudott nyerni a Brescia, így a két meccs után hattal bizonyult jobbnak Varga Péter együttesénél az olasz gárda, amely bejutott a döntőbe, ahol majd az orosz Sintez Kazannyal találkozik. Ezzel véget ért a szegediek nagy menetelése az európai porondon: ezen a napon nem tudta megállítani a jól játszó Bresciát a ContiTech Szeged Diapolo, amelynek idei nemzetközi teljesítményére így sem lehet panasz, hiszen a legjobb négy csapat közé jutott az együttes. Varga Péter tanítványai legközelebb szombaton 16 órától a Kaposvár vendégeként játszanak a bajnokságban.

Euro Kupa, elődöntő, 2. meccs

ContiTech Szeged Diapolo - AN Brescia 10 - 15 (3-3,1-3,2-5,4-4)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső sportuszoda, 600 néző. Vezette: Michail Kouretas (görög), Andrey Shaydakov (orosz).

Meixner - Kiss Cs., KUNAC 3, VARGA II. ZS. 4, Manhercz K. 2, Manhercz Á., Seman. Csere: Sánta, Sedlmayer, Palotás 1, Chilkó, Pellei.

Varga Péter.

Brescia:

Del Lungo - C. PRESCIUTTI 2, MOLINA 3, Nora 1, Ubovic 2, RIZZO 2, Randelovic 1. Csere: Bertoli 1, Damonte, N. Presciutti 1, Napolitano 2.

Alessandro Bovo.

Emberelőny:

14/4. ill. 12/7.

Ötméteres:

4/2. ill. 1/1.

Sedlmayer (25'), Varga II. Zsolt (30') ill. Bertoli (23'), Rizzo (28')

Továbbjutott a Brescia, 24-18-as összesítéssel

Varga Péter:

"A helyzeteink, lehetőségeink megvoltak, különösen a mérkőzés elején, ám sajnos ezekkel nem tudtunk élni. A védekezésünk nem úgy működött, ahogy szerettük volna, ahogy kint működött. Nehéz bármit is mondani… Két-három napnak el kell telnie, amíg ez leülepszik. A sorozatban mentünk előre, mindig nyerni akartunk, majd értékeljük a szereplést. Most megyünk tovább, az élet ugyanis nem áll meg."

IV. negyed 10-15 (3-3, 1-3, 2-5, 4-4)32'Belenyúlnak a bejátszásba, ami Kunac felé ment volna: még egy sarokdobás, de nem tudunk lőni: ez a vége, öttel nyer a Brescia, és a döntőbe jutnak az olaszok, a ContiTech Szeged Diapolo számára pedig véget ér egy nagy menetelés, egyúttal mindenképp elismerés jár a csapatnak, hogy elődöntőt játszhatott a sorozatban! 32'Kontra a túloldalon, nem rendeződünk vissza, ezt pedig Nicholas Presciutti kihasználja, ketten vihették Meixnerre, nem rontották el a ziccert, 10-15. Időt kér Varga Péter, még 15 másodperc van a meccsből. 31' Molina Rios saját kapuja előtt is jól játszik, most labdát szerez. Igaz, Chilkó visszalopja a bejátszás után. 31' Chilkó lövését blokkolják azonban, és vészesen fogy az idő. Jön a Brescia, Molina Rios lopja a távolságot, folyamatosan nézi, hogy hol a védője, bőven van ideje: és minden bizonnyal eldönti, mert bevágja a bal sarokba öt méterről, alig több, mint másfél perc van hátra, és néggyel vezet a Brescia, a büntetőkhöz öt gólt kellene szereznie a Szegednek. 30' Gyorsan lehűtik a szegedi csapatot egy kontrával, de még mindig lehet egy dobásunk. Ez viszont baj, Varga Zsolt is kipontozódik, a mai legeredményesebb játékosunkat veszítjük el. Szerencsére ezt a fórt elrontják az olaszok, visszajöhetünk kettőre! 29'Kell a jó védekezés, ez az első feladat: Mellé! Dalmonte melléhúzza a bejátszást! 28'Christian Presciutti lövését fogja Meixner! Rizzo kipontozódik a Bresciától, emberelőnybe kerülünk, de nem tudunk ebből helyzetet kialakítani: viszont ezt senki sem bánja, Varga Zsolt remek átlövésével visszajövünk háromra, 10-13. Még egy esélyünk marad! 28' A támadóidő utolsó másodpercében lövi el a Brescia, de ez fölé. ÖTÖS! Semant állították meg szabálytalanul, az olaszok veszekednek egymással. Ezt is Manhercz Krisztián lövi: ezt most kíméletlenül bevágta a bal felsőbe, 9-13. 27'Kontrát ítélnek most Semannál, de nem tudunk megúszni ebből - az biztos, hogy a Brescia jól védekezett ma, nem könnyítette meg a szegediek dolgát. Nincs lövés az akció végén. 26'Kiállítás, Noránál a hiba, ezt pedig rögtön gólra váltja Palotás a kapáslövésével, 8-13. 26'Kunac centerből szépít, 7-12. Jön a gyors válasz Norától rossz kéz oldalról a rövidre, 7-13. 25'Viszont eladott labdával nyitunk, pedig egy gyors gól talán még sokat segíthetett volna. Sedlmayer kiáll, ráadásul neki ez a harmadik, ő is kipontozódik. Valószínűleg itt dőlt el, Rizzo szépen kilövi a blokk mellett a bal sarkot, 6-12. 25'Az utolsó sprintet megnyerjük. III. negyed 6-11 (3-3, 1-3, 2-5)24' Még van időnk egy támadásra: Varga Zsolt azonban nem tud befordulni centerben: ez a vége, innen azért nagy csoda kellene az utolsó negyedben már csak a büntetők kiharcolásához is, öt gólt kellene ledolgoznia nyolc perc alatt a Szegednek. 24' Ezt a hosszú passzt könnyedén leleste Christian Presciutti, megint jöhet a Brescia: Napolitano lövése is a kapufán csattan. 23' Kiállítás, Bertolinak ráadásul ez a harmadik, így tőle elbúcsúzunk mára. Nem tudjuk azonban végigjátszani a figurát, elveszítjük a labdát. De az olaszok sem tartogatják sokáig, nem jó a bejátszás centerbe. 22' Kontrát fújnak ellenünk, nem tudunk zárkózni. Kapufa megint, Christian Presciutti lökete a bal kapufa tövén csattan, nem ítélnek gólt a bírók. 21' Ez mellémegy, del Lungo sem kellett ehhez az átlövéshez, kissé talán elkapkodtuk most ezt az akciót. Na most volt egy pici szerencsénk megint, egy megpattanó lövés után Meixner már elindult jobbra, de a felpattanó labda a kapufáról jön vissza. 21' Amit az előbb adott Fortuna, azt most elvette: Kiss Csaba lövésénél kifele vágódik a labda a kapufáról. Itt viszont nem kérdés: Ubovic centerből lő a felső léc alá, öttel vezet a Brescia, 6-11 - időt kér Varga Péter. 20' Ez megint egy hatalmas átlövés gól, kintről nagyon eredményesen játszanak az olaszok, Chirstian Presciutti bombája is beakad, 6-10. 20' Varga Zsolt harmadik gólját szerzi, a kapáslövése a felső lécről vágódott le, del Lungóról pedig a kapuba, ennyi szerencse kijár nekünk, 6-9. 20' Mi több, kettős emberhátrányban folytatjuk: Sedlmayert és Manhercz Krisztiánt is kiküldték, ez fontos lehet. Viszont az olaszok nem hibáznak, Molina Rios bepattintja balról, Varga Péter majd felrobban a pardon, mert onnan jött a lövés, 5-9. Egyre nehezebb helyzetben vagyunk. 19'Eltüntetik Manhercz Krisztiánt a bal kapufánál, kiállítás: Rizzónak is a második hibája. Manhercz Krisztián megpróbálja laposan, de ezt blokkolják, majd megszerzi a Brescia a labdát, és időt is kérnek az olaszok. 18'Ez mondjuk szép gól volt Randjelovictól, távolról remekül kilőtte a bal felsőt, amit viszont utána csinált, hogy mutogatott Meixnernek, az már kevésbé, de a lényegen nem változtat: megint három az olaszok előnye, 5-8. 18' Kontra centerben, miénk a labda! Pellei viszont fölé lő távolról, nem tudunk közelebb lépni. 17' GÓÓÓL! Meg is büntetjük ezt a rövid kihagyást a ráúszás után, Varga Zsolt eredményes középről, 5-7! 17'A ráúszást ismét az olaszok nyerik, viszont visszaszerezzük a labdát, bravó! II. negyed 4-7 (3-3, 1-3)16' A második negyed nem a legjobban alakult számunkra: sajnos a Brescia meglépett három góllal, kimaradtak a büntetők, és a hosszú támadásból sem lőttünk gól: elöl kellene feljavulnunk, nincs veszve a dolog, de innen nagyon nehéz lesz. 16' Kiállítás nálunk, Kunacnál a második hiba. MEIXNER véd megint, remek formában a kapus! A második lövés viszont már bent, Napolitano pontosabb volt a jobb oldalról, először három a különbség - összetettben pedig ez ugye négyet jelent, 4-7. 16'ÖTMÉTERES! Kunac remek passzát Sánta összeszedte, és kiharcolt egy ötöst, ezt be kell lőni: de nincs bent, Kiss Csaba a felső kapufát találja telibe! Kimarad a második ötméteresünk! 16'Ezt kegyetlenül belőtte Rizzo távolról, pokolian pontos lövést eresztett meg a labdajáratás után, így megint kettő az olaszok előnye, 4-6. 15'Kicsúszik Varga Zsolt kezéből a labda, így megszerzik azt az olaszok, ráadásul a visszaúszásnál kiállítják Manhercz Krisztiánt: rövid idő alatt óriásit fordult a helyzet, hiszen most megint a kétgólos vezetésért támadhat a Brescia, időt kér Alessandro Bovo. 15' Kunac újabb bombát ereszt meg, de ezt most fogja del Lungo, de jöhetünk a sarokból. Jó bejátszás Semannak: kiállítást ítélnek, Bertolinál a hiba, Varga Péter pedig rögtön időt is kér. 14'Pontatlan viszont a sarokból való visszapasszunk, ebből nincs helyzet. MEIXNER! Remek védés tőle Nicholas Presciutti kissé kiszorított helyzetből való ziccere után. 13'MEIXNER! Megint egy védés tőle! Seman nem hagyja befordulni Christian Presciuttit, majd egy centerpassz: de a mienk a labda, jól zártunk most össze középen! 13' ÍGY KELL VÁLASZOLNI! Ezt már del Lungo sem foghatta, Kunac második elemi lövése, ez is a bal felsőben köt ki, bravó! 4-5, most kell a jó védekezés! 12'Ötméteres a Bresciának Sedlmayer faultja után: Molina Rios magabiztosan vágja be az ötöst a bal alsóba, kettővel megy a Brescia, összesítésben így hárommal jobbak jelenleg az olaszok, 3-5. 11'Megint elrontjuk a támadást, így nagyon nehéz lesz. MEIXNER! DE KELLETT! A bal oldalon üresen maradt Bertoli, de kissé erőtlen lövését fogta Meixner, így jöhetünk az egyenlítésért. Megint kontra, ilyen nincs! 11'Kiállítás: Varga Zsolt második hibája. Jó a bejátszás középre, Napolitano pedig behúzza a rövidbe kapásból, először vezet a Brescia a meccsen, 3-4. 10'Egy perce támadunk már, remélhetőleg el tudjuk fárasztani a bekkeket. Kiállítás, Rizzónál a hiba, de kellene egy gól ebből a fórból! Del Lungo véd megint, most Varga Zsolt éles lövését fogta, de még mindig nálunk a labda. Lassan két perc telik el a negyedből, de még csak mi támadtunk. Most viszont vége ennek, kontrát ítélnek középen. 9'Sedlmayer lóbál, majd elvállalja: nem is sok hiányzott, megint a kapufaán csattan a lövés. Marad nálunk, Sedlmayer megint elvállalja, ezt del Lungo kiszedi a léc alól, jöhetünk a sarokból. 9'A második sprintet megnyerjük! I. negyed 3-38' Még nyolc másodperc a negyedből: sok mindenre ez már nem elég, de még talán felérhetünk: jó kis lövés volt ez Sedlmayertől a saját térfeléről, de del Lungo rajta volt, így egy negyed után 3-3. 8'Már majdnem megvolt a labda Chilkónak Ubovic ellenében, de végül maradhatott a labda az olaszoknál: sőt, kiállítás tőlünk, de ez is kapufán landol! Eddig velünk a vásárhelyi léc, most viszont már tehetetlenek vagyunk hátul, Bertoli okosan a kezek mellett megtalálta a helyet, 3-3. 7'GÓÓÓÓL! Kunac micsoda bomba középről! Del Lungónak esélye sem volt odaérni erre a bal felsőbe tartó bombára, bravó! 3-2! 7'Megint egy bejátszás centerbe: ez is kiállítás, Molina Riosnál a hiba: rögtön időt is kér Varga Péter, nagyon nem mindegy, hogy hogy zárjuk az első negyedet, egy kihasznált fórral újra előnybe kerülhetnénk. 7' Ez viszont már bent: Sánta kiállítása után voltunk emberhátrányban, és balról kilövi a hosszú sarkot Christian Presciutti, egyenlít a Brescia, 2-2. 6' Varga Zsoltnál egy hiba, emberhátrányban vagyunk: MEIXNER! HÁT ELKÉPESZTŐEN KEZD A KAPUBAN! Ez kulcsfontosságú lehet a továbbjutást nézve! Most az olaszokat is kisegíti a kapufa Pellei lövése után. 6'Sedlmayer lopja a távolságot, majd bejátssza Sántának: ez is ötös! Reklamálnak az olaszok, de megint büntetőt lőhetünk: ez viszont kimarad, del Lungo jól érezte az irányt Manhercz Krisztián büntetőjénél, de kár érte... 5'Megvan a vendégek első gólja, ez most egy nagyon szép bejátszás volt, Ubovic ezeket azért nem szokta elrontani ilyen távolságból, 2-1. 5' Ez is kiállítás, és ez már bent! VARGA ZSOLT! Minden erejét beadva zúdítja del Lungo kapujába, ezzel összesítésben már jobb a Szeged - persze hol van még a vége... 4'MEIXNER! Egy remek védés és védekezés emberhátrányban, bár megvolt a lövőhelyzete a Bresciának, de nincs gól, jöhetünk a kettőért! 3'Kiállítás, először kerülünk emberelőnybe: sőt, kettős emberelőny rögtön, ebből gól kell! Manhercz Ádámnak kellett lőnie, de ezt olvasta del Lungo, sőt, az ismétlést is fogja. A támadásnál kiállítják Semant - rögtön időt kér a Brescia. 2'Most a kapufának is köszönetet mondhatunk, Molina Rios balról a rövid felsőt célozta, de a keresztlécről kifele vágódott a labda. 2' Középen Semant eltüntetik: EZ ÖTMÉTERES! Büntetőt lőhetünk, Manhercz Krisztián fogja elvégezni: bent is van, szépen a bal alsóba, 1-0! 2' Kontra a túloldalon, az első támadásunkból nem tudunk tehát gólt szerezni. Ubovic emelkedik ki a kapuval szemben 5 méterről, de jócskán mellé lő! 1'Egy távoli lövés az első támadás végén Rizzótól, de Meixner egy védéssel nyit! 1' Az első ráúszást az olaszok nyerik. 17:57 - Már ismét vízben a csapatok, megvolt a bemutatás: azért az arcokon látszott kicsit, hogy miért is küzdenek ma. 17:46 - Köszöntjük olvasóinkat Hódmezővásárhelyről: a csapatok már a vízben, és szépen telik a lelátó is. Egyetlen gól tehát a hátránya Szegednek a Bresciával szemben, ezt kellene ma ledolgoznia Varga Péter együttesének. A mérkőzés 18 órától kezdődik!

Szoros meccsen maradt alul Olaszországban a ContiTech Szeged Diapolo: szerdán az Euro Kupa döntője lesz a tét a Brescia elleni visszavágón.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=608111

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 9.