Női vízilabda: nem tudtak meglepetést okozni a szegedi csajok Dunaújvárosban

2016. február 13., szombat
sznve-dunaujvaros15kf

Tízgólos vereséget szenvedett a Dunaújváros vendégeként a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem az alapszakasz utolsó fordulójában.

Barnas Tamás

tanítványai az első félidőben összesen két alkalommal találtak a hálóba, de mind

Lengyel Dominika

ötméteresét, mind

Miklós Dóra

emberelőnyös gólját négy-négy hazai találat előzte meg, így már a szünetre jelentős hátrányba került az SZNVE. (8-2) A sormintát a harmadik játékrész sem törte meg (12-3), így az utolsó nyolc perc már formalitássá vált. A szegediek mind a tíz mérkőzésüket elvesztették az alapszakaszban, amivel a hatodik helyen végeztek az A csoportban. A csapat a harmadik helyezettel találkozik majd az elődöntőért rendezendő, két győzelemig tartó párharcban, amely során Dalmádyék a második meccset játszhatják hazai vízben. Az ellenfél a Szentes lehet, amennyiben a megyei rivális nyerni tud az UVSE otthonában. Ellenkező esetben a Dunaújvárossal találkozik ismét a Tisza-parti város együttese.

Női vízilabda OB I alapszakasz A csoport, 10. forduló:

Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 16-6 (5-1, 3-1, 4-1, 4-3)

Dunaújváros. Vezette: Homonnai Dániel, Veilandics Zoltán.