Kosárlabda: új irányítója sem tudta megmenteni a Szedeákot Nyíregyházán

2016. február 13., szombat
szedeak_nyiregyhaza14_gs

Huszáros hajrája ellenére is vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák a Nyíregyháza vendégeként.

Jól kezdtek pedig a vendégek,

Zoran Krstanovic

kosara után zsinórban 11 pontot szórtak Chip Armelinék. (2-11) Innentől azonban leállt a szegedi gépezet, amit a szabolcsiak ki is használtak. A 9. percben Krstanovic büntetőjével csak egy volt a differencia, majd

Tate Duane Unruh

triplájával már hazai előnyt mutatott a helyi eredményjelző. (14-12) Az utolsó pillanatokban ugyanakkor

Andrija Ciric

egyenlíteni tudott, sőt, a héten igazolt

Anthony Tucker

első kosarával a Lazic-tanítványok nyerték a negyedet. (14-16) A második játékrész kezdetén Tucker és Krstanovic volt ismét eredményes (16-18), a folytatásban pedig újabb szegedi rövidzárlat következett.

Brane Savic

vezetésével hamar fordított a Nyíregyháza, hogy aztán Krstanovic és Unruh tegye hangsúlyosabbá a különbséget. (32-18) Bár a félidőig Tucker két hármasának is köszönhetően a Szedeák produkált egy 4-10-es etapot, a vendéglátók így is nyugodtan várhatták a meccs második felét. (36-28) A harmadik játékrészben szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, öt pontnál szűkebbre egyszer sem nőtt a távolság, az utolsó felvonás előtt pedig hatnál állt meg. (59-53) Tucker a 31. minutumban zárkóztatta övéit Ciric passzából (59-55), innentől viszont ismét leblokkoltak a Tisza-partiak. A 34. percben már 70-55-re ment a hazai gárda, mire Tucker trojkája megszakította az egyhangú sorozatot. (70-58)

Molnár András

tízre csökkentette a differenciát egy megszerzett labdával, ugyanakkor ennél sokáig nem jutott közelebb a Szeged. (70-60) Már az utolsó előtti perc utolsó másodpercei peregtek, amikor Molnár hármasával faragott némit hátrányából a vendégek csapata. (75-70) Az utolsó 60 szekundum ugyanakkor már nem hozott újabb kosarat, ezzel a Szedeák elszenvedte 13. alapszakaszbeli vereségét. Kiss Zsolték legközelebb jövő hét kedden lépnek parkettre. Az ellenfél a jó szezont futó Zalaegerszeg lesz 18 órától az újszegedi sportcsarnokban.

Ami a statisztikát illeti

Felfokozott várakozás előzte meg Anthony Tucker bemutatkozását, aki a csapat veresége ellenére sem produkált rosszul. Az egyéni statisztikájába 25 pont, 7 lepattanó, 3 assziszt, 9 kiharcolt fault és 1 blokkolás is bekerült. A triplákat 50 százalékos mutatóval dobta (3 sikeres kísérlet 6 próbálkozásból), a duplákat 66 százalékkal (6/9). A képet egyedül a 11 eladott labda árnyékolja igazán. Ami a két csapatot illeti, ahogy azt a szoros végeredmény is sugallja, a legfőbb mutatókban hasonlóan teljesítettek a felek. Közel azonos a dobószázalék (48,4% és 49%), a lepattanókat pedig nem sokkal, 28-33-ra nyerte a Szedeák. Az eladott labdákban lévő különbség szinte megegyezik a Tucker jelentette hibaszámmal: e téren a szabolcsiak 17-27-re jöttek ki győztesen.

Nikola Lazic

mester összesen nyolc játékosnak adott lehetőséget a meccs során, habár

Moravcsik Áron

csak 10,

Juhos Levente

pedig csak 5 percet töltött a pályán. Komolyabb rotáció a Nyíregyházánál sem zajlott: öten játszottak félóránál többet, míg

Kósa Tamás

18 percet kapott.

Férfi kosárlabda NB I/A, 19. forduló:

MARSO Nyíregyháza KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 75-70 (14-16, 22-12, 23-25, 16-17)

Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola. Vezette: Bognár Tibor, Pozsonyi László, Balogh Gyula.

Nyíregyháza:

Bus, UNRUH 21/15, Miller 12, Kósa T. 4/3, KRSTANOVIC 25.

Nagy 4, SAVIC 9, Molnár M., Lajsz.

Sitku Ernő.

Szedeák:

TUCKER 25/9, MOLNÁR A. 16/6, Armelin 10/3, CIRIC 12/6, Vette 7.

Kiss, Moravcsik, Juhos.

Nikola Lazic.

Miller (35').

IV. negyed 75-70 (14-16, 22-12, 23-25, 16-17)

40' Időt kér Sitku edző. Kósára jön ki a figura, de ő kihagyja a hárompontost. Sajnos ugyanígy tesz molnár András is a túloldalon. Vette még összeszedi a lepattanót, de aztán Cirictől Krstanovic labdát szerez. Ezzel vége is. Újabb vereséget kénytelen elkönyvelni a Szedeák. 39' Tucker a 9. faultját harcolja ki már a meccsen: a büntetői is bent, 75-67! Vette labdát szerez, Moravcsikhoz játszik, aki az üresen álló Molnárt választja, és... TRIPLA! 75-70! 38' Nagy hármasa nem elég pontos, Tucker viszont ismét egy jó betörésből eredményes, 72-65! Unruh ötödik triplájával kicsit fellélegezhet a Nyíregyháza. 75-65. 37' Unruh süllyeszt el egy középtávolit, 72-61. Tuckertől jön egy válaszol, hibátlanul fejezi be a szólóját, 72-63! 35' Tucker nem tud rövid időn belül két triplát szórni. Molnár András elcseni a labdát Savictól, nem is áll meg vele a kosárig, 70-60! A szlovén ráadásul még faultol is közben, úgyhogy jár egy büntető is: bemegy, 70-61! 34' Kósa trojkája nem jó, ahogy Moravcsiké sem. Tucker! Na, végre! Ő már betalál messziről, 70-58! 33' Unruh eredményes közelről, 68-55. Unruh szerezhetne ismét kosarat, de kimarad, Krstanovic viszont bedobja a lepattanót, 70-55. 32' Kósa az első nyíregyházi, aki Unruh mellett hármast tud szerezni, 66-55. Molnár András középtávolija nem ül. 31' Tucker zárkóztatja övéit Ciric passzával, 59-55! Savic előbb egy labdaszerzés után maga talál be, majd nem sokkal később Nagyot szolgálja ki, 63-55.

III. negyed 59-53 (14-16, 22-12, 23-25)

30' Molnár szabálytalan megmozdulása okán Krstanovic dobhatott be két büntetőt, 59-51. Molnár András aztán javít, Vette átadását szórja be, 59-53! Nehéz, de nem lehetetlen helyzetből várja az utolsó játékrészt a Szedeák. 29' Miller faultol, Molnár így rögzített helyzetből célozhat: jól is végzi a dolgát, 56-51! Tucker szabálytalan Kósával szemben, az amerikai már a negyedik faultjánál jár. Kósa Tamás az első büntetőjét dobja csak be, 57-51. Tucker triplával próbálkozik, sajnos sikertelenül. 28' Tucker szépen megy be, duplája mellé egy büntetőt is kiharcol - az is bent, 54-47! Miller faultja nyomán Ciric is büntetőzhet: nem hibázik, 54-49! Unruh passzából Miller süllyeszt el eg középtávolit, 56-49. 27' Időkérés hazai oldalon. Unruh megszerzi a szabolcsiak negyedik hárompontosát a meccsen, mindet ő dobta eddig, 52-41. Molnár András! Ő is bemutat egy sikeres trojkát, 52-44! Unruh egy betörés után eredményes, 54-44. 26' Krstanovic és Armelin is közelről eredményes, 49-39. Ciric labdaszerzése után Molnár András mehet kosárig, 49-41! 25' Ciric eladott labdája után Unruh tripláz Miller passzából, 45-34. Lazic mester időt kér. Van időnk leírni: a dobószázalékok egyelőre nem túl magasak, a nyíregyháziak 42,9%-ával szemben 38,7%-ot tudnak felmutatni a vendégek. Miller tör be ellenállhatatlanul, 47-34. Ciric hármassal zárkóztatja övéit, 47-37. 24' Nagy kosarára Vette válaszol a túloldalon, 42-34! 23' Kósa faultja nyomán Armelin büntetőzhet: az elsőt dobja be, 36-32! Bus átadását Krstanovic ejti a kosárba, 38-32. Vette hibázik helyzetben, Unruh pedig begyűjti a lepattanót, aztán indítja a lerohanást duplával befejező Savicot, 40-32. 22' Andrija Ciric! A legjobbkor sül el a keze, az ő triplájával 36-31 az állás! Unruh ismét kihagy egy hármast, 8/2 a vonatkozó mutatója. 21' Unruh hárompontos kísérletével indul a harmadik negyed, illetve annak kimaradásával. Tucker eladott labdája után Miller közelről próbálkozik, sikertelenül.

II. negyed 36-28 (14-16, 22-12)

20' Anthony Tucker! Nagyon belejött az új irányító, ismét elsüllyeszt egy trojkát, 36-28! Ez a félidei eredmény is. Nem vár könnyű második felvonás a Szedeákra. 19' Lajsz eladott labdája után Tucker mutat be egy hárompontost, 34-25! Unruh is triplázna, és ugyan neki nem jön össze, a lepattanóból Miller viszont eredményes, 36-25. 18' Kiss Zsolt távolról, Tucker közelről téveszt, aztán Molnár András sem tud a kosárba találni a lepattanóval. 17' Kósa nem talál be távolról, ahogy Kiss Zsolt sem a sarokból. Nagy faultja után Ciric is büntetőzhet: ő már mindkettőt bevágja, 32-22! Miller szerez labdát Cirictől, végigszáguld a pályán és zsákol a végén, 34-22. 16' Unruh csap oda Tuckernek, ez is faultnak minősül: az amerikai irányító a második lehetőségét váltja kosárra, 32-20. 15' Érkezik Juhos a Szedeákba. Nagy Krisztián hármassal próbálkozik, igyekezetét nem kíséri siker, ahogy a túloldalon Tuckerét sem. Időt kérnek a hazaiak. Unruh trojkával fejezi be a passzolgatást, 30-18. Nagy gólpasszával Krstanovic eredményes, 32-18. Molnár Marcel faultja nyomán Molnár András kozmetikázhat büntetőből: az első bent, a második már nem, 32-19. 14' Molnár labdaeladásából eredményes a Nyíregyháza, Krstanovic szerezte meg a 15. pontját, 27-18. Vette középtávolija nem talál célt. 13' Krstanovic ismét csatát nyer a palánk alatt, 25-18. Lazic mester időt kér. 12' Savic cseni el a labdát Tuckertől, aztán meg sem áll kosárig, 18-18. Érkezik Moravcsik a pályára, miközben Savic egy büntetőt is bedob, 19-18. Savic átadásából Miller eredményes, 21-18. Brane Savic parádézik, most Cirictől szerez labdát, az akció végén pedig Krstanovic talál be közelről, 23-18. 11' Tucker középtávolijára Krstanovic válaszol centerből, 16-18!

I. negyed 14-16

10' Andrija Ciric egyenlít ki egy agilis betöréssel, 14-14! Hosszú gólcsendet tör meg a szerb légiós. De ha egy üzlet beindul! Armelin labdaszerzése után Tucker eredményes, 14-16! 9' Ciric kimaradt dobása után Savic lódul meg, majd ő is fejezi be a gyors ellenakciót, 10-12. Vette próbál meg egy trojkát, a gyűrű viszont kifog rajta. Armelin faultja után cserél a Szedeák: Kiss Zsolt a parketten. Krstanovic egy büntetőt kihagy, egyet bedob, 11-12. Unruh eltüntet a kosárban egy távolit, 14-12. Vezet a Nyíregyháza. 8' Özönlenek a faultok, most Ciric neve mellé húznak be egy strigulát. Miller egy büntetőt dob be, 6-12. Krstanovic nagyot küzd a palánk alatt, de siker kíséri a küzdelmét, 8-12. 7' Vettével szemben Krstanovic harcol ki faultot, ez is büntető: egy bent, meg még egy, 5-12. Savic szabálytalansága után Tucker szerezheti meg első szegedi pontjait, ugyancsak büntetőből: az első azonban kimarad, sajnos a második is. Ciric labdaszerzése után Armelin szórna egy hármast, de nem jár sikerrel. 6' Savic is a pályán a szabolcsiaknál, így már ő is közelről láthatja, amint Armelin elsüllyeszti az első trojkát a találkozón! 2-11! Miller két büntetőjéből az egyikkel szépít, csakhogy a túloldalon Vette is hasonlóan teljesít Krstanovic faultja után, így marad a különbség. 3-12! 5' Nagy Krisztián középtávolija nem talál utat a gyűrűbe, ahol Molnár közeli próbálkozása sem. Tucker faultja után Bus végezheti el az első büntetőket: egy kimarad, aztán a második is! Tucker első szedeákos asszisztját Vette váltja pontokra, 2-8! Sitku Ernő időt kér. 4' Ciric hagyja ki a helyzetét, Vette viszont összeszedi a lepattanót, a támadás folytatásaként pedig Armelin dob egy duplát, 2-6! Tucker szépen blokkolja Unruhot. 3' Kósa tör be, de nem talál célt, Ciric pedig begyűjti a lepattanót. A túloldalon Vette szedi össze a saját kimaradt dobását, majd másodjára már jól céloz, 2-4! Miller triplája nem jó. 2' Kósa hárompontossal próbálkozik, majd megteszi ezt Unruh is, de egyikük sem jár sikerrel. Armelin előtt nyílik meg a dobóhelyzet, ő pedig nem hibáz, 2-2! 1' Bus Iván átadásából Krstanovic szerzi az első kosarat, 2-0.

15.58:

Üdvözöljük olvasóinkat, pillanatokon belül kezdődik a meccs Nyíregyházán. A szegedi kezdőben szerepel Anthony Tucker neve is, a héten igazolt amerikai irányító először léphet pályára a Szedeákban.