Jégkorong: nem tudta megismételni decemberi bravúrját a Volán a Zvezda ellen + FOTÓK

2016. február 21., vasárnap
tisza_volan-zvezda013kf

Bár úgy tűnt, ma is lehet esélye a Crvena Zvezda ellen a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC-nek, azonban védekezésbeli kihagyásai ezúttal nem fértek bele, így háromgólos vereséget szenvedett Kalocsa László együttese.

Újabb rangadó előtt a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a szerb I. osztályú jégkorong-bajnokságban: a szegediek azt a Crvena Zvezdát fogadták, amelyet decemberben nagy bravúrt végrehajtva le tudtak győzni. Jól is kezdtek

Ódry Tamásék

, nem igazán hagyták kibontakozni a Zvezdát, ráadásul a gyors ellentámadásaikban rendre ott volt a veszély - ennek végül mintegy tíz perc elteltével lett eredménye,

Bosnyák

remek ütemű passzát

Ambrus

passzolta a szerbek kapujába középről, 1-0. A harmad utolsó percei egyértelműen a Voláné voltak: Ódry okos lövése csak centik híján suhant el a Zvezda kapuja mellett, azonban húsz perc után egyel vezetett a Szeged, amely rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére, a Zvezda jóval görcsösebben játszott az első harmadban. A második húsz perc azonban gyökeres változást hozott a játék képében: bár

Komáromi

kiállítása miatt először játszott emberhátrányban a Volán, de nem tudott egyenlíteni a Zvezda, nem úgy az újabb kiállítás első másodperceiben, alighogy kiegészültek a szegediek, megint csak négyen maradtak a jégen, az orosz légiós,

Popravka

pedig távolról iszonyat pontos volt, 1-1. A gól után is nyomott a Zvezda, de átvészelte a kritikus perceket a szegedi együttes, majd a szervezettebb játékot követően még ha némi szerencsével is, de újra megszerezte a vezetést, miután a felpattanó korong éppen Bosnyák elé hullott, aki köszönte szépen, és közelről a felső kapuvas alá vágta a pakkot, 2-1. Néhány másodperccel később azonban

Sefic

sem tévesztett kintről, rögvest egyenlített a Zvezda - sőt, a szerbeket újra lendületbe hozta az egyenlítés, és harmincegy másodperc alatt két gólt is szereztek, ekkor nagyon nehéznek tűnt a Szeged helyzete. (2-4) Ennek ellenére nem tűnt úgy, hogy lefutott lenne a meccs,

Kalocsa László

tanítványai bár védekezésben nem tudták azt hozni, amit az első harmadban, de nem játszottak teljesen alárendelt szerepet. A záró játékrészben aztán az első adódó emberelőnyét gólra váltotta az igen motiváltan a jégre érkező Volán, így teljesen nyílttá vált a meccs (3-4), csakhogy megint jött a rövidzárlat hátul, és két újabb gyorsan szerzett találattal gyakorlatilag eldöntötte a Zvezda a találkozót. (3-6) A folytatásban próbálkozott a Szeged, de nem sikerült közelebb lépnie, így bár ígéretesen indult a derbi a Zvezda ellen, de ezúttal nem tudta legyőzni riválisát a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC. Egyed Mátéék legközelebb jövő hétvégén lépnek jégre, méghozzá egy igen nehéznek ígérkező kirándulás vár a Tisza-parti együttesre a Partizan Belgrád vendégeként február 28-án.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság, 9. forduló

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - SKHL Crvena Zvezda 3 - 6 (1-0, 1-4, 1-2)

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: David Perduv, Nemanja Nikolic, Uros Aleksic.

Szőke - Bontovics, Kukucska, Farkas, Ódry, Komáromi - Szalai (kapus) - Lencsés, Fülöp, Bosnyák, Borbás, Ambrus - Vígh, Győri, Revák, Egyed, Major, Szabó D.

Kalocsa László.

Crvena Zvezda:

Hricina - Mikus, Anic, Sabados, Sefic, Bjelogrlic - Rankovic (kapus) - U. Novakovic, Crnogorac, Popravka, Kerezovic, Markelov - Pajevic, Nikolic, Zwick, Vukicevic, P. Novakovic - Zivic, Dacovic.

1-1

, 22.40, Crnogorac, Sefic - emberelőnyből)

, 49.57, Sefic - emberelőnyből)

16 perc ill. 22 perc (2 perc technikai) Kalocsa László:

"Az első harmadban maximálisan betartottuk azt, amit megbeszéltünk az öltözőben. Gyakorlatilag végigdomináltuk a játékot, nem tudtak komolyabb helyzeteket kialakítani, ott maradtunk az emberek mellett. Sajnos a második harmadban olyan egyéni hibákat csináltunk, amire külön felhívtam a figyelmet, hogy végzetes lehet. Beleszaladtunk a saját késünkbe, a második játékrészt elrontottuk, de az első és a harmadik harmaddal elégedett voltam. Ilyen csapat ellen, mint a Zvezda, mindhárom harmadot maximális koncentráltsággal kell lehozni, mert különben nem lehetünk eredményesek. Az első kapott gól után egy-két játékos azt gondolta, hogy gyorsan lőnünk kell egyet, de erre külön felhívtam a figyelmet, hogy nem kell rohannunk. Egy nagyon letisztult, egyszerű hokit kellett volna hoznunk, addig, amíg ezt játszottuk, nem volt baj."

VÉGEIII. harmad 3-6 (1-0, 1-4, 1-2)60' Itt a vége, nyer a Zvezda 6-3-ra: ezúttal a szegediek nem tudták megállítani a szerb együttest, mint decemberben, ugyanakkor a két csapat között talán nem ekkora különbség mutatkozott a jégen, viszont a szegediek védekezésbeli hibáit komolyan megbüntette a Zvezda. 60'Az egyik már letelik, Petar Novakovic visszajöhet: a meccset fórban fejezzük be - vagyis egy érdekes felállásban, mert négyen támadhatunk a három ellen egy páros kiállításnak köszönhetően. 59'Egy nagyon komoly ütközés a középső harmadban, de Borbás feláll belőle - még egy szerb kiállítás, Anicot is kiküldik Petar Novakovic mellé, majd fél percig kettős emberelőnyben játszhatunk. 58'Bjelogrlic tartotta meg a pakkot két szegedi között, majd laposan a hosszú alsót próbálta meg ellőni, de Szőke fogta lövését. Kiállítás, megint kapunk egy emberelőnyt, Petar Novakovic ismét magasan használta a botot. 57'Kiegészülünk, de a mi harmadunkban zajlik a játék: most Ambrus meglép, átteszi Borbásnak, aki szépen el is lövi a bal felső felé, de óriásit véd Hricina lepkéssel! 56' Ez nagy helyzet volt, Borbás fonákkal kapura tudta tenni közvetlen Hricina előtt, de nem fért be a lábai között a korong. Kiegészülnek a szerbek, ennek ellenére Ódry egy szép lövéssel megkínálja a Zvezda kapusát. Még 43 másodpercig leszünk hátrányban. 55'Komáromi lapos lövésébe többen is beleérnek a kapu előtt, de ez nem zavarja meg Hricinát. Eddig voltunk előnyben, Komáromi kiáll, aki mutatja, hogy szerinte ellenfele nem rossz színészi teljesítményt nyújtott, de úgy tűnik, ez erősebb volt a sporiknál, mint a reklamálás. Egy perc van a két kiállítás között. 54'Egyed lövését blokkolják középről, majd megint egy keresztpassz okoz veszélyt a szegedi kapu előtt, de ebbe sikerült beleütni, nem talál kaput. Kiállítás: Zivic megy ki, na, ez az előny még adhat erőt a véghajrára! 52' Ambrus ereszti el a kékről, Bosnyák jól tette, hogy lehúzta a fejét, mert ez majdnem őt találta el, egyben veszélyes is volt a szerb kapu bal felső sarkára. 50' Bosnyákot kiállítják két percre - ami ennél is nagyobb baj, hogy rögtön a kiállítást követően üt még egy gólt a Zvezda, ezt az előnyt is kihasználják a szerbek, egy kapu előtti keresztpasszra érkezik Crnogorac, 3-6. Időt kér Kalocsa László. 49'Gól... határozatlan volt a szegedi védelem egy buli után, majd Szőkét is elfekteti Kerezovic, aki így már tehetetlen, megint kettővel megy a Zvezda, kezdődhet minden elölről, 3-5. 48'Elment a fórból másfél perc, most nem talál rést a Szeged a szerbek védelmén. Kiegészül a Zvezda, nincs egyenlítés, reményeink szerint csak egyelőre. 46'Komáromi keresztpasszát nem tudja kapásból rálőni Farkas, fel is hördül a közönség. Kiállítás a Zvezdánál, megint előnybe kerülünk: Petar Novakovicot küldik ki két percre magas botért, na ezt is úgy, mint az előbb! 44'Most feláll a támadáshoz higgadtan a Volán, mind az öt szegedi a támadóharmadban: Komáromi lövésébe belevetődnek, de ebben már nem! VISSZAJÖN EGYRE A VOLÁN! Farkas higgadt próbálkozása már bent van, ebből még bármi lehet! 43'Bosnyákot kenik fel a palánkra, ezért ki is áll két percre Mikus. Egy esély a Volán előtt. 41'Farkas léphetne ki a jobb oldalon, de végül tilos felszabadítás lesz az akcióból. A kapu mögül próbál most akciót vezetni a Volán, a visszapassz után van is lövés, de egyelőre nincs szépítés. II. harmad 2-4 (1-0, 1-4)40' Egy keresztpassz balról, teljesen üresen van Sabados, de ezt most jóval pontatlanabbul fejezi be, mint az imént. Na még egy kontrára lehet idő - meg is indul Komáromi, de nem jó a passz középre, ráadásul jól zárt a Zvezda is. Ez a harmad vége, nagyon kár ezért, mert annak ellenére, hogy a Zvezda veszélyesebb volt az elején, utána megszerezte a vezetést a Volán, viszont egy perc alatt minden addigi odaveszett a gyors két kapott gól miatt - ugyanakkor egy jó utolsó harmaddal még fogható a meccs, ez nem is tűnik lehetetlennek a játék képét eltekintve. 39' Ambrus ugorhat ki középen, majd hogy nem ziccerig mehet, gyűrik rendesen hátulról, de nem tudja befejezni. Nincs itt még semmi veszve, de a Volánnak nagyon jól jönne egy gól még a harmad vége előtt. 38' Sőt, most nagyon elkapta a fonalat a Zvezda, mert bent a negyedik is, egy kontra végén Popravka előtt van terület a lövésre, ő egészen közel tudja vezetni Szőkére, és elpasszolja mellette, 2-4. 37' Ez viszont már bent van, sajnos nem tudtunk tisztázni hátul, és megint egy kinti lövés után bűnhődik a Volán, Sefic újabb gólpassza után Sabados vágja be, 2-3. 37'Úh, már a Zvezda játékosok is gólt kiáltottak, de Crnogorac lökete csak az oldalhálóban köt ki. 37'Eladott korong a saját harmad előtt, de ezzel most nem él a Zvezda, Pajevic mellédurrantja. 35'Sabados küzdi ki magának a lehetőséget, két emberen is áthámozza magát, majd fonákkal lő középről, de szerencsére ez mellé megy, most kicsit elaludtunk védekezésben. 34' Sefic megint egy igen erős bombát küld kapura éppen a kéken innenről, rá azért jó lenne most már ilyen szituációknál figyelni, de ez a kapu fölött köt ki. Jó, iramos és nyílt meccs, a Volán átvészelte a kritikus pillanatokat, azóta pedig teljesen egyenrangú ellenfele a Zvezdának. 34' Egy kapu előtti szituációt követően, amikor Hricina már a hátán feküdt, és úgy sikerült megállítania a korongot lábbal, kóstolgatják egymást a felek, de a bunyó végül elmarad: igaz, kimegy Ambrus és Crnogorac is. 33' Azonban nem sokáig van előnyben a Volán, Sefic le tud fordulni emberéről, és van előtte bőven terület, most eltolódtak a Volán védői, Sefic pedig megint a bal alsót lövi ki, 2-2. 32' EBBŐL VISZONT MÁR VAN! BEKOTORJA KÖZELRŐL A FELPERDÜLŐ PAKKOT BOSNYÁK! Közvetlen az előny után a leghamarabb ő eszmél, és Hricina már tehetetlen, megint vezet a Volán, 2-1! 32' Kiegészül a Zvezda, sajnos ebből nincs gól. 31' Kapásból lőtte a palánkról levágódót Borbás, de hárítani tud Hricina, majd Popravka majdnem hátrányból is beveszi Szőke kapuját, de inkább volt ez erős lövés, mint sem pontos. 30' Ugljesa Novakovicot küldik ki a sporik pihenni két percre - ebből az előnyből nagyon sokat jelenthetne egy gól. 30'Na most, két szegedi vezetheti egy szerb védőre: Major azonban nem tudja ütemben keresztbe passzolni, így az hosszú lett Víghnek, nem sok hiányzott! 28'Talán éledezik már a Volán, de kevésbé tudja megtartani a korongot a szegedi csapat, mint a meccs korábbi szakaszában. Ha pozitívan akarjuk felfogni, akkor jó, hogy csak egy kapott óllal jöttünk ki az elmúlt időszakból. 26' SZŐKE! Nagyszerű bravúr a kapustól, miután KErezovic meg tudott fordulni, Markelovra nem jutott ember, aki okosan el akarta tenni laposan Szőke mellett, de lábbal odaért a szegedi kapus! 25'Szőke fogja meg Mikus lapos kísérletét, a bulit viszont megnyerjük, és indul a kontra - nem tudjuk azonban megtartani a palánk mellett, majd egy keresztbe lőtt pakkra érkezne Vukicevic, de nem tudja bekotorni közelről, ezek most a Zvezda percei. 23' ... és rögtön gól, ezt már nem bírta ki a Volán, alig telik el pár másodperc Lencsés kiállításából, Szőke kapujának bal alsó sarkában köt ki távolról rátűzött korongja, ez egy pokolian pontos lövés volt, 1-1 - és ezzel kiegészülünk, bár valószínűleg elcseréltük volna ezt még egy másfél perces hátrányra. 23'Kiegészül a Volán, jól védekezett most a Szeged emberhátrányban. De csak eddig: a megugró Popravkát Lencsés akasztja bottal, ő is kimegy két percre. 21'Egy Zvezda lehetőséggel kezdődik a második harmad, balról igen éles szögből lő Popravka, de elhal egy védőben a kísérlete. Komáromit állítják ki a játékrész elején. I. harmad 1-020' Kiegészül a Zvezda, nem tudtunk élni ezzel az előnnyel. A harmad utolsó másodperceiben inkább a Volánnál van a korong, és Hricinát még egyszer meg is komolyan teszteli Bosnyák, de jól zárja a szöget a szerbek kapusa is - ez a harmad vége, egy igen pörgős húsz percen vagyunk túl, ahol talán többet támadott a Zvezda, de a szegedi kontrák rendre veszélyesek, és mintha felszabadultabban is játszanának Kalocsa László tanítványai. 19'Ambrus játszaná magát tisztára két szerb között, de a harmadik csele már nem ül. Egy lecsorgót Ódry közelről kotorna a kapuba, de elmegy a vas mellett, a nélkül, hogy hozzá tudna érni bárki - ez nagy lehetőség volt. 18' Kiállítás: ez elég komoly hiba a Zvezdától, túl sokan voltak egyszerre a jégen, ezért két perc jár, Mikus az áldozat. Letelik a páros kiállítás, így másfél percig játszhat előnyben a Volán. 18'Ezt most megköszönhetjük Crnogoracnak, aki teljesen üresen állt a kapuval szemben, még meg is igazította, de ennek ellenére nem tudta kellően helyezni, Szőke fogta ezt is - a szegediek kapusa eddig pazarul véd! 16'Újabb páros kiállítás, ezúttal Bosnyák megy ki, míg a Zvezdából Markelovot megint kiküldik a sporik durva játékért, ismét négyen a jégen. 15'Bontovics nagy erejű lövése köt ki a kapu oldalában - közben letelik a páros kiállítás, kiegészülnek a csapatok. 14'Crnogorac távoli lövésébe Ugljesa Novakovic szúr bele kellemetlenül, de szerencsére irányítani már nem tudta a pakkot. 13' Páros kiállítás: Kukucskát és Markelovot küldik ki durva játékért, két percig négy a négy ellen a csapatok, 12'Úh! Ez nem sokon múlt, Farkas a kapu mögül tette volna vissza okosan, de pont egy leheletnyivel volt rövid Ódrynak a passza. Ezt viszont megint védi Szőke, Vukicevic-csel és Zwick-el szemben csak egy szegedi védő volt, előbbi ellőtte kissé éles szögből, de rajta volt Szőke. 11' Szőke véd ismét remekül, Sefic lépett meg a balon, majd középre húzott, lapos lövését magabiztosan fogta Szőke. 11' GÓÓÓÓÓÓL! VEZET A VOLÁN! Bosnyák remekül száguldott el a jobb oldalon, majd középen még volt ideje átvennie és megigazítania Ambrusnak, majd okosan a bal alsóba helyezett közelről, 1-0! 9'Revák túlhúzza ezt most balról fonákkal, ez elkerüli a kaput, és a hosszún érkező társnak sem jó. Ez gáncsolás-gyanús volt a Zvezda kapuja előtt, de hiába terül el Kukucska. Kemény pár perc van a csapatok mögött, hosszú idő után először áll meg a játék. 8' Nincs megállás a meccsen, nagyon kevés a holtidő. Farkast vágja földhöz a kapu mögött Mikus, de ez még nem ért kiállítás a bíróknál. 6'Ez is szép akció volt, Farkas centerezhetett a jobb oldalról, de elsuhant középen, majd a balon kapásra érkező Kukucska elől mentett a Zvezda védelme. 5' SZŐKE! A meccs eddigi legnagyobb helyzetét hagyja ki Anic, aki egy bal oldali támadás után marad teljesen üresen, de a jobb felső felé tartó korongot Szőke a lepkéssel fogja. A túloldalon Ódry lökete csorog el a gólvonal mellett ,miután levágódik Hricináról. 3'Kemény ütközet Bontovics és védője között a palánk mellett, egyelőre mindkét védelem elég jól zár. 2' Lencsésé az első komolyabb próbálkozás, de ezt Hricina megfogja. A túloldalon már jóval közelebbről próbálkozhatott Kerezovic, de két szegedi védő között nem tudott már a pontosságra is ügyelni. 1' A Volán nyerte az első bulit. 16.59 - A Partizan elleni meccshez hasonlóan ezúttal is elkísérte néhány szurkoló a Zvezdát - a felek lassan felsorakoznak a kezdéshez, a jég javítása is befejeződött, minden adott a derbihez! Hajrá, Szeged! 16.48 - A Volánnál azért vannak hiányzók: a japán légiós, Omi Soichiro például ma nem áll Kalocsa László rendelkezésére, míg a túloldalon viszont ott van az orosz Dmitri Markelov is. 16.36 - Köszöntjük olvasóinkat a műjégpályáról, a csapatok már a pakkot kergetik a jégen. A mai nap nagy kérdése, hogy a Szeged képes lesz-e duplázni, és másodjára is el tudja-e kapni a Zvezdát - ezzel egyébként óriási lépést tennének Kalocsa László tanítványai az alapszakaszbeli elsőséget illetően, ami kedvezőbb rájátszásbeli sorsolással járhat. A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

Az alapszakasz-elsőségről is dönthet a vasárnapi rangadó a szegedi műjégpályán: a Volán ismét megpróbálja legyőzni a Zvezdát.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=610845

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 20.